Ogłoszenia
Ogłoszenia
- REZYDENT NA MAJORCE
- REZYDENT NA COSTA DEL SOL
- Specjalista ds. organizacji i rozliczeń imprez...
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
Poznańskie Betlejem wśród najlepszych jarmarków świątecznych
Poznańskie Betlejem, czyli jarmark bożonarodzeniowy w stolicy Wielkopolski znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych jarmarków Europy.
O zwycięstwie decydowały głosy internautów, którzy mogli głosować na 20 miast. Pierwsze trzy miejsca zajęły Tallinn, Budapeszt i Sztrasburg. Debiutujący w konkursie Poznań zdobył 14 tysięcy i jeden głos, dzięki czemu znalazł się na szóstej pozycji. Tym samym wyprzedzając takie miasta jak Bruksela, Praga, Drezno i Kolonia.
Jarmark świąteczny, w Poznaniu, nazywany Betlejem Poznańskim trwa od 18 listopada i składają się na niego aż dwa jarmarki: na Placu Wolności z diabelskim młynem oraz na Starym Rynku. Na tym ostatnim odbywa się także unikatowy Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej.
Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna gościła w ciągu ostatnich kilku tygodni dziennikarzy, blogerów i przedstawicieli biur podróży między innymi z Japonii, Chin, Szwecji i Izraela. Pretekstem do organizacji tych wizyt było właśnie Betlejem Poznańskie i jego nominacja w konkursie na najlepszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie - mówi Wojciech Mania z PLOT.
Konkurs jest organizowany przez European Best Destinations. Zadaniem tej organizacji jest promocja turystyki i kultury w Europie. Edycja bożonarodzeniowa była tak naprawdę rozgrzewką przed konkursem głównym, w którym Poznań także bierze udział, jako jedyny polski kandydat w nadchodzącym roku.
Nominacje w konkursach organizowanych przez European Best Destinations to duże wyróżnienie, ale także wyraźny komunikat mówiący o wysokiej jakości oferty turystycznej Poznania, potwierdzonej przez uznaną międzynarodową organizację - tłumaczy Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.
Swój głos na Poznań w konkursie na najlepszą destynację turystyczną w Europie będzie można oddać od 15 stycznia do 5 lutego 2019 roku na stronie www.glosujnapoznan.pl
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Poznański jarmark wyróżniony
[2018-12-12 17:04 83.26.188.*]
A to, ze Wrocław wygrał, czyli zajął 1 miejsce jako The best Destination 2018 roku to nie napisaliście! "Wroclaw is awarded the title of European Best Destination 2018!" Do sprawdzenia tu: https://www. europeanbestdestinations. com/european-best-destinations-2018/
Barbasia odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Duży wzrost ilości wyjazdów
Turystyka potrzebuje od państwa wsparcia, a nie przejmowania roli
Dział dla turystów:
FlixBus: Polacy chcą podróżować na
Turystyka potrzebuje od państwa wsparcia, a nie przejmowania roli
Itaka: nocne spotkanie z
Starsze aktualności:
WTTC: Turyści mówią o zrównoważonej turystyce, ale co
Coolcation nie tylko w
Intercity zadowolone z 2024
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Wizz Air chwali się 100 milionami pasażerów
Więcej Polaków może pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd
Są wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży
Nowelizacja rozporządzenia w sprawie ograniczeń w związku z pandemią wchodzi w życie
Polacy więcej szukają o podróżach za granicę
Więcej pasażerów i nowe inwestycje w PKP Intercity
UNWTO zajęło się turystyką miejską
Esky poszerza ofertę o nowych przewoźników
Rozporządzenie otwierające hotele opublikowane w Dzienniku Ustaw
NIK skontrolowała system zarządzania promocją turystyczną
Start nowego sezonu turystycznego gorszy niż przed rokiem?
Rząd planuje nowe stawki składek na TFG
Barmanka z Krakowa wygrała polską edycję World Class
Turystyka 2030: Polacy postawią na biura podróży, technologie i bezpieczeństwo
