Subskrypcja





Szukaj







Aktualności dnia

Replika Tadż Mahal nową atrakcją Bangladeszu

Aktualności: wszystkie » atrakcje turystyczne

W Bangladeszu powstaje nowa atrakcja turystyczna za 58 milionów dolarów - replika Tadż Mahal. Realizację inwestycji rozpoczęto w roku 2003 a koniec budowy ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.


W Bangladeszu buduje się naturalnej wielkości kopia słynnego grobowca wykonanego w XVII wieku na polecenie jednego z Wielkich Mogołów, dawnych władców Indii. Marmury i granity były sprowadzone z Włoch, a diamenty do ich inkrustacji z Belgii. Na wykonanie kopuły zużyto 160 kilogramów brązu.

Pomysł wybudowania repliki Tadż Mahal jest autorstwa Ahsanullah Moniego, reżysera filmowego z Bangladeszu. Budowa oryginalnego Tadż Mahal w Indiach w Agrze zajęła dwadzieścia lat. W Bangladeszu, dzięki wykorzystaniu maszyn budowlanych zajęło to 4 razy mniej czasu.




Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(podaj jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany)


Tagi: