Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pszczyna sprzedawca w biurze podróży
- Pilot pielgrzymki do Meksyku 3-14 grudnia
- Wychowawca/ 24-30.08
- Poszukiwany pilot - Warszawa 05.09.2026
- ITAKA - Specjalista d/s Turystyki Stalowa Wola
- Rainbow Tours - Doradca Klienta
- Przewodnik po Szwecji i Danii - Malmö, Lund,...
- Praca na Wyspach Kanaryjskich
- PRZEWODNIK PO KARLSKRONIE I BLEKINGE - WSPÓŁPRACA...
- Poszukujrdz inwestora ?
Zobacz także
Rekordowy lipiec na Lotnisku Chopina
Rosną wydatki turystów we Włoszech
Nowy ILS w Krakowie dopuszczony do pracy operacyjnej
Blisko powołania Pełnomocnika Rządu do spraw promocji marki Polski
Kto otrzyma dofinansowanie z programu Polskie szlaki turystyczne?
Dymisja Jarosława Gowina
Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Muller, premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina.
Powodem dymisji miało być krytykowanie niekorzystnych dla przedsiębiorców postulatów Polskiego Ładu, sztandarowego programu rządu. Premier Morawiecki podjął ważną decyzję, na którą wpłynęły trzy sprawy: brak wystarczających postępów nad kluczowymi projektami w zakresie budowy tanich domów, brak rzetelnych działań co do pozostałych projektów, w szczególności do ustawy podatkowej, podjął tę decyzję również widząc, że działania wicepremiera nie spełniają oczekiwań - przekonywał Muller.
Jeszcze nie wiadomo kto zastąpi w rządzie Jarosława Gowina. Do czasu wyznaczenia następcy obowiązki ministra przejmie premier.
Jutro zarząd partii podejmie decyzję, co dalej z naszą obecnością w Zjednoczonej Prawicy, ale wszyscy mają świadomość, że moja dzisiejsza dymisja jest de facto zerwaniem koalicji rządowej i końcem Zjednoczonej Prawicy - powiedział Jarosław Gowin dodając, że o dymisji dowiedział się z mediów.
Jarosław Gowin był przeciwnikiem rozwiązań podatkowych takich jak m.in. wyłączenie przedsiębiorców spod kwoty wolnej od podatku, czy braku możliwości odliczenia od podatku składki zdrowotnej, proponowanych przez Nowy Ład, nazywał je "rozwiązaniami czysto socjalistycznymi". Pokazał się również jako przeciwnik tzw. "Lex TVN", które może doprowadzić do utraty koncesji na nadawanie dla TVN, której właścicielem jest amerykański koncern medialny Discovery.
Jeśli Porozumienie Jarosława Gowina odejdzie z koalicji, Prawo i Sprawiedliwość straci większość w Sejmie. Wówczas możliwe będą różne scenariusze, począwszy od prób przejęcia dającej sejmową większość liczby posłów przez PiS, po rząd mniejszościowy, czy przyspieszone wybory. Odejście Gowina z rządu i prawdopodobne wyjście Porozumienia z koalicji może (choć nie musi) oznaczać jeszcze jedną istotną dla turystyki zmianę - członkiem Porozumienia jest odpowiedzialny za turystykę wiceminister Andrzej Gut-Mostowy.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Gowin wyrzucony z rządu
[2021-08-10 21:30 5.173.137.*]
No to należy się teraz spodziewać głębokich zmian w nadzorze nad turystyką i POT.
Ciekawe co będzie z tym tworem w Wieliczce?? odpowiedz »Gowin wyrzucony z rządu
[2021-08-11 08:47 192.99.56.*]
Jak znam życie, to i Gut-Mostowy i prezes Szlachta po cichu zadeklarują, że od zawsze byli niezłomnymi wyznawcami kulawego. Podobnie będzie z panienkami Gowina z Wieliczki ... odpowiedz »
Gowin wyrzucony z rządu
[2021-08-11 09:18 46.204.54.*]
teraz dopiero zacznie się kombinowanie, przekupywanie i kręcenie na całego. Wszystkie stołki i posadki już rozdane ? podwyżki dla swojaków potwierdzone ? co by tu jeszcze wymyślić aby nie dać się oderwać od koryta rządzenia .. odpowiedz »
Gowin wyrzucony z rządu
[2021-08-12 09:02 83.15.178.*]
Powiem tak walić to ,kolejny ,,złotousty" pseuudo polityk. Wszystkich zamknąć do więzień . Stworzyć rzą z ludzi którzy nigdy nie byli przy władzy. odpowiedz »
Gowin wyrzucony z rządu
[2021-08-12 10:36 192.95.12.*]
Gowin poinformował, że Gut-Mostowy wstrzymał się przy głosowaniu o odrzucenie ustawy lex anty-TVN !!!
Czyżby to była cena za nieprzyjęcie przez premiera dymisji ????!!! odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
ESPT: POT po cichu zmieniła zasady programu wsparcia
Polacy jadą odpocząć, ale zabierają ze sobą pracę i
Rainbow wprowadza ofertę objazdową na 2027
Dział hotele, pensjonaty:
Polski Holding Hotelowy zwiększa
ESPT: POT po cichu zmieniła zasady programu wsparcia
Polacy jadą odpocząć, ale zabierają ze sobą pracę i
Starsze aktualności:
Stanowisko Rzecznika MŚP w sprawie
Zmarnowane pieniądze z KPO? Trwają kontrole i śledztwo
Stanowisko Polskiej Izby Turystyki w sprawie
Decyzja UOKiK w sprawie
ESPT: Turystyka traci na połączeniu z resortem
Komisja Europejska chce uprościć rozliczenia VAT dla biur
Nowy termin otwarcia Wielkiego Muzeum
Turcja planuje ograniczenia dla turystyki w
Linie Emirates zakażą używania powerbanków na
Rośnie ruch na tureckich
Polskie lotniska wśród liderów
Rekordowe ceny lastów poprawią wyniki
Tajlandia zmieni przepisy wjazdowe
Polski Holding Hotelowy zapowiada nowe przejęcia
Średnia cena letnich wycieczek wzrosła
Polskie lotnictwo zapewni ponad 65 tys. nowych miejsc pracy
Egipska minister zapowiada reformy turystyki
Travelist.pl podsumowuje rezerwacje w pierwszym kwartale
do ludzi z branży- na kogo upadek stawiacie?
Francuscy turyści wrócili do Szarm el Szejk
Grecka turystyka musi się unowocześnić
Lotniska regionalne mogą spełniać rolę hubów?
Niemiecki bon turystyczny na pociągi
30 lat w podróży - jubileusz Jordan Group
Turcja przyjęła rekordową liczbę turystów
Rainbow z wyższymi przychodami niż przed rokiem
Czy czeka nas załamanie rynku dzierżawy hotelowej i wynajmu krótkoterminowego?
Dowcipniś zapłaci za fałszywy alarm
Eksplozja w Rzymie. Trwa dochodzenie
Hotelarze złożą pozwy przeciw Skarbowi Państwa?
