Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Wychowawca/ 24-30.08
- Poszukiwany pilot - Warszawa 05.09.2026
- ITAKA - Specjalista d/s Turystyki Stalowa Wola
- Rainbow Tours - Doradca Klienta
- Przewodnik po Szwecji i Danii - Malmö, Lund,...
- Praca na Wyspach Kanaryjskich
- PRZEWODNIK PO KARLSKRONIE I BLEKINGE - WSPÓŁPRACA...
- Poszukujrdz inwestora ?
- Przedstawiciel Handlowy ds. Wyjazdów Grupowych
- Prezenter Oferty - Salon Firmowy ITAKA
Statki Costa Cruises wyruszają w morze
Costa Cruises wznawia działalność, oczywiście dostosowując się do obecnej sytuacji. Pierwsze rejsy będą w praktyce testem, czy procedury bezpieczeństwa opracowane przez ekspertów i firmę są wystarczające. Pomyślne ich przejście będzie dobrym sygnałem, że da się zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne turystom nawet w mało sprzyjających warunkach.
Pierwszym statkiem włoskiego armatora, który wypłynie na morze z kompletem pasażerów będzie Costa Deliziosa. Wyruszy ona z Triestu na tygodniowy rejs. Będzie wpływał wyłącznie do włoskich portów - Bari, Brindisi, Corigliano-Rossano, Syrakuzy i Katanii.
Cieszymy się, że możemy ponownie powitać naszych gości na pokładzie po ponad pięciu miesiącach przerwy, a także z tego, że możemy wznowić działalność właśnie tutaj, we Włoszech. Decyzja o odpowiedzialnym wznowieniu rejsów dla gości z Włoch jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ od ponad 70 lat wierzymy i inwestujemy w ten kraj, jako jedyny armator pływający pod włoską banderą - powiedział Michael Thamm, dyrektor generalny grupy Costa&Carnival Asia. - Od kilku tygodni wspólnie z władzami pracujemy nad wdrożeniem nowych procedur zdrowotnych, które pozwolą naszym gościom w pełni cieszyć się z rejsu, przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W międzyczasie stale monitorujemy sytuację, aby stopniowo, od października wznawiać rejsy na innych statkach, także dla gości z innych krajów.
Pierwsze trzy rejsy Costa Deliziosa są zarezerwowane dla mieszkańców Włoch. Samo wejście na pokład będzie prowadzone zgodnie z procedurami określonymi w Protokole Bezpieczeństwa Costa, dokumencie opracowanym przez firmę i ekspertów. Protokół obejmuje działania i procedury w odpowiedzi na sytuację związaną z COVID-19, które doskonale wpisują się w najnowsze wymagania określone przez włoskie i europejskie władze. Dzięki odprawie on-line, proces wejścia na statek będzie odbywał się etapami.
Każdy gość zostanie poddany badaniu temperatury ciała i szybkiemu testowi wymazowemu oraz będzie musiał wypełnić kwestionariusz zdrowotny, a pasażerowie nie będą mogli wejść na pokład, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku testu. Dla każdego podejrzanego przypadku COVID-19 możliwe będzie wykonanie dodatkowego testu techniką molekularną. Przed wejściem na pokład członkowie załogi zostają poddani badaniu molekularnemu i 14-dniowej kwarantannie. Ponadto każdy członek załogi, co miesiąc będzie poddawany testowi wymazowemu na obecność Covid-19.
Bari i inne miejsca na trasie Costy Deliziosa można zwiedzać tylko poprzez dołączenie do zamkniętych wycieczek organizowanych dla małych grup, poruszających się zdezynfekowanymi środkami transportu. Przed opuszczeniem i ponownym wejściem na statek, uczestnicy zostaną poddani badaniu temperatury ciała. Podczas wycieczek goście będą mogli zobaczyć także inne miejsca w pobliżu portów: Lecce, Ostuni, Otranto, Alberobello, Gallipoli, Taormina, Noto, Modica, Ragusa i Sibari.
Wyposażenie statku i dostępna oferta rozrywkowa zostały dostosowane do procedur zawartych w Protokole Bezpieczeństwa, przy zachowaniu cech charakterystycznych dla typowych wakacji z Costa Cruises. Przedstawienia na żywo organizowane są częściej, dla mniejszej widowni, posiłki serwowane są do stolików, a liczba miejsc siedzących została tak zmniejszona, aby zachować minimalną bezpieczną odległość. Wejścia do spa, basenów i mini klubów odbywają się naprzemiennie. Zarówno na pokładzie, jak i w kabinach podejmowane są szczególne starania w przestrzeganiu zasad higieny; rozszerzono także ofertę usług medycznych. Maski na twarz stosuje się w razie potrzeby, na całym statku rozmieszczono dozowniki do dezynfekcji rąk i samoobsługowe punkty pomiaru temperatury.
Po wycieczkowcu Costa Deliziosa, który będzie wypływać z Triestu do końca roku, kolejnym statkiem Costa Cruises przywróconym do rejsów będzie Costa Diadema (ma wypłynąć z Genui 19 września). Podobnie jak Costa Deliziosa, zawijać będzie tylko do włoskich portów i gościć będzie pasażerów zamieszkałych we Włoszech. Będzie wpływać kolejno do: Civitavecchia, Rzymu, Neapolu, Palermo, Cagliari i La Spezia. Następnie od października przyjdzie kolej na Costa Smeralda, a w grudniu na Costa Firenze - nowy statek firmy, obecnie będący w budowie w stoczni Marghera w Fincantieri.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Rosną wydatki turystów we
eSky wprowadza nową
PIG: turyści chcą czuć się
Starsze aktualności:
Nowy termin otwarcia Wielkiego Muzeum
Turcja planuje ograniczenia dla turystyki w
Linie Emirates zakażą używania powerbanków na
Rośnie ruch na tureckich
Polskie lotniska wśród liderów
Rekordowe ceny lastów poprawią wyniki
IATA: Silne wzrosty w klasach
Nowa kampania Wielkopolskiej Organizacji
Ile zarobił Accor w I połowie obecnego
Jest termin uruchomienia systemu wjazdu do
MSiT: założenia nowej ustawy regulującej działalność hoteli, przewodników i pilotów wycieczek
W Polsce podróże są bezpieczne
Włoscy samorządowcy wściekli na decyzję o przedłużeniu zamknięcia stoków
Dynamika wzrostu wynagrodzeń nie napawa branży turystycznej optymizmem
Sri Lanka otworzy granice dla turystów
Innowacyjny środek transportu w Indiach
Ustawa o imprezach turystycznych do poprawki?
WTTC: 1,2 miliona miejsc pracy w turystyce w UE może pozostać nieobsadzonych
Bezpłatny wstęp do Wigierskiego Parku Narodowego
Turystyka we Włoszech przyspiesza
Czy to powrót do złotych lat turystyki wyjazdowej?
Czego lepiej nie robić w Rzymie? Nowe przepisy wchodzą w życie
TDS Trans - usługi transportowe
