Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Szukamy pilota na 05.12 Gniezno-Bydgoszcz
- Specjalista ds. turystyki
- PRODUCT MANAGER/ FRONT OFFICE REPRESENTATIVE
- Itaka Toruń- G. Copernicus - doradca ds....
- Zainwestuje w biznes braza turystyczna
- pilotaż Kraków 10.12-12.12.2025
- Touroperator PRIMA HOLIDAY poszukuje pracownika
- Praktykant - obozy sportowe Hiszpania
- Specjalista ds. turystyki WAKACJE.PL Zduńska Wola
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Antalya z rekordową liczbą turystów
W 2019 roku Antalya przeżywa najbardziej owocny sezon turystyczny w swojej historii. Jak wynika z oficjalnych danych, w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy b.r. został przekroczony próg 8 mln turystów.
W okresie od stycznia do lipca 2019 roku na lotnisko Antalya i lotnisko Gazipaşa przybyło ponad 8,19 mln zagranicznych turystów ze 193 krajów - informuje serwis Daily Sabah.
Osiągnięty wynik stanowi 16 proc. wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W samym lipcu Antalyę odwiedziło ponad 2,6 mln turystów - o 15,9 proc. niż w lipcu 2018 roku.
37,91 proc. udziału w ogólnej liczbie obcokrajowców stanowią Rosjanie, których przyjechało prawie 2,98 mln. Na drugim miejscu uplasowali się turyści niemieccy - wzrost o 18,7 proc. w stosunku do roku poprzedniego, osiągając wynik 1,33 mln przyjezdnych. Niemcy mieli 16,9 proc. udziału w ogólnej liczbie turystów. Trzecie miejsce przypadło Ukraińcom, którzy stanowili 5,8 proc. w ogólnej liczby turystów. Ich liczba wzrosła o 22 659 osób w stosunku do roku poprzedniego i ostatecznie wyniosła 459 822 odwiedzających.
O 21 proc. w stosunku do ubiegłego roku wzrósł wynik osiągnięty przez Polaków, których do Antalyi przybyło prawie 300 tysięcy, z czego ponad 100 tys. w samym lipcu 2019 roku.
Antalya rekordową liczbę turystów pobiła w 2018 roku, kiedy przyjęła 14 mln turystów. Jeżeli dobre wyniki zostaną utrzymane, przewiduje się, że w tym roku padnie kolejny rekord - celem jest 16 mln zagranicznych gości.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Ruch turystyczny w Grecji rośnie także
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Trzeci kwartał roku udany dla
WTTC: może braknąć rąk do pracy w
Więcej turystów w polskich obiektach
Starsze aktualności:
Śmierć trójki Polaków na
Accor pokazuje trendy w rezerwacjach na
Ecco Travel rozpoczyna WIELKĄ
Na ferie wyjedzie więcej
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
POT: Ponad połowa Polaków wyjedzie gdzieś w
Kraków wśród wybranych przez
Które paszporty są
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
Branża piwowarska notuje najgorsze wyniki od lat
Co POT rekomenduje przedsiębiorcom turystycznym?
Emirates - duże zyska i dalszy rozwój
Linie lotnicze Swiss z nowym dyrektorem generalnym
Gdzie Polacy najczęściej piją kawę?
Jakie konferencje czekają na TT Warsaw?
Pasażerowie fasiągów narażają się na odpowiedzialność?
Touroperatorzy wyślą dzieci na bezpłatne wakacje
Wakacje.pl: Turcja wyprzedziła Grecję w 2021 roku
Będą zmiany w przepisach dotyczących wynajmu mieszkań?
Jak zmieniają się ceny październikowych wyjazdów?
Władze Magaluf chcą wprowadzić kolejne ograniczenia
Ankieta do pracy licencjackiej! Prośba o pomoc!
