Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Kaczyński o budowie Centralnego Portu Lotniczego: Polska nie powinna być prowincją

Głos w sprawie budowy Centralnego Portu Lotniczego w Polsce zabrał prezes PiS. Jarosław Kaczyński uważa, że Polska powinna mieć centralnie zlokalizowane lotnisko aby zapewnić połączenia z całym światem.


Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym dla Radia Białystok rozmawiał na tematy polityczne, a także wypowiedział się na temat budowy Centralnego Portu Lotniczego w Polsce.

Tu jest takie pytanie: czy w kraju, który ma co prawda dość znaczną powierzchnię, ale taki dosyć okrągły kształt, jest sens budowania dużej liczby lokalnych lotnisk? Czy nie lepiej w tej chwili mieć takie potężne lotnisko międzynarodowe, światowe, gdzieś niedaleko Warszawy? Ja nie ukrywam, że wypowiadam się za tą drugą ewentualnością, bo Polska nie może być prowincją - mówił Kaczyński.

Prezes PiS przyznaje, że Centralny Port Lotniczy jest Polsce potrzebny. Kierował się przykładami lotnisk w Pradze i Wiedniu, które mają dużo bardziej rozwiniętą siatkę połączeń niż warszawskie Okęcie.

Polska jest dużym europejskim krajem i musimy dążyć do tego, żeby tym krajem być w całym tego słowa znaczeniu - komentował Jarosław Kaczyński.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Kaczyński ws. budowy Centralnego Lotniska w Polsce [2017-02-23 14:31 83.26.60.*]
Szanowny Pan Prezes myśli, że jak się zrobi wielkie lotnisko to dużo samolotów będzie przylatywać :) To tylko kolejny przykład postpeerelowskich zapędów Małego Wodza, bez najmniejszego pojęcia jak ten biznes działa. Pozdrawiam odpowiedz »

Kaczyński ws. budowy Centralnego Lotniska w Polsce [2017-02-20 08:51 94.254.129.*]
Władzom PiS przyświeca idea by nowy centralny port lotniczy nosił imię Wielkiego Polaka Prezydenta RP Profesora Lecha Kaczyńskiego.... odpowiedz »

Kaczyński ws. budowy Centralnego Lotniska w Polsce [2017-02-17 16:20 80.52.226.*]
następne 500+? a kto zapłaci za to lotnisko i potem za jego utrzymanie? w usa zamykają i Azji - też! odpowiedz »

Kaczyński ws. budowy Centralnego Lotniska w Polsce [2017-02-17 16:13 80.52.137.*]
kolejna złota myśl prezesa utwierdza mnie w przekonaniu, że Polska jednak jest prowincjonalna .. odpowiedz »

Kaczyński ws. budowy Centralnego Lotniska w Polsce [2017-02-18 06:33 159.205.229.*]
to Mały Prezes jest menem z "wiochy" (nie mylić z Wsią)! Ten facet jedyne zagraniczne co lubi to transmisje rodeo. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij