Ogłoszenia
Ogłoszenia
- poszukuję pilota trasa Września- Warszawa
- KONSLUTANT/KONSULTANTKA DO DZIAŁU CALL CENTER
- SPECJALISTA / SPECJALISTKA DO DZIAŁU KONTROLI...
- SPECJALISTY/SPECJALISTKI DO DZIAŁU MARKETINGU
- SPECJALISTA/SPECJALISTKA DS. ROZLICZEŃ I...
- Sun Way Travel w Łodzi poszukuje Specjalistki/ty
- Specjalista ds turystyki Konin - biuro podróży...
- Specjalista / Specjalistka ds. Turystyki
- Meble do salonu franczyzowego TUI
- Specjalista ds.Turystyki
Minister zdrowia ogłasza koniec stanu epidemii
Stan epidemii zostanie zakończony 16 maja - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Po 16 maja zacznie obowiązywać tzw. stan zagrożenia epidemicznego, który może zostać zniesiony we wrześniu, o ile nie dojdzie do nagłego pogorszenia sytuacji. Pomimo zakończenia stanu epidemii zostanie utrzymany nakaz noszenia maseczek w placówkach medycznych.
Szef resortu zdrowia podkreślał, że cały czas jest prowadzony monitoring sytuacji, a z tygodnia na tydzień zachorowań jest coraz mniej. Przekonywał, że aktualnie z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest około tysiąca osób w całym kraju. Lekarze informują, że nie są to tak ciężkie przypadki, jak to było w przypadku mutacji Delta - podkreślał Niedzielski, dodając, że nigdzie na świecie nie odnotowano nowej, budzącej obawy mutacji.
To pozwala nam myśleć, że powoli epidemia zmierza w kierunku endemii.Chodzi o sytuację, w której wirus wciąż jest w naszym otoczeniu, ale ze względu na szczepienia i odporność po zakażeniu nie stanowi już takiego zagrożenia dla całej populacji. Podjąłem decyzję, by od 16 maja przekształcić stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. Przełączamy światło czerwone na pomarańczowe - wyjaśniał minister zdrowia.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Koniec epidemii
[2022-05-10 09:30 83.15.178.*]
Do więzienia z tym panem. Oszustwo goni oszustwo. odpowiedz »
Dział gastronomia:
Zachodniopomorscy hotelarze spodziewają się wysokiego obłożenia w
Kto znalazł się w przewodniku
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce 2026 już za
Dział hotele, pensjonaty:
Marka ibis wchodzi na nowy
Dział biura turystyczne:
Kampania przeciw porzucaniu zwierząt w
ESPT: Za mało czasu na testy systemu raportowania do
Travelplanet: Polacy podnoszą standard
Starsze aktualności:
Grecja przesuwa wprowadzenie nowej
Stabilne wyniki w europejskiej
Emerytura marzeń - pływanie w niekończącej się
Rusza promocja turystyczna regionów poszkodowanych przez
Coraz więcej Polaków unika urlopu w
Zamość szykuje się na
Strategiczne spotkanie WP
Więcej gości w obiektach noclegowych niż przed
Jakie są preferencje Polaków w tym
Ile cudzoziemcy wydawali w
Sprawozdawczość z najmu krótkoterminowego coraz bliżej
Porozumienie w sprawie certyfikatu szczepień nie takie proste?
Nowy szef kuchni w Sofitel Warsaw Victoria
PKP Intercity zmienia system zarządzania cenami
Nowa marka wchodzi na rynek hotelowy
Rosną przychody greckich hotelarzy
Urlopy.pl są właścielem FLY.PL?
Polska wiceprzewodniczącym regionalnej Komisji Europy UNWTO
Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i Katowicach
Odkryj swój EDEN. W Polsce-rusza kolejna edycja konkursu
Przy zakupie biletów do kolejki na Kasprowy Wierch będzie trzeba podać dane osobowe
IATA: ruch lotniczy w lutym kontynuował trend spadkowy
Travelist wybiera najlepsze hotele
O czym dyskutowano na Konferencji Turystyczno-Transportowej w Krakowie?
