Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajŚmierć Polki w Chorwacji

Dziś w godzinach południowych chorwackie media poinformowały o śmierci polskiej turystki. Do śmierci doszło w masywie górskim Biokovo, gdzie turystka była poszukiwana od czwartku. Dopiero w niedziele odnaleziono jej ciało na polanie sosnowego lasy 300 metrów npm.


W czwartek o trudnym położeniu kobiety córka powiadomiła Górskie Pogotowie Ratownicze. Polska turystka o inicjałach M. W. (lat 43) była bardzo trudna do odnalezienia, gdyż w górach panują wysokie temperatury. Użycie psów tropiących jest możliwe tylko w nocy, a termowizja w nagrzanym terenie nie jest tak przydatna jak w naszych górach. Podczas poszukiwań Polki w górach zgłoszono zaginięcie kolejnego turysty z Bośni i Hercegowiny.

Ratownicy Górskiego Pogotowia odradzają jakiekolwiek wycieczki na własną rękę w tym terenie. W górach są liczne ostrzeżenia, jednak niestety wielu turystów je ignoruje i wybiera się na piesze wędrówki.

Zdjęcia autorstwa Tonči Lalić, podziękujmy chorwackim Ratownikom za ich ofiarną pracę:
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij