Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Od 1 lipca kierowcy autobusów zapłacą więcej

W chwili obecnej system elektronicznego poboru opłat od samochodów ciężarowych Viatoll obejmuje 1560 km polskich autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Od 1 lipca przybędzie w Polsce 325 km nowych dróg płatnych, co oznacza zwiększenie o 21 proc. zasięgu systemu Viatoll.


System poboru opłat Viatoll uruchomiono 3 lipca 2011 roku. Obejmuje pojazdy samochodowe, zespoły pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także autobusy bez względu na ich dopuszczalną masę całkowitą.

W trakcie pierwszych 54 dni funkcjonowania systemu elektronicznego poboru opłat Skarb Państwa zyskał blisko 80 mln zł.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Uwaga kierowcy! [2012-05-02 19:06 83.22.244.*]
Przepraszam, a co to za "nius",a jak kierwowca autobus przesiądzie sie na ciężarówkę bo mu Szef kazał, to co ??? zapłaci wiecej ??
Chyba wszystkim na bramkach" pika równo" ?? od wykupionego Viatoola- czyż nie tak. A takie tytuły wprowadzaja zamęt. Niech ktos to dobiera z rozwagą a nie straszy kierowców autobusów, bo ktos może nie zrozumieć "pod tekstu"
odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij