Rada Wykonawcza UNWTO zarekomendowała kandydata na nowego prezesa

W trakcie 105 sesji Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Turystyki został zarekomendowany kandydat do objęcia fotela prezesa tej organizacji.


Obecnie prezesem UNWTO jest Taleb Rifai, lecz jego kadencja wygasa z końcem roku. Jego następcą najprawdopodobniej zostanie Zurab Pololikaszwili, dotychczasowy ambasador Gruzji w Hiszpanii. Wcześniej pełnił on m.in. funkcje ministra spraw zagranicznych, oraz ministra gospodarki Gruzji. Pełnił także funkcję prezesa Dynama Tbilisi oraz wiceprezesa TBC Banku. Biegle zna język angielski, hiszpański i rosyjski, oprócz tego mówi po francusku, japońsku i polsku.

Kandydatura Pololikaszwilego została zgłoszona przez Gruzję, zgodnie ze statutem Światowej Organizacji Turystyki. Rekomendacja Rady Wykonawczej UNWTO zostanie przedstawiona do ratyfikacji na najbliższym walnym zgromadzeniu UNWTO, które odbędzie się w dniach 11-16 września 2017 r. w chińskim Chengdu. Jeśli Walne Zgromadzenie przychyli się do jego kandydatury, obejmie on stanowisko od 1 stycznia 2018 roku. Kadencja prezesa trwa 4 lata.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij