Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

SzukajDariusz Rogowski spotkał się z Zarządem ITRP

Szansa na większą współpracę Ministerstwa Sportu i Turystyki z branżą turystyki? Pierwsze dni pracy nowego podsekretarza stanu ds. turystyki, Dariusza Rogowskiego pozwalają mieć taką nadzieją.


Niedawno pisaliśmy o spotkaniu Dariusza Rogowskiego z prezesem Polskiej Izby Turystyki, Pawłem Niewiadomskim - Prezes PIT spotkał się z nowym podsekretarzem stanu ds. turystyki

Niedługo po tym, minister Rogowski odbył kolejne spotkanie z przedstawicielami samorządu gospodarczego w turystyce. Dnia 18 lipca w Ministerstwie Sportu i Turystyki doszło do spotkania z przedstawicielami Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. ITRP reprezentował jej prezes, Marek Ciechanowski, oraz wiceprezesi - Andrzej Szymański i Andrzej Żukowski.

W czasie spotkania zostały przedstawione następujące tematy :

  • sprawa VAT od zaliczek
  • brak jasnej interpretacji jak księgować składki na TFG
  • prace nad Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych
  • szara strefa w turystyce wyjazdowej, a zwłaszcza młodzieżowej
  • POT a branża turystyczna i dalsze prace nad Ustawą o POT


Zarząd Izby zadeklarował wolę współpracy z ministerstwem w kluczowych sprawach dla naszej branży a zwłaszcza przy tworzeniu przepisów prawa. Na zakończenie spotkania Prezes ITRP wręczył Dariuszowi Rogowskiemu wydawnictwo zawierające publikacje materiałów z Kongresu Turystyki Polskiej, a także poinformował, że w dniach 18/19.10 .2017 w Świdnicy jest planowana konferencja wraz z warsztatami , która będzie kontynuacją Kongresu.

Trzeba przyznać, że pierwsze dni Dariusza Rogowskiego na stanowisku "ministra od turystyki" napawają pewnym optymizmem i nadzieją na lepszą współpracę ministerstwa z branżą. Jeśli za kurtuazyjnymi gestami pójdą w parze także realne działania, to może pojawi się szansa na wysłuchanie głosu branży turystycznej.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Dalszy ciąg spotkań ministra z branżą [2017-07-21 10:40 84.10.156.*]
To rzeczywiście ewenement w przeważająco aroganckim i lekceważącym podejściu podłej zmiany do polskich przedsiębiorców. Obawiam się, że niedługo ktoś może Pana Ministra ostro skarcić odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij