Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot wycieczek GRECJA KRETA
- Specjalista ds Turystyki
- Poprowadzę pensjonat lub willę PODHALE
- Pracownik do biura podróży
- Asystent/-ka ds. charterów - KATOWICE
- Rezydent Turystyczny - praca na Rodos lub Kos
- Przewodnik Wycieczek Kulinarnych w Gdańsku
- DODATKOWA PRACA: Specjalista/ka ds. Turystyki
- pilot Mediolan 13-16.03.26
- PILOT WYCIECZEK TURCJA
Jedenasta oznakowana trasa turystyczna w Krakowie
Pierwszy w Polsce miejski szlak turystyczny po zabytkach techniki, który otwarto w miniony czwartek w Krakowie, oparty został o mapkę obiektów przemysłowych, opracowaną jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku przez Krakowskie Towarzystwo Ochrony Zabytków Techniki. W przyszłości planowana jest jego rozbudowa.
- Krakowski Szlak Techniki, wzbogacając i urozmaicając ofertę turystyczną miasta, pokaże, że Kraków w historii był nie tylko centrum życia kulturalnego, ale i ważnym ośrodkiem myśli inżynierskiej oraz techniki - poinformował prezydent miasta, Jacek Majchrowski.
Sześciokilometrowa trasa prowadzi przez historyczne i architektoniczne obiekty z dziedziny m.in. komunikacji, energetyki, gazownictwa, czy ochrony przeciwpożarowej. Na szlaku, obejmującym obiekty dziedzictwa przemysłowego z drugiej połowy XIX i pierwszej połowy XX wieku, znajdują się m.in. stacja kolejowa, wiadukt i przepust kolejowy, browar Rodziny Goetzów, elektrownia teatru miejskiego, kuźnia Zieleniewskich, strażnica pożarnicza, gazownia krakowska, zajezdnia tramwajowa, przyczółki Mostu Podgórskiego, Most Piłsudskiego oraz Bulwary Wiślane.
Niestety nie wszystkie obiekty na szlaku są dostępne dla zwiedzających, ponieważ część z nich jest nadal użytkowna. Natomiast każdy z dostępnych zabytków posiada specjalnie oznakowanie (zaprojektowana tabliczka informacyjną w kształcie koła zębatego).
Obok m.in.: Drogi Królewskiej, Trasy uniwersyteckiej, Ścieżek Jana Pawła II, Trasy zabytków żydowskich, Trasy św. Stanisława, Krakowskiego Szlaku Świętych, czy Szlaku Twierdzy Kraków - Krakowski Szlak Techniki - stanowi już jedenastą oznakowaną trasę turystyczną w Krakowie.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Aplikacja Wakacje.pl nominowana do
Street Art zachęci do przyjazdów do
Join UP! otworzył własne DMC w
EES może generować duże opóźnienia w ruchu
Dział przewodnicy i piloci:
Street Art zachęci do przyjazdów do
Dział hotele, pensjonaty:
Turystyka filmowa staje się coraz silniejszym źródłem
Problemy małych i średnich
Morsowanie przyciąga turystów nad
ESPT: skala szarej strefy w turystyce dziecięcej
Starsze aktualności:
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Jak sobie ułatwić komunikację z
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Ferie zimowe nie były w pełni
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Druga edycja Responsible Incentive Travel
Wyjazdy wakacyjna znów
Hiszpania promuje się w Polsce z
Można ubiegać się o autoryzację wjazdu do Wielkiej
Rosną przychody greckich
Balice: nowe kierunki w zimowym rozkładzie lotów
Rzeszów: hotel przy ulicy Szopena?
Hotel Dosłońce**** Conference & SPA otwarcie we wrześniu
Będą zmiany w ustawie o transporcie zbiorowym?
Dreamlinery w polskich barwach dopiero w 2012
Bułgaria: turystyka golfowa pozwoli przedłużyć sezon turystyczny?
Kto cieszy się z zimnego lata?
Amerykanie rozwijają turystykę religijną
Tatry: weekend ze śniegiem i silnym wiatrem
