Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Nomade - Specjalista ds. wsparcia sprzedaży
- Animator w klubie dla dzieci - Cypr Północny
- REZYDENT NA MAJORCE
- REZYDENT NA COSTA DEL SOL
- Specjalista ds. organizacji i rozliczeń imprez...
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
Nowa atrakcja turystyczna w Norwegii
W Norwegii powstała nowa atrakcja turystyczna. Jej otwarcie już w maju.
Norwegia jest krajem, w którym wielu miłośników górskich wędrówek znajdzie coś dla siebie - od tras łatwych, spacerowych, poprzez średnio trudne, do szlaków, na których potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Dodatkowo góry przyciągają amatorów różnych sportów, od trekkingu, przez narty, rowery górskie, biegi przełajowe. W miejscości Loen, położonej nad wschodnią odnogą Nordfjordu, w regionie Sogn og Fjordane znajduje się najbardziej znana norweska via ferrata, czyli górska trasa wspinaczkowa z wbudowanymi w skały linami i spektakularnym mostem wiszącym o długości 120 m. Dla tych, którzy mają lęk wysokości i nie wyobrażają sobie przejścia nad przepaścią od 20 maja 2017 roku zostanie otwarta nowa możliwość - zacznie kursować Loen Skylift, czyli nowoczesna kolejka górska.
Kolejka Loen staruje w pobliżu brzegu fiordu, natomiast stacja górna jest opodal wierzchołka Hoven (1011 m n.p.m.). Mimo dużej różnicy wysokości, podróż wagonikiem zajmie zaledwie 5 minut. Oprócz przepięknej panoramy, emocji dostarczy sama jazda - Loen Skylift należy bowiem do najbardziej stromo poprowadzonych na świecie. Na górnej stacji znajdziemy restaurację ze spektakularnym widokiem na fiord i górską okolicę. Nowa inwestycja uczyni z Loen ośrodek całorocznej, aktywnej turystyki. Dzięki kolejce, szlaki trekkingowe, w tym trasa na popularny szczyt Skala, będą dostępne dla szerokiego grona turystów, skorzystają z nich także miłośnicy kolarstwa górskiego, narciarze uprawiający skitouring. Amatorzy wspinaczki będą mogli po kilkugodzinnej godzinnej wędrówce na szczyt Hoven zjechać wygodną kolejką i odpocząć po męczącej trasie.
Trasa jest zabezpieczona, w Loen Active można wypożyczyć sprzęt tj. uprząż i kask, skorzystać z usług przewodnika. Po pokonaniu widokowej trasy zboczem góry, z której roztaczają się widoki na fiord i lodowiec na wysokości 750 m dochodzimy do otwartego w 2013 roku najdłuższego przy via ferracie mostu wiszącego w Europie. Widok z niego - jeśli ktoś zdoła się tam zatrzymać - jest imponujący - wody Hundvikfjord i turkusowe jezioro Lovatnet i skalne zbocza dookoła.
Koszt budowy nowej kolejki wyniósł około 250 milionów koron norweskich, co lokuje Loen Skylift w gronie najdroższych inwestycji turystycznych w Fiordach Norwegii w ostatnich latach. Cena wjazdu bądź zjazdu zaczyna się od 120 NOK (dzieci do lat 15) i 320 NOK dorośli.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Choroby przenoszone przez komary coraz
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Dział dla turystów:
Gdzie Polacy polecą sami na Święta i Nowy
FlixBus: Polacy chcą podróżować na
Jak sprzedają się przyszłoroczne oferty w
Turystyka potrzebuje od państwa wsparcia, a nie przejmowania roli
Starsze aktualności:
Raport o podróżach Polaków w
Narodowy Program Wsparcia dla Przemysłu Spotkań
WTTC: Turyści mówią o zrównoważonej turystyce, ale co
Coolcation nie tylko w
Intercity zadowolone z 2024
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
EXIM planuje nową kampanię z nowymi partnerami
Bezpłatna woda pitna w Katowice Airport
Mniej turystów przyjeżdża do Grecji drogą lądową
Regionalne lotniska obsłużyły aż o 15 mln pasażerów mniej niż przed rokiem
KE wszczyna postępowanie w sprawie austriackiej płacy minimalnej dla kierowców.
Coraz bliżej wprowadzenia nowego systemu informacji i zezwoleń na podróże do UE
Wybrano tegorocznych Ambasadorów Kongresów Polskich
Większość Polaków wybiera All Inclusive
IATA: Unijny certyfikat COVID powinien stać się standardem
Rzecznik MŚP: Przedsiębiorcy powinni być traktowani przez rząd jednakowo
Część turystów czeka na jeszcze niższe ceny
Austria przestaje honorować testy na obecność koronawirusa
Nowe zasady postoju autokarów w Krakowie
Traveldata: zmiany cen wskazują na nadzieję touroperatorów
Google Flights obejmie wybrane loty gwarancją cenową
Mazurscy hotelarze protestowali pod Kancelarią Premiera
Zbliża się dwunasta edycja Poznania za pół ceny
Itaka kupuje duże biuro podróży
EGZAMIN Z PRZYGOTOWANIA ZAWODOWEGO
