Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Rezydent Hotelowy i przedstawiciel biura...
- Pilot wycieczek GRECJA KRETA
- Specjalista ds Turystyki
- Poprowadzę pensjonat lub willę PODHALE
- Pracownik do biura podróży
- Asystent/-ka ds. charterów - KATOWICE
- Rezydent Turystyczny - praca na Rodos lub Kos
- Przewodnik Wycieczek Kulinarnych w Gdańsku
- DODATKOWA PRACA: Specjalista/ka ds. Turystyki
- pilot Mediolan 13-16.03.26
Polskie pociągi za brudne dla Austriaków
Wiele wskazuje na to, że austriacka kolej wymówi umowę odnośnie współpracy spółce PKP, i to tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Euro2012. Powodem zły stan techniczny pociągu EC Polonia relacji Warszawa-Wiedeń-Villach. Nasi bronią się mówiąc, że to tabor najwyższej klasy. Tymczasem z powodu braków sanitarnych setka pasażerów nie została wpuszczona do brudnych wagonów.
PKP Intercity rzekomo nic nie wie o niezadowoleniu Austriaków. - "Relacje Spółki PKP Intercity z przewoźnikiem austriackim układają się dobrze. Nie otrzymaliśmy żadnych informacji o planach strony austriackiej dotyczących wycofania się ze współpracy" - mówi Beata Czemerajda z Biura Komunikacji i Promocji spółki.
Ci z kolei odnotowali już kilkadziesiąt skarg od pasażerów, którzy narzekają, że liczyli na wyższy standard, niż zepsute ogrzewanie, pozatykane toalety i brudne siedzenia. Niedawno pociąg do Wiednia przyjechał bez trzech wagonów, gdyż nie spełniały one podstaw sanitarnych. W związku z czym setka pasażerów była zmuszona wysiąść z pociągu. Wina leży po obu stronach. Austriacki przewoźnik nie zapewnił podróżującym zastępczego środka transportu.
Austriacy starają się po swojemu rozwiązać choć część problemów. Na trasie Wiedeń-Villach zdecydowali się na doczepienie dodatkowych wagonów innego austriackiego przewoźnika, aby zapewnić pasażerom chociaż minimum komfortu. W między czasie wystąpili z pisemnym wnioskiem o poprawę stanu technicznego polskiego składu.
Rzecznik prasowa ÖBB Sarah Nettel podkreśla, że jeżeli zarząd PKP nie weźmie sobie do serca sygnałów strony austriackiej, nie wykluczone, że po 1 czerwca, po korekcie rozkładu jazdy, EC Polonia nie będzie mile widziana w Wiedniu.
PKP podkreśla, iż nie widzi powodów, dla których miałby wycofywać się z współpracy z austriackim przewoźnikiem i to na dodatek tuż przed rozpoczęciem Euro 2012.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Czystość w polskich pociągach
[2011-12-21 10:17 83.3.2.*]
BRAVO że ktoś wreszcie zgani PKP za ich syf! odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Aplikacja Wakacje.pl nominowana do
Street Art zachęci do przyjazdów do
Dział aktualności dnia:
Wyrok w sprawie przydziału slotów na obleganych
EES może generować duże opóźnienia w ruchu
Starsze aktualności:
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Jak sobie ułatwić komunikację z
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Ferie zimowe nie były w pełni
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Druga edycja Responsible Incentive Travel
Wyjazdy wakacyjna znów
Hiszpania promuje się w Polsce z
Można ubiegać się o autoryzację wjazdu do Wielkiej
Rosną przychody greckich
Posiedzenie Podkomisji Stałej ds. Turystyki Sejmu RP
Nikt nie chce Polskiego Jadła?
Wars planuje rozwój i zwiększa zatrudnienie
Wybrano najlepsze lotniska na świecie
Podwyżka cen biletów prawie 90%
Fahrenheit: superszybki pociąg z Gdańska do Berlina
Spółka Hotel Gniewino - są nieprawidłowości
Rośnie liczba skarg i zażaleń na przewoźników i biura podróży
Igrzyska w Londynie: branża turystyczna traci?
Accor wprowadza udogodnienia dla gości
Singapore Airlines i Virgin Australia: początek współpracy
