Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot wycieczek Chiny Hongkong
- Specjalista ds turystyki Konin - biuro podróży...
- ASYSTENT REZYDENTA / REZYDENT w Sun & Fun...
- Biuro Podróży
- PIOLOT DOJAZDOWY PLOCK -ZAGRZEB-WAŁBRZYCH
- Specjalista ds. turystyki TUI Wrocław
- Pilne! Doradca klienta w Katowicach/Chorzowie
- Specjalista ds. turystyki - ITAKA GALERIA ŁÓDZKA
- KRAKOW BIURO PODROZY KONTYNENT
- Pilotaż Włochy Północne


Przez internet można wynająć pokoje w nieistniejących pensjonatach!
Gazeta Krakowska ostrzega przed nieuczciwymi osobami, które oferują kwatery w nieistniejących obiektach wczasowych. Zamieszczają one w internecie lub na stronach telegazety informacje wraz ze zdjęciami pensjonatu pod Tatrami, gdzie można wynająć pokoje. Podają numer telefonu komórkowego i numer konta, na które należy wpłacać zaliczkę.
Turysta, który wpłaci zażądaną kwotę jest zadowolony, że udało mu się znaleźć jeszcze wolny pokój pod Tatrami. Jednak, gdy dzwoni drugi raz okazuje się, że numer telefonu już nie odpowiada. Dodatkowo w najbliższym czasie dowiaduje się, że pensjonat w ogóle nie istnieje.
Monika Kraśnicka-Broś, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji poinformowała - Otrzymaliśmy informacje o tego typu oszustwach. Przyjmowane są rezerwacje do trzech pensjonatów: dwóch w centrum Zakopanego i jednego w Murzasichlu. Niestety, żaden z nich nie istnieje. Zakopiańska policja prosi o ostrożność oraz dokładne sprawdzanie oferty. Kraśnicka-Broś zaznacza - Już samo podanie jedynie numeru telefonu komórkowego powinno budzić podejrzenia, bo przecież każdy pensjonat ma telefon stacjonarny.
Jeszcze nie wiadomo ile osób z całego kraju zostało oszukanych. Policja zna co najmniej kilku naciągniętych turystów. Jednak może być ich dużo więcej, gdyż poszkodowani zgłaszają skargi nie w Zakopanem, ale w miejscu swojego zamieszkania.
Policjanci podkreślają, że "pensjonaty widma" to nowy pomysł oszustów. Wyznali, że nie mieli dotychczas do czynienia z takimi sprawami.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Fikcyjne pensjonaty wynajmują pokoje!
[2010-03-07 14:24 89.250.193.*]
Zostałam w podobny sposób oszukana kilka lat temu w Gdyni. Szczerze mówiąc ciężko się ustrzec przed takimi praktykami. odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Nowa dyrektor finansowa w EXIM
Dział centra informacji i promocji:
Starsze aktualności:
Paweł Niewiadomski ponownie w zarządzie
Konkurs na Najlepszą Pracę
Wielkopolska promuje się
Sun & Snow rozszerza działania
Ile Polacy chcą wydać na
Rusza trzecia edycja konkursu Teraz Polska
Jak polskie obiekty szykują się do
Ulewy na południu Polski. Zakopane zalane
Ruszył portal rezerwacyjny po japońsku - www.hakken -poland.com
Znany jest plan rozwoju sieci lotniczej na EURO 2012
Aktualna sytuacja finansowa Thomasa Cooka
Karnawał Furmański atrakcją dla turystów
Konsumenci wybrali: Hotele i restauracje
Dworzec Główny w Berlinie największy i najnowocześniejszy w Europie
Dla inwestora Centrum Szczecina, pl. Kościuszki, na sprzedaż