Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Szukamy pilota na 05.12 Gniezno-Bydgoszcz
- Specjalista ds. turystyki
- PRODUCT MANAGER/ FRONT OFFICE REPRESENTATIVE
- Itaka Toruń- G. Copernicus - doradca ds....
- Zainwestuje w biznes braza turystyczna
- pilotaż Kraków 10.12-12.12.2025
- Touroperator PRIMA HOLIDAY poszukuje pracownika
- Praktykant - obozy sportowe Hiszpania
- Specjalista ds. turystyki WAKACJE.PL Zduńska Wola
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Rząd sprywatyzuje ustrońskie uzdrowisko?
Ministerstwo Skarbu Państwa ma zamiar sprywatyzować Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe "Ustroń" S.A. Pracownicy sanatoriów, kuracjusze, i wreszcie sam burmistrz Ustronia są pełni obaw. A tymczasem Grzegorz Dziewior, prezes uzdrowiska unika rozmów na temat prywatyzacji.
Resort skarbu ma w planach prywatyzację 12 spośród 25 polskich uzdrowisk. Proces komercjalizacji potrwać ma do roku 2011 (w pięciu zakładach trwa już obecnie). Joanna Szmid, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia poinformowała, że w planach jest również prywatyzacja m.in. Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" S.A. Jak mówiła, prywatyzacja uzdrowisk w Polsce jest konieczna ze względu na podniesienie ich konkurencyjności na rynku.
W skład Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego "Ustroń" S.A. wchodzą cztery sanatoria: Kos, Równica, Narcyz i Rosomak. Posiadają one razem 1325 miejsc. Leczy się w nich przede wszystkich choroby reumatyczne oraz narządu ruchu, choroby serca i naczyń krwionośnych, choroby neurologiczne, a także układu oddechowego, cukrzycę i otyłość. Przedsiębiorstwo ma własne gabinety diagnostyczne, laboratorium, gabinety rehabilitacyjne i baseny. Uzdrowiskowy Zakład Przyrodoleczniczy jest centralnym obiektem dzielnicy sanatoryjnej Ustronia - Zawodzia. Ma on w ofercie zabiegi z zakresu kinezyterapii i fizjoterapii, a także hydroterapii, na którą składają się kąpiele w basenach solankowych oraz borowinie. Zakład wykonuje każdego dnia około 5600 zabiegów.
Na celu prywatyzacji, a co za tym idzie dokapitalizowania, jest rozwój przedsiębiorstwa. Rząd jest odpowiedzialny za konstrukcję dobrej umowy prywatyzacyjnej, trudno tutaj z góry zakładać złą wolę, jednak zawsze przy takich działaniach jest pewna obawa, tłumaczył w rozmowie z Gazetącodzienną.pl Ireneusz Szarzec, burmistrz Ustronia. Jak dodał, ze strony miasta wszystko jest zabezpieczone m.in. operat uzdrowiskowy oraz statut. Trwają przymiarki również do otwarcia pijalni wód mineralnych, co ma zwiększyć zakres usług jakie będą wykonywane w uzdrowisku.
Pełni obaw są również kuracjusze, którzy jak sami mówią z samej obsługi, która jest bardzo miła i profesjonalna, a także z zabiegów są bardzo zadowoleni. Cena, jak twierdzi Halina Grankiewicz - kuracjuszka z województwa wielkopolskiego, też nie jest wygórowana. Ale, dodaje, że po prywatyzacji to chyba tylko Niemców będzie na to stać, aby przyjechać do sanatorium w Ustroniu.
O swój los martwią się także pracownicy sanatoriów. Według nich, w wyniku prywatyzacji może dojść do szukania oszczędności oraz redukcji zatrudniania.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Rząd sprywatyzuje uzdrowisko Ustroń
[2009-01-07 14:39 83.15.101.*]
Dobrze byłoby dopisać informację o zmianach cen i warunków dla kuracjuszy po sprywatyzowaniu Nałęczowa. O ile wiem, to nic znaczącego się nie wydarzyło. odpowiedz »
Rząd sprywatyzuje uzdrowisko Ustroń
[2009-01-07 15:49 78.88.199.*]
Czy to jest Ustronie Morskie czy Ustronie Górskie? odpowiedz »
Rząd sprywatyzuje uzdrowisko Ustroń
[2009-01-07 19:41 195.94.208.*]
Gratuluję znajomości geografii Polski ;-))). Ustronie Górskie - dobre ! Góral by sie uśmiał, a koń nawet popłakał. odpowiedz »
Rząd sprywatyzuje uzdrowisko Ustroń
[2009-03-06 23:13 83.7.84.*]
wszstko sprzedacie, zostaniemy w samych gaciach, zdrajcy ojczyzny odpowiedz »
Rząd sprywatyzuje uzdrowisko Ustroń
[2010-01-22 22:09 83.8.109.*]
Pobyt w sanatoriach sprywatyzowanych jest dużo droższy.Ale przecież ci co prywatyzują, myślą tylko o sobie. Oczywiście, musi być odnowione, aby ściągnąć Niemców,dla innych miejsc chyba już nie będzie. odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Ruch turystyczny w Grecji rośnie także
Ostrzeżenie MSZ przed
Enter Air podpisuje nową umowę z Coral
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
Zmiana sekretarza generalnego Światowej Organizacji
Dział przewodnicy i piloci:
Na czym powinien opierać się rozwój
Turysta może otrzymać zwrot całości ceny, nawet jeśli skorzystał z części
WTTC: może braknąć rąk do pracy w
Dział centra informacji i promocji:
Które miasta powinny się
Poznań rusza z promocją na jesień i
Andaluzja chce więcej
Ruszyła kampania promująca turystykę w województwie
Konferencja TURYSTA 2025 za
Dział hotele, pensjonaty:
Triverna: rośnie popularność świątecznych
Starsze aktualności:
Śmierć trójki Polaków na
Accor pokazuje trendy w rezerwacjach na
Ecco Travel rozpoczyna WIELKĄ
Na ferie wyjedzie więcej
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
POT: Ponad połowa Polaków wyjedzie gdzieś w
Kraków wśród wybranych przez
Które paszporty są
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
Brytyjczyk podał biuro do sądu, bo w hotelu wypoczywali niemieccy turyści
Bilety do Wielkiej Brytanii za zero złotych
Najczęściej kradzione rzeczy w hotelach
Hotele Qubus wyróżnione przez serwis Expedia
Aerofłot wprowadza trzecią klasę!
Gotowana peklowana ręka wieprzowego kotleta, czyli co można znaleźć w menu poznańskich restauracji
LOT pierwszym europejskim odbiorcą Boeinga 787 Dreamlinera
Świnoujście: inwestor wycofał się z budowy Hotelu Spa Dr Ireny Eris
Blue Air: od marca loty z Warszawy do cypryjskiej Larnaki
Holding Liwa będzie otwierał hotele we Wrocławiu
Wenecja: uruchomiono miejską sieć internetową
Wrocławianie drogo zapłacą za powrót na Święta
Zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych
W zimie mniej połączeń Kraków - USA
8 grudzień - Turystyczna Giełda Pracy w Krakowie
Sopot: Polnord zbuduje zespół hotelowy o wysokim standardzie
Sprzedam konto na allegro i bankowe.
