Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

MSZ: Komunikat w sprawie wyjazdów do Tureckiej Republiki Północnego Cypru

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat dotyczący wyjazdów turystycznych Polaków do tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru. Z uwagi na przypadki organizacji przez biura podróży działające na terenie Rzeczypospolitej Polskiej pobytów turystycznych obywateli polskich na terytorium Republiki, Minister Spraw Zagranicznych przypomina, że Polska nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z tzw. Turecką Republiką Północnego Cypru.
Poniżej komunikat MSZ:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca uwagę, że lotniska w miejscowościach położonych w tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru nie są dopuszczone do międzynarodowego ruchu lotniczego, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa polskich obywateli.

Tzw. Turecka Republika Północnego Cypru nie jest stroną konwencji wiedeńskiej o stosunkach konsularnych z 1963 r., najistotniejszej w sprawach konsularnych umowy międzynarodowej. Brak jest także jakiegokolwiek innego porozumienia regulującego kwestię wykonywania funkcji konsularnych na tym terytorium. Oznacza to, że wykonywanie opieki konsularnej nad obywatelami polskimi, przebywającymi na terytorium tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru, nie jest możliwe.


MSZ apeluje również do podróżnych by przy podejmowaniu decyzji o wyjazdach turystycznych w tej region Cypru brali pod uwagę powyższy komunikat.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-08-20 13:03 195.200.212.*]
odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-08-20 13:02 195.200.212.*]
czy potrzebny jest paszport czy na ercan mozna wyladowac i wjechac na teren cypru PÓŁNOCNEGO tylko na podstawie dowodu osobistego? odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 20:49 77.253.207.*]
cały świat tam jeździ i z żadnego kraju nie są tuyści ostrzegani o enigmatycznych niebezpieczeństwach i złych lotniskach bo by Ich wyśmiano, nie rozumiem jak takie bajki można pisać w tak poważnym informatorze jak TUR info????? odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 20:46 77.253.207.*]
ja się polityką nie zajmuję, na Cyprze Północnym czułam się bezpiecznie, nie wiem jak było kiedyś i nie czuję się odpowiedzialna za to co było , u nas też kilka razy zmieniano granice i stan jest na dziś. Mi się podoba Cypr Północny bo oglądałam go na wspaniałym study, na którym Efe Turkel starał się nam pokazać piękno i klimat tego pięknego miejsca. Było to pierwsze study zorganizowane do tego kraju, wróciłam zauroczona i chciałam i chcę aby jak najwięcej ludzi zobaczyło tą życzliwość ludzi odczuwaną na każdym kroku, tą piękną przyrodę niezniszczoną przez mieszkańców, te klimatyczne miejsca, ktore dzięki Efemu mogłam zobaczyć i bardzo się cieszę, że tam byłam. Tak jak pisałam byłam tam później jeszcze 2 razy aby zobaczyć dokładnie hotele i aby dobrze dopasować ofertę do klienta. Przy turystyce najlepiej jak polityka jest schowana do kąta, niech polityka zostanie tam gdzie jej miejsce a nie wcina się w nie polityczną turystykę!!! tak będzie najlepiej dla wszystkich!!! nie zauważyłam tam żadnego niebezpieczeństwa, ludzi z więzień czy jakiegoś tam elementu, w Polsce wieczorem nie chodzę po ulicach bo pełno jest takiego elementu - tam czułam się bezpiecznie!!! odpowiedz »

MSZ: Komunikat w sprawie wyjazdów do Tureckiej... [2013-06-12 18:52 87.207.110.*]
napisane jasno jest w komunikacie, że część Cypru Północnego nie jest stroną konwencji wiedeńskiej, de facto jest to samozwańcze państwo zajmujące północną część Cypru zasiedlone przez ludność turecką często biedotę czy skazanych za lekkie przestępstwa ludzi. Uznane jedynie przez Turcję dzięki której funkcjonuje politycznie i ekonomicznie. Jak w ogóle można wspierać i akceptować takie działania: zagrabione ludziom domy, hotele przywłaszczone przez ściągniętych z kontynentu turków - ot taka sobie prawda o tym o czym się nie mówi a że część piękna tego nie da się ukryć, Famagusta swego czasu była pierwszym ekskluzywnym kurortem na wyspie odpowiedz »

MSZ: Komunikat w sprawie wyjazdów do Tureckiej... [2013-06-13 10:05 83.238.170.*]
Historia Cypru nie jest taka prosta i jednoznaczna. Wysiedlenia dotyczyły i Greków (głownie z miast) i Turków (głównie ze wsi), a problemy rewindykacyjne są po obu stronach wyspy. Kościoły greckokatolickie na Cyprze Północnym są zwykle zamknięte, ale nie popadają w ruinę i nie były burzone, czego o meczetach na południu nie można powiedzieć. odpowiedz »

MSZ: Komunikat w sprawie wyjazdów do Tureckiej... [2013-06-12 23:13 81.219.64.*]
jak można pisać takie kretyńskie rzeczy !!! odpowiedz »

MSZ: Komunikat w sprawie wyjazdów do Tureckiej... [2013-06-12 21:08 178.42.190.*]
Kolego nic nie jest czarno biale poczytaj troche o tym konflikcie i rozpadzie Cypru na dwie części a potem wyciągaj wnioski odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 18:25 130.255.152.*]
Komunikat MSZ jest żałośnie nieprawdziwy i stronniczy. Byłem na Cyprze PN kilka razy (także z Efe, choc nie tylko). Ten komunikat brzmi jak napisany przez dyplomatów greckich (skonfliktowanych z Turcją) a nie dyplomatów niepodległego państwa jakim wydaje mi się ze jest Polska.
Wojtek z branży
odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 11:18 79.184.19.*]
no chyba nie umiecie odczytywać przesłania MSZ do Polaków - właściwy txt brzmi - szanowni turyści z PL nie zawracajcie nam d.py swoimi problemami, bo My Tu mamy ważniejsze sprawy. A poza tym macie odwiedzać Unijny Cypr i żaden inny. Ambasador i Klika odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 10:55 87.205.229.*]
przecież to chore, Ercan jest najnowocześniejszym lotniskiem na Cyprze, Larnaka nie ma nawet szans aby marzyć o urządzeniach, które są w Ercan! może mSZ powie jeszcze dlaczego takie błędne informacje przekazuje, które mijają się z prawdą odnośnie lotniska w Ercan? Jeśli chodzi o opiekę to w Nikozji, która jest podzielona na pół mamy Ambasadę Polską na ulicy Kennediego 12/14, jak więc można mówić, że nie mamy opieki????? byłam 3 razy na Cyprze Północnym, przejście graniczne w Nikozji to 1 minuta bo tyle trwa wpisanie imienia i nazwiska, numeru paszportu i podpis, samo przejście z jednej strony na drugą to następna minuta!!! ludzie jak można takie bzdety pisać i jeszcze firmuje to MSZ!!!!! szok!!!!! piękna niezniszczona przyroda przez przemysł, serdeczni, pomocni ludzie na ulicy jak u nas 30 lat temu, fajne, europejskie hotele, polecam m.in.Kyrenię - siądźcie wieczorem w knajpce z winkiem , za plecami wypasione jachty po kilkaset tys euro a przed Wami bajkowo oświetlony zamek Joannitów i starówka - po prostu odjazd! Famagusta - piękne plaże z kolorem morza zielono niebieskim jak na Seszelach do tego piękne stare wille ogrodzone drutem kolczastym czy budynek kilkunasto piętrowy przy wejściu na plażę z dziurą w murze czy strażnik z giwerą pilnujący ogrodzonego terenu hoteli albo półwysep KArpas gdzie żyją dzikie osiołki - ewenement w Europie, dopełnia wszytskiego krystalicznie czysta woda, której po pobycie na Cyprze Północnym szukam wszędzie aby moi klienci mieli napradę dobre warunki wypoczynku. Pierwszą osobą, któa otworzyła ten kierunek był Efe Turkel , byłam na 1 study i potem na 2 następnych aby dobrze poznać hotele bo tak byłam zauroczona tym nowym kierunkiem. Moja mama po pobycie w hotelu Merit powiedziała, że tak dobrego jedzenia jeszcze nigdy nigdzie nie miała , do dziś wspomina to miejsce jako najpiękniejsze miejsce w którym była. odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 23:15 81.219.64.*]
całkowicie się zgadzam odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 12:43 78.30.68.*]
Zgadzam się Twoja wypowiedzią, byłam również na pierwszym study z Efe i uważam że Cypr Północny jest przeuroczy. odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 11:24 79.162.117.*]
Ale w razie jakiegokolwiek zagrozenia,to przejscie minutowe o ktorym mowisz zostaje NATYCHMIAST zamkniete i zlikwidowane a Ty zostajesz z reka w nocniku..... odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 20:16 83.4.18.*]
z enigmatycznej informacji MSZ można wywnioskować,że szykuje się coś,na co musimy być przygotowani w każdym momencie.Czyżby nowa wojna turecko-grecka??? odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 12:49 83.238.170.*]
W północnej Nikozji jest placówka dyplomatyczna Niemiec, która załatwia problemy obywateli Unii oraz brytyjska, australijska i amerykańska. Cypr Północny to najpiękniejsza część śródziemnomorskiej Europy, nieskażona przemysłem turystycznym. Jechać, póki tak jest!!! odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 11:53 87.205.229.*]
w razie jakiego zagrożenia????? to przejście jak każde inne może być tak samo zamknięte!!!! u nas są co chwila strajki, czy to powód aby do Polski nie przyjeżdżać??? Na Cyprze jest turecka jakość hoteli i obsługi , która kochają klienci , nikt jak Turcy nie inwestuje w turystykę, u Nich premier jak w Polsce nie mówi, że turystyka go nie interesuje!!!!! To naprawdę widać, to wszystko po prostu rośnie jak na drożdżach, ja wysyłając turystów do Turcji jestem spokojna o Ich zadowolenie,klienci dostają najwięcej za najmniej. Mnie tylko interesuje zadowolenie moich klientów, nie jest to fer gdy niszczy się drugiemu opinię ze względów politycznych, miło będzie jak do turystyki nie będzie wchodzić polityka i mówić jeszcze tu co jest dobre a co be!!!!! Byłam teraz na study na Egejskiej i naprawdę miło patrzeć jak rozwija się baza turystyczna , jak się patrzy na te nowe hotele i jak to w oczach rośnie!! moim marzeniem jest taka dbałość i taki poziom bazy w Polsce, chociaż na poziomie 1/10000 tego co w Turcji. odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 10:46 83.238.170.*]
A turyści z Holandii i Anglii, których tam od lat pełno, jakoś się tym nic a nic nie przejmują. Lobby unijnego Cypru jest mocne... odpowiedz »

MSZ apeluje o zachowanie ostrożności [2013-06-12 09:23 89.70.47.*]
sztraszne odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij