E-paszporty można sfałszować w dziecinnie prosty sposób?

Obecnie ponad 40 krajów wydaje pasażerom paszporty biometryczne. Były wprowadzane z myślą o bezpieczeństwie, tymczasem okazuje się, że w ogóle nie gwarantują tego bezpieczeństwa. Można je bowiem bardzo łatwo sfałszować.


To, że można je bez problemu skopiować udowodnił Jeroen van Beek z Uniwersytetu Amsterdamskiego. Haker spreparował paszport na nazwisko Elvisa Presleya. Jeroen van Beek własnoręcznie wykonał e-paszport, zawierający niezbędne dane: imię, nazwisko i fotografię gwiazdora z loczkiem. Wykonanie kopii dokumentu zajęło mu niespełna godzinę. Materiały potrzebne kosztowały około 90 funtów.

System amsterdamskiego lotniska zaakceptował podrobiony e-paszport. Haker bez problemu przeszedł przez samoobsługowy terminal lotniska Schiphol pod Amsterdamem. Maszyna odczytała dane Elvisa Presleya z mikroprocesorowej karty bez żadnych nadruków. Nie zareagowała ani na nazwisko, ani na nieistniejące państwo, którego miałby być on obywatelem.

- Rząd planuje użyć e-paszportów na lotniskach. Odkryliśmy słabość systemu, która pozwala obejść bramki kontrolne. Wykrywanie fałszywych paszportów nie działa, bo terminale nie wszczynają alarmu, kiedy chip jest zmodyfikowany - napisali hakerzy na stronie freeworld.thc.org. A to pozwala dowolnie wybierać sobie imię, nazwisko czy narodowość w oficjalnym dokumencie.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij