Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilotaż z Wrocławia w Bieszczady/28-30.05
- pilot wycieczki 29-31 maja Szczecin - Dźwirzyno
- Specjalista ds Turystyki
- BP ITAKA - WARSZAWA - Specjalista ds. Turystyki
- Specjalista ds. sprzedaży wycieczek online (praca...
- MULTITOUR - Specjalista ds. turystyki
- Pilotaż studenckich obozów integracyjnych
- Specjalista / Specjalistka ds. marketingu i...
- Pałac sprzedam
- Salon firmowy ITAKA w Łodzi - Specjalista ds....
Kiedy tanio polecimy do Izraela?
Ryanair niedawno ogłosił, że chce uruchomić połączenie lotnicze między Krakowem a Izraelem. Pomimo tego, że takie połączenie jest niewątpliwie potrzebne, tanie loty do Izraela to wciąż melodia przyszłości.
Obecna oferta lotów do Izraela jest mocno ograniczona, najczęściej trzeba korzystać z takich przewoźników jak El Al czy LOT. Dyrektor Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie, Jonathan Ornstein bardzo liczy na otwarcie niskokosztowych połączeń z Polski do Izraela, które ułatwiło by podróżowanie nie tylko izraelskim wycieczkom do dawnych obozów zagłady, lecz także Polakom pragnącym odwiedzić Izrael.
Tymczasem Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że WizzAir rozpoczął starania o zezwolenie na wykonywanie lotów z Katowic, Modlina, Lotniska Chopina i Katowic do Tel-Awiwu. Daniel de Carvalho na razie nie chce ujawnić szczegółów, informując jedynie, że węgierski przewoźnik stale rozwija siatkę połączeń. Dodaje, że WizzAir niezwłocznie ogłosi wszelkie zmiany jak tylko pojawią się potwierdzone informacje.
Na likwidację wielu restrykcji będzie można liczyć dopiero po wejściu w życie umowy o otwartym niebie, która przewiduje liberalizację usług lotniczych obecnie zdominowanych przez narodowych przewoźników. Izraelski rząd ratyfikował ją w kwietniu, co spotkało się ze sprzeciwem pracowników linii El Al. Porozumienie nie wzbudza entuzjazmu także wśród innych narodowych przewoźników. Według izraelskiego dziennika "Haaretz" umowa zacznie obowiązywać najwcześniej od 2014 roku.
Komentarze
Tagi:
Dział prawo i podatki:
Komisja Europejska chce ułatwić podróże
Konsultacje społeczne w sprawie pomocy publicznej dla branży
Porty lotnicze zadowolone z unijnych wytycznych dot. kryzysu
Dział dla turystów:
Biura podróży oraz produkty turystyczne łączą siły podczas Akademii Produktu
Starsze aktualności:
Praga chwali się sukcesami w
Zmarł prof. Grzegorz
WP Holding docenia sektor
Grecja zmodernizuje przejście graniczne w
Kto straci, a kto zyska na zmianie
Kto wybierał małe obiekty noclegowe w 2024
Ilu turystów odwiedziło
Na czerwcówkę chętniej niż rok
Raport o stanie gospodarki turystycznej w latach 2007-2011
Wzrastają opłaty za wjazd autokarów do Rzymu
BeeFree przechodzi metamorfozę
Tragiczny wypadek autobusu z pielgrzymami
UOKiK przygląda się umowom biur
Lufthansa uziemiona - na co mogą liczyć pasażerowie?
Pociąg z Moskwy do Paryża nie dla Polaków
Finał 7 Wonders of Nature już w listopadzie.
Sri Lanka Wakacje / wczasy / objazdowe wycieczki / podróże szyte na miarę
