Ogłoszenia
Ogłoszenia
- -PIASECZNO- franczyza RAINBOW obsługa klienta
- Obsługa klienta biuro agencyjne OKNO NA ŚWIAT
- Kadra na obozach w Polsce / lato
- Account Manager International
- sprzedam ośrodek wczasowy
- Kierownik biura podróży
- Pilotaż z Poznania do Warszawy/22-24.04
- Specjalista ds.turystyki - Biuro Podróży...
- praca zdalna w biurze podróży
- JUNIOR PRODUCT MANAGER
Jakie trendy mają obowiązywać w gastronomii w tym roku?
Trendy nie ograniczają się do świata projektantów i influencerów - tego, co modne, możemy szukać także w kuchni. O tym, co będzie królować na talerzach w 2019 roku mówi Rafał Borys, szef kuchni restauracji w Zamku Topacz.
"Kuchenna rewolucja" w Polsce trwa od dłuższego czasu. Coraz więcej ludzi przyrządza posiłki w domu. To rozsądny wybór zarówno przez wzgląd na oszczędność, jak i często zdrowie. Dużą popularnością cieszą się książki kucharskie i półprofesjonalny sprzęt kuchenny, co owocuje urozmaiceniem domowej kuchni. Dla prawdziwego, ambitnego restauratora taka sytuacja będzie wyzwaniem, ale mile widzianym. Szefowie kuchni pragną zaserwować gościom coś więcej niż jedzenie. Wizyta w restauracji powinna być przeżyciem, które oddziałuje na wszystkie zmysły - czymś, czego nie będą w stanie doświadczyć w domu.
Światowe prognozy na 2019 rok są dość jednoznaczne - będziemy jeść mniej mięsa. "Moda na eko", którą obserwujemy od kilku lat, przestaje być tylko modą. Zastępniki mięsa i produktów odzwierzęcych są coraz bardziej przystępne. Z ich smakiem bywa jednak różnie. To wyzwanie dla kucharzy, którzy nie chcą chodzić na kompromisy i gotować czegoś "prawie jak". W 2019 można się spodziewać wzrostu popularności dań nie tylko bezmięsnych, ale i opartych na takich składnikach, jak naśladujący wieprzowinę chlebowiec.
Bycie "eko" to nie tylko ograniczanie spożycia mięsa. To również podejście typu zero waste. Prowadzenie kuchni wymaga odpowiedzialności i strategii, zwłaszcza jeśli chcemy ograniczyć ilość marnowanego jedzenia. Z punktu widzenia kucharza-eksperymentatora trend zero waste może być okazją do rozwoju, a nawet ciekawych odkryć. W 2019 roku cieszyć się będą popularnością zarówno nowe sposoby przyrządzania znanych, lokalnych składników, jak i przepisy uwzględniające to, co zwykle wyrzucamy do kosza, np. łodygę brokuła czy liście rzodkiewki.
Natomiast jeśli spojrzeć na przykład z zagranicy, niewykluczone jest, że 2019 będzie rokiem intensywnych, kwaśnych smaków. W tradycyjnej polskiej kuchni również ich nie brakuje. Na pewno można spodziewać się triumfu kiszonek, jak i wzmożonego zainteresowania składnikami takimi, jak np. kwaskowy rabarbar. Niestety, jeszcze chwilkę musimy na niego poczekać - zaznacza Rafał Borys.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Co planują organizatorzy konferencji Nowe Trendy w
Zbliża się Konferencja Nowe Trendy w
Wreszcie reszta Polski w Przewodniku
Dział dla turystów:
OtoNoclegi: turyści wstrzymują się z
Rada UE przyjęła nową dyrektywę
Starsze aktualności:
Rośnie liczba turystów w
Początek roku w greckiej turystyce poniżej
Gault & Millau wraca do
Hotele w Europie i w Polsce z dobrymi
Jeszcze można zgłaszać się do konkursu na Najlepsze Wsie
Travelplanet.pl i Wakacje.pl
Nowa linia charterowa dla
Europejskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych rozpoczyna
Air France skonsultuje się z pracownikami
Too Good To Go będzie walczyć z marnowaniem jedzenia w Polsce
Polacy będą kupować w biurach podróży...
PKP Intercity blokuje sprzedaż biletów w przypadku braku miejsc siedzących?
Jak tanio wypożyczyć samochód?
Listopadowe długie weekendy szansą
ULC publikuje wytyczne dla podróży samolotem
FlixMobility wchodzi na kolejne rynki
Trwają przygotowania do Tour Salonu
Wybrano najpopularniejsze zamki w Polsce
Korzystny dla Ryanair wyrok sądowy
Rosną przychody sieci Focus Hotels
