Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Eurolot zaprezentował swój nowy samolot
Na Lotnisku Chopina w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja samolotu Bombardier Q400NextGen, który dołączył do floty linii lotniczych Eurolot SA. W Polsce są już trzy z ośmiu zamówionych przez przewoźnika maszyn. O kolejne pięć flota Eurolotu wzbogaci się jeszcze w tym roku.
W prezentacji uczestniczył premier Donald Tusk, który powiedział, że zakup nowych samolotów to "zarówno jakościowy, jak i ilościowy skok w rozwoju Eurolotu". - Wprowadzenie Bombardierów do floty tego przewoźnika to kolejny etap unowocześniania, modernizacji polskiego lotnictwa cywilnego - stwierdził premier.
Prezes Eurolot SA. Mariusz Dąbrowski podkreślał, że dostawa nowych samolotów to dla firmy wyjątkowy i ważny moment w historii. - Zakup bombardierów oznacza zupełnie nowy komfort latania oraz szerokie możliwości rozwoju linii, co w odniesieniu do uruchamianych rejsów zagranicznych - już ma miejsce. Samoloty są szybkie, ciche i wygodne. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli pochwalić się jedną z najnowocześniejszych flot w Europie. Jestem przekonany, że podróżujący szybko docenią walory nowej maszyny - powiedział Mariusz Dąbrowski,
Pasażerowie mogą spodziewać się wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia typu LED - producent zrezygnował bowiem z tradycyjnych żarówek, zastępując je diodami, dającymi jaśniejsze światło.
Zaletą samolotu Q400NextGen jest przede wszystkim oszczędność w eksploatacji. Turbośmigłowiec tego typu zużywa o ok. 30 proc. mniej paliwa niż latające na tych samych trasach odrzutowce. Nowy nabytek Eurolotu cechują przy tym znakomite osiągi - samolot ma dużą prędkość wznoszenia, a wysoka prędkość przelotowa (ok. 670 km/h) sprawia, że na trasach regionalnych dorównuje odrzutowcom. Model jest też wyjątkowo cichy - natężenie hałasu emitowane przez Q400 NextGen jest o ok. 15 decybeli niższe niż wymagają tego rygorystyczne przepisy ICAO.
Nowe samoloty Eurolotu zabiorą na pokład do 78 pasażerów. Będą latać zarówno w ramach własnej siatki połączeń Eurolotu, jak i na rejsach wykonywanych przez przewoźnika dla PLL LOT.
Firma Eurolot powstała w 1996 roku i początkowo wykonywała wyłącznie rejsy na zlecenie Polskich Linii Lotniczych LOT. Od 1 lipca 2011 r. linia uruchomiła własne połączenia pomiędzy najważniejszymi lotniskami regionalnymi w Polsce. W tym sezonie Eurolot w ramach własnej siatki połączeń otwiera także 16 nowych kierunków zagranicznych, m.in. do Niemiec, Włoch czy Chorwacji.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Bombardier w Warszawie
[2012-06-02 14:29 95.49.102.*]
Jeżeli jest to materiał przygotowany przez eurolot, to jest to przykład ignorancji i dyletanctawa!
Co to jest "turbośmigłowiec"??? To jakiś rodzaj śmigłowca???
Czemu na załączonym zdjęciu jest ATR???
No i próba zmiany historii: w rzeczywistości eurolot rozpoczął działalność obsługując zarówno siatkę LOTu, jak i SWOJĄ WŁASNĄ (z własną sprzedażą), a dopiero od 2000 r. obsługiwał tylko połączenia LOTu (LOT zdusił samodzielność firmy - zlikwidowano służby handlowe eurolotu). Czy jest to próba udowodnienia, że dopiero od ok. roku (po przejęciu 2/3 udziałów przez Państwo i zmianie zarządu) eurolot zaczął "prawdziwą" samodzielną działalność???
Ech... odpowiedz »
Dział dla turystów:
Nowe połączenie z Kraków
Zamek Królewski na Wawelu podsumowuje
Jak sprzedają się przyszłoroczne oferty w
Dział transport:
Nowe połączenie z Kraków
Nad Bałtykiem Święta szansą na dobry koniec
Enter Air podpisuje rekordową umowę z
Starsze aktualności:
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
Biura podróży, a kryzys gospodarczy
Zdradzamy kulisy rekrutacji na stanowisko animatora
WizzAir zacieśnia współpracę z FL Technics
Konkurs: "Pomysł na rodzinne wakacje w TUI i Trefl"
Co kryje się w nowych katalogach TUI
Tajemnica basenów termalnych - dlaczego są tak niezwykłe?
Turystyka rozwoju - szkolenia dla branży turystycznej
Polska znowu na dywaniku Komisji Europejskiej
Wkrótce otwarcie Best Western Plus Q Hotel w Krakowie
Toskańskie wino spłynęło do kanału
Gdzie Dominium Pizza otworzy sezonowe lokale
