Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Szukamy pilota na 05.12 Gniezno-Bydgoszcz
- Specjalista ds. turystyki
- PRODUCT MANAGER/ FRONT OFFICE REPRESENTATIVE
- Itaka Toruń- G. Copernicus - doradca ds....
- Zainwestuje w biznes braza turystyczna
- pilotaż Kraków 10.12-12.12.2025
- Touroperator PRIMA HOLIDAY poszukuje pracownika
- Praktykant - obozy sportowe Hiszpania
- Specjalista ds. turystyki WAKACJE.PL Zduńska Wola
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Kelnerka dostała mandat, bo nie wydała paragonu
W miejscowości Łańcut, na Podkarpaciu jedna z kelnerek znajdującej się tam restauracji została ukarana mandatem, bo nie dała klientowi paragonu za skorzystanie z toalety.
Do lokalu weszło dwóch mężczyzn, stanęli przy barierce i zaczęli obserwować klientów. Jeden z mężczyzn wychodząc skręcił jeszcze do toalety. Wyszedł z niej po chwili, podszedł do baru i zapytał kelnerkę, cy toaleta jest płatna. Dziewczyna rzuciła odruchowo, że złotówkę i wróciła do parzenia kawy. Mężczyzna zapłacił i wraz z kolegą usiedli przy stole. Po chwili ku zdziwieniu wyciągnęli legitymację kontrolerów Urzędu Kontroli Skarbowej i w związku z niewydaniem paragonu ukarali kelnerkę mandatem w wysokości 150 złotych.
W większości lokalów zapłata za toaletę nie jest obowiązkiem, nie prowadzi się tzw. "usługi toaletowej".
23 czerwca ruszyła akcja pod hasłem "Nie bądź jeleń weź paragon". Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie klientów do brania paragonów przy transakcjach kupna - sprzedaży. Obecnie na terenie całej Polski trwają kontrole pracowników UKS, którzy sprawdzają, czy przedsiębiorcy rzeczywiście takie paragony wystawiają.
Niestety najwyraźniej rzeszowscy pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej wzięli sobie to zadanie za bardzo do serca.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Kelnerka ukarana czy słusznie?
[2011-08-17 12:09 80.52.226.*]
nic dziwnego, tak sa szkoleni urzednicy w Polsce - mnie konserwator przyrody na całą Warmię i Mazury - ZAKAZAŁA 2-krotnie! zamiany kosksu na gaz!
w katowickim - babcie sklerotyczkę wzieto do sadu za to , ze wyniosła kostkę masła ze sklepu, a jak ministrowie kradna lub marnuja majatek Polski - nie ponosą odpowiedzialnosci!
ZAścianek! odpowiedz »Kelnerka ukarana czy słusznie?
[2011-08-17 13:21 217.153.196.*]
Witam.
rozwiązaniem jest zamontowanie bezobsługowego urządzenia o toalet są zwolnione z wydawania paragonów na mocy ustawy która mówi że urządzenia posiadające samo w sobie wrzutnik nie ma konieczności wydawania paragonów. Zapraszam na priv poteks@op.pl lub odsyłam o firmy która takie urządzenia montuje i dzierżawi www.zamkirzwiowe.pl odpowiedz »Kelnerka ukarana czy słusznie?
[2011-08-18 15:21 83.11.212.*]
Na drzwiach toalety był napis "Tylko dla klientów". Pan kontroler (który nie był klientem kawiarni) chyba nie potrafi czytać skoro wszedł do toalety. odpowiedz »
Kelnerka ukarana czy słusznie?
[2011-09-11 17:09 212.67.135.*]
ass odpowiedz »
Dział gastronomia:
Dofinansowanie projektów
Zakaz reklamy piwa uderzy nie tylko w branżę piwowarów. Ucierpi też
S3 gotowa w całości. Pomorze Zachodnie czeka na czeskich
Cel: Innowacje, Technologie i Zrównoważony Rozwój w
Starsze aktualności:
Śmierć trójki Polaków na
Accor pokazuje trendy w rezerwacjach na
Ecco Travel rozpoczyna WIELKĄ
Na ferie wyjedzie więcej
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
POT: Ponad połowa Polaków wyjedzie gdzieś w
Kraków wśród wybranych przez
Które paszporty są
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
Kolejny przewoźnik wprowadza strefy bez dzieci
Strajk kontrolerów lotów zawieszony
R&C Union S.A. otwiera lokale Sioux
Ewakuowano hotel w centrum Łodzi
Trwa ewakuacja turystów z kurortów w Indonezji
Lato w Niemczech. Zobacz co przygotowali dla turystów nasi sąsiedzi
A gdyby tak połączyć koleje linowe po obu stronach Tatr?
Sejm przyjął poprawki do nowelizacji ustawy o transporcie drogowym
Dominikański kurort chce odzyskać pozycję
