Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

Klienci biura składali fałszywą reklamację. Sprawa trafiła do sądu

Biuro podróży Thomas Cook wygrało w sądzie z brytyjskimi turystami starającymi się o odszkodowanie - informuje CNN. Turyści starali się o 10 tys. funtów, za rzekome zatrucie, w trakcie pobytu na Wyspach Kanaryjskich.


ABTA, brytyjskie stowarzyszenie skupiające organizatorów turystyki, niejednokrotnie alarmowało o pladze turystów wyłudzających odszkodowania, pod pretekstem zatrucia pokarmowego w czasie wyjazdu. W czerwcu organizacja rozpoczęła kampanię przeciwko wyłudzaniu odszkodowań, nazywając ten proceder jednym z największych problemów, z jakimi spotyka się turystyka. Zdaniem ABTA dziesiątki tysięcy turystów próbuje wyłudzić odszkodowania na kwotę 3-5 tys. funtów.

Turyści twierdzili, że trzeciego dnia pobytu zapadli na zapalenie żołądka. Przedstawiciele touroperatora stali na stanowisku, że turyści nie zgłaszali żadnych problemów zdrowotnych. Także w ankiecie wypełnianej pod koniec imprezy, turyści nic nie wspominali o żadnych chorobach. Sąd oddalił pozew, uznając, że turyści nie udowodnili tego, żeby byli chorzy.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij