MSZ: Komunikat w sprawie wyjazdów do Tureckiej Republiki Północnego Cypru

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat dotyczący wyjazdów turystycznych Polaków do tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru. Z uwagi na przypadki organizacji przez biura podróży działające na terenie Rzeczypospolitej Polskiej pobytów turystycznych obywateli polskich na terytorium Republiki, Minister Spraw Zagranicznych przypomina, że Polska nie utrzymuje stosunków dyplomatycznych z tzw. Turecką Republiką Północnego Cypru.
Poniżej komunikat MSZ:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca uwagę, że lotniska w miejscowościach położonych w tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru nie są dopuszczone do międzynarodowego ruchu lotniczego, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa polskich obywateli.

Tzw. Turecka Republika Północnego Cypru nie jest stroną konwencji wiedeńskiej o stosunkach konsularnych z 1963 r., najistotniejszej w sprawach konsularnych umowy międzynarodowej. Brak jest także jakiegokolwiek innego porozumienia regulującego kwestię wykonywania funkcji konsularnych na tym terytorium. Oznacza to, że wykonywanie opieki konsularnej nad obywatelami polskimi, przebywającymi na terytorium tzw. Tureckiej Republiki Północnego Cypru, nie jest możliwe.


MSZ apeluje również do podróżnych by przy podejmowaniu decyzji o wyjazdach turystycznych w tej region Cypru brali pod uwagę powyższy komunikat.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij