Ogłoszenia
Ogłoszenia
- KRAKÓW Staż na 3 miesiące w BIURZE PODRÓŻY
- poszukuję pilota trasa Września- Warszawa
- KONSLUTANT/KONSULTANTKA DO DZIAŁU CALL CENTER
- SPECJALISTA / SPECJALISTKA DO DZIAŁU KONTROLI...
- SPECJALISTY/SPECJALISTKI DO DZIAŁU MARKETINGU
- SPECJALISTA/SPECJALISTKA DS. ROZLICZEŃ I...
- Sun Way Travel w Łodzi poszukuje Specjalistki/ty
- Specjalista ds turystyki Konin - biuro podróży...
- Specjalista / Specjalistka ds. Turystyki
- Meble do salonu franczyzowego TUI
Ilu turystów odwiedziło Niemcy?
67,1 mln noclegów spędzonych przez zagranicznych turystów w obiektach zakwaterowania zbiorowego liczących dziesięć i więcej łóżek oraz 4,5-procentowy plus od stycznia do listopada w porównaniu z tym samym okresem w roku wcześniejszym to wedle danych Federalnego Urzędu Statystycznego bardzo dobry wynik niemieckiej turystyki przyjazdowej w roku 2013.
"Niemcy jako kraj turystyczny zdobywają punkty za swój doskonały wizerunek i w obliczu trudnej sytuacji ekonomicznej i finansowej panującej w wielu europejskich krajach i na świecie bardzo dobrze przedstawiają się jako cel podróży" - komentuje Petra Hedorfer, Przewodnicząca Niemieckiej Centrali Turystyki.
Z liczbą blisko 50,4 mln noclegów (3,8-procentowy plus w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzedzającym) Europa niezmiennie tworzy lwią część noclegów spędzonych przez zagranicznych gości. Szwajcaria jako drugi pod względem znaczenia rynek źródłowy dla niemieckiej turystyki przyjazdowej wygenerowała w czasie od stycznia do listopada 2013 r. 5,1 mln noclegów, co stanowi 5,1-procentowy plus w porównaniu z rokiem poprzedzającym.
Wielka Brytania, z której pochodzi duża liczba odwiedzających naszych zachodnich sąsiadów, zapewniła nawet jeszcze większy wzrost na poziomie 8,4 procent - bilans brytyjskich gości wynosi 4,5 mln noclegów spędzonych w Niemczech w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy. Polska ze wzrostem 9,2 procent nadal bardzo pozytywnie rozwija się jako rynek źródłowy dla turystyki przyjazdowej do Niemiec (2,05 mln noclegów).
Wzrost z rynków zamorskich uważa się za skuteczny impuls wzrostowy dla niemieckiej turystyki: bilans za okres od stycznia do listopada 2013 wykazuje wyraźnie ponadprzeciętny 6-procentowy plus pod względem noclegów spędzonych przez turystów z pozaeuropejskich rynków źródłowych.
Powyżej przeciętnego poziomu kształtuje się liczba noclegów spędzonych przez gości z krajów Zatoki Arabskiej, które odnotowały 19,5-procentowy plus w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy 2013 (około 1,5 mln noclegów). Także będące najważniejszym azjatyckim rynkiem źródłowym Chiny wniosły swoim 11-procentowym plusem (około 1,6 mln noclegów) istotny wkład w dodatni bilans niemieckiej turystyki przyjazdowej.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Barcelona chce podnieść opłaty dla pasażerów
Poznaliśmy laureatów konkursu Blisko
Dział hotele, pensjonaty:
Wyższe opłaty miejscowe i zmiana zasad w
Marka ibis wchodzi na nowy
Starsze aktualności:
Lublin będzie gospodarzem konferencji
Wakacje.pl proponują last
Grecja przesuwa wprowadzenie nowej
Stabilne wyniki w europejskiej
Emerytura marzeń - pływanie w niekończącej się
Rusza promocja turystyczna regionów poszkodowanych przez
Coraz więcej Polaków unika urlopu w
Zamość szykuje się na
Strategiczne spotkanie WP
Czwarta edycja targów Expo Sweet
OLT Expres otwiera wypożyczalnię samochodów
LOT zaprezentował zimowy rozkład lotów
Goście ze Wschodu wolą spędzać Święta u nas
8 nowych klauzul niedozwolonych
Oznakują turystów w Tajlandii?
Praca Licencjacka na temat zagrożeń w turystyce
LOT - zmiany w rozkładzie lotów do Nowego Jorku
Singapur powalczy o obcokrajowców
Jarosław przyciągnie turystów?
Etna paraliżuje transport lotniczy
Air France zmienia strukturę zarządzania
