Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajGreccy hotelarze zaniepokojeni

Niepokój wśród greckich hotelarzy. Nie mają oni jasności co do szczegółów dotyczących nowego podatku od pobytu w hotelu, który ma obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku.


Jak podaje serwis Greek Travel Pages, Grecka Federacja Hotelarzy (POX) stwierdziła, że wszyscy zainteresowani - greccy hotelarze, partnerzy w Grecji i poza jej granicami oraz klienci - są zdezorientowani co do szczegółów nowego podatku i zastanawiają się, kiedy rząd opublikuje niezbędną decyzję, w której zamieści niezbędne wyjaśnienia i inne informacje dotyczące nowej regulacji.

Opłata za pobyt będzie naliczana na podstawie liczby noclegów i kategorii kwatery i będzie się mieścić w przedziale od 50 centów do 4 euro za pokój.

Grecka Federacja Hotelarzy już kilka miesięcy temu ostrzegała przed negatywnym wpływem tego środka na grecką turystykę, na już wysoką konkurencyjność naszego hotelu i oczywiście na gospodarkę narodową - podkreśliła POX w swoim komunikacie.

Według badania przeprowadzonego przez Grant Thornton, podatek od pobytu w hotelach, przyniesie greckiej gospodarce straty rzędu 340 mln euro.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij