Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

Telefon Bezpieczeństwa: pomoc dla turystów zagranicznych

Komendant Główny Policji podpisze 30 maja 2011 r. porozumienie dotyczące dziesiątej edycji Akcji informacyjnej "Telefon Bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych".


Jak co roku, ogólnopolska Akcja "Telefon Bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów" zostanie uruchomiona w sezonie letnim. Potrwa od 1 czerwca do 30 września.

Celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa turystów zagranicznych w Polsce dzięki zapewnieniu im informacji oraz pomocy w sytuacjach kryzysowych (np. problemy ze zdrowiem, kradzież czy zgubienie dokumentów).

Nr telefonu bezpieczeństwa w tym roku to: linia bezpłatna - 0 800 200 300 - przeznaczona do obsługi połączeń stacjonarnych, linia - 0 608 599 999 - płatna zgodnie z taryfą operatora, przeznaczona do obsługi połączeń z tel. kom..

Turyści będą mogli otrzymać informacje za pośrednictwem telefonu bezpieczeństwa w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Nr tel. będą widniały na wszystkich wydawnictwach promocyjnych POT oraz w Polskie Ośrodkach Informacji Turystycznej za granicą. Zostaną także rozdane na przejściach granicznych, dworcach, lotniskach, a także w polskich konsulatach i ambasadach.

"Telefon bezpieczeństwa" jest akcją, która ma m.in. pomóc kształtować wizerunek Polski jako kraju otwartego, bezpiecznego oraz przyjaznego turystom zagranicznym, co wydaje się szczególnie istotne w obliczu zbliżających się mistrzostw Euro 2012.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Telefon Bezpieczeństwa dla turystów [2011-06-01 13:04 83.238.170.*]
Po co mnożyć byty - w Europie do wszystkiego służy 112, tylko u nas trzeba coś wymyślać. Wystarczyłoby cały projekt 'podłączyć' pod 112 skąd w razie potrzeby rozmowa byłby odpowiednio przekierowana. No ale tym nikt by się nie zainteresował w mediach, nie byłoby powodu do wydawania nowych materiałów itd odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij