TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
TUI Poland szykuje się na rekordowy sezon

TUI Poland podpisał nową umowę czarteru, o szacunkowej wartość usług na sezon Lato 2024 i Zima 2024/2025 wynoszącej 227 mln USD (ok. 894,2 mln zł), z Enter Air.


Z wielką przyjemnością złożyłem podpis na największym kontrakcie w historii Enter Air. TUI Poland, to nasz pierwszy klient, z którym rozpoczynaliśmy naszą działalność 14 lat temu. W tym roku pasażerów tego biura podróży zawieziemy na wakacje z dziewięciu polskich lotnisk i zaoferujemy im możliwość dotarcia do większości najbardziej popularnych wśród polskich turystów kurortów. Co ważne wiele z kierunków obsługiwanych będzie kilka razy w tygodniu, a w szczycie sezonu letniego wybrane trasy nawet codziennie. Daje to podróżnym możliwość niestandardowego zaplanowania wakacji w odróżnieniu od zwykle oferowanych klasycznych wyjazdów na tydzień lub dwa mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air.

Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych szacunków. Rozliczenia między partnerami będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych. Szacunkowa wartość poprzedniej umowy obowiązującej w sezonie Lato 2023 - Zima 2023/2024 pomiędzy tymi dwoma firmami wynosiła 164 mln USD (718,3 mln zł).
W ramach odnowienia współpracy ze wszystkimi swoimi największymi partnerami na rynku polskim, Enter Air zawarł w tym roku kontrakty, których wartość przekroczyła 2 mld PLN. Szacunkowe wartości podpisanych wcześniej umów to 125,7 mln USD (ok. 508,9 mln zł) z Coral Travel Poland, 90,4 mln USD (ok. 365,6 mln zł) z Rainbow Tours oraz 74,5 mln USD (ok. 296,8 mln zł) z ITAKA FLY.

»»»» Starsze informacje 2024-03-05 ««««


Enter Air zawarł z umowę czarteru dotyczącą współpracy w sezonie Lato 2024 i Zima 2024/2025 z ITAKA FLY. Szacunkowa wartość usług w tym okresie wynosi 74,5 mln USD (ok. 296,8 mln zł).

Umowa z ITAKA FLY to trzeci duży kontrakt na najbliższe kwartały. Wartość tych umów wynosi prawie 1,2 mld zł, a jesteśmy też na dobrej drodze do finalizacji kolejnej istotnej umowy. Jeśli chodzi o współpracę z ITAKA FLY, to zapowiada się kolejny owocny rok naszej współpracy i bardzo cieszy mnie, że tak jak w poprzednich latach zaproponowaliśmy klientom tego biura atrakcyjny program. Będziemy wykonywali loty do destynacji zlokalizowanych od Wysp Zielonego Przylądka poprzez cały basen Morza Śródziemnego po Oman i równikowy Zanzibar. Co równie istotnie duża część naszego programu to trasy całoroczne, które pozwolą na optymalne wykorzystanie floty Enter Air, także w sezonie zimowym mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air.

Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych szacunków. Rozliczenia między partnerami będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych. Szacunkowa wartość obecnej umowy pomiędzy Enter Air i ITAKA FLY dotyczącej współpracy w sezonie Lato 2023 - Zima 2023/2024 wynosiła 56,2 mln USD (248 mln zł).
W ramach odnowienia współpracy na kolejny sezon z najważniejszymi swoimi partnerami Enter Air podpisał w tym roku aneks do umowy czarteru z Rainbow Tours, którego szacunkowa wartość sięgnie 90,4 mln USD (ok. 365,6 mln zł) oraz umowę z Coral Travel Poland o szacunkowej wartości 125,7 mln USD (ok. 508,9 mln zł).

Starsze informacje 2024-02-06


Enter Air zawarł kolejną umowę charterową z organizatorem z Polski, Coral Travel Poland.

Enter Air podpisał z Coral Travel Poland umowę czarteru dotyczącą współpracy w sezonie Lato 2024 i Zima 2024/2025. Szacunkowa wartość usług w tym okresie wynosi 125,7 mln USD (ok. 508,9 mln zł).

Nowa umowa z Coral Travel to największy w historii kontrakt pomiędzy naszymi firmami. Współpracujemy ze sobą od kilku lat i w kolejnym sezonie zwiększymy pojemność floty Enter Air, którą udostępnimy m.in. klientom tego biura podróży. Zaplanowaliśmy intensywną współpracę w sezonie Lato 2024, w którym większość lotów rozpoczyna się już w trakcie weekendu majowego i trwa do końca października. Cały rok będziemy latali do Egiptu, gdzie dzięki wieloletniej bliskiej współpracy z Enter Air Coral Travel jest zdecydowanym liderem tego kierunku w naszym portfolio. Podobnie jak w Turcji w której ten touroperator oferuje wysoką jakość hoteli. Wspólnie zaoferujemy naszym pasażerom bardzo atrakcyjny całoroczny produkt mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air.

Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych szacunków. Rozliczenia między partnerami będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych. Szacunkowa wartość obecnej umowy pomiędzy Enter Air i Coral Travel Poland dotyczącej współpracy w sezonie Lato 2023 - Zima 2023/2024 wynosiła 97,5 mln USD. W styczniu 2024 r. przewoźnik podpisał aneks do umowy czarteru z Rainbow Tours dotyczący współpracy w sezonie Lato 2024 i Zima 2024/2025, którego szacunkowa sięgnie 90,4 mln USD (ok. 365,6 mln zł).

Starsze informacje 2023-12-12


W środę 6 grudnia br. uroczyście otwarto biuro tureckiego touroperatora Anex Tour w Katowice Airport. Biuro zlokalizowane jest na pierwszym piętrze terminalu pasażerskiego B w strefie ogólnodostępnej. W wydarzeniu wziął udział Zarząd i pracownicy Anex Tour Poland na czele z jego Dyrektorem Generalnym Ilkerem Adiguzelem, oraz Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, a także kadra zarządzająca Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, przedstawiciele służb celnych oraz firmy handlingowej.

W 2023 roku Anex Tour zdecydowanie wzmocnił swoją obecność na katowickim rynku przewozów czarterowych. Biuro oferuje wyloty na wakacje z Katowice Airport do Turcji (Antalya), Egiptu (Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh), Bułgarii (Burgas) i Grecji (Heraklion). Do obsługi rejsów z Pyrzowic turecki operator korzysta głównie z 275 miejscowych Boeingów 757-300 linii lotniczej Skyline Express, która należy do grupy Anex. W 2023 roku około 55% klientów biura podróży Anex Tour Poland odleciało na wakacje z Katowice Airport. W przyszłorocznym sezonie wakacyjnym oferta Anex Tour z wylotem z katowickiego lotniska zostanie uzupełniona o Tunezję.

Katowice to nasz dom. Siedziba biura jest w Warszawie, ale Katowice są dla nas bardzo ważnym lotniskiem wylotowym. Wiemy jak duży potencjał jest w Katowicach, dlatego w naszych planach na kolejny rok odgrywa on kluczową rolę w planowaniu naszej siatki połączeń - mówi Ilker Adiguzel, Dyrektor Generalny Anex Tour Poland

Cieszymy się, że Anex Tour tak dynamicznie rozwija swoją działalność w Katowice Airport. W 2023 roku w samym tylko ruchu czarterowym zanotujemy rekordowe 2,6 mln obsłużonych osób. Znacząca część z tej liczby to klienci biura podróży Anex. Jestem przekonany, że w 2024 roku Anex Tour jeszcze wzmocni swoją obecność na katowickim lotnisku i pomoże nam osiągnąć kolejny rekordowy wynik w segmencie przewozów czarterowych - mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.


Starsze informacje 2023-06-12


Zgodnie z zapowiedzią, 10 czerwca 2023 przyleciały do Polski dodatkowe samoloty obsługujące klientów Anex Tour Poland.

Samoloty ukraińskiej linii lotniczej Skyline Express, które zaparkowały w Polsce to wyjątkowe maszyny -  Boeing 757-300. Ten model to legendarny wąskokadłubowy, średniego i dalekiego zasięgu samolot pasażerski nazywany "Białym Łabędziem".

Przypominamy także, że 26 maja 2023 Anex Poland z sukcesem zainaugurował połączenie czarterowe z Warszawy i Katowic do Burgas. Ponad 500 osób poleciało na swoje wymarzone wakacje do Bułgarii liniami Skyline Express.

Wybraliśmy współpracę z ukraińską Linią Lotniczą Skyline Express bo to doskonała jakość podróży i bezpieczeństwo na pokładzie. Zależy nam na tym, żeby nasz Klient był zadowolony od pierwszych momentów podróży. Dodatkowo chcemy również wspierać ukraińskie firmy. Dwie dodatkowe maszyny oznaczają koniec zmian w rozkładach lotów  - mówi Dominika Jurkowska, Zastępca Dyrektora Generalnego Anex.
 
Anex Tour Poland działa na międzynarodowym rynku turystycznym od ponad 28 lat i obecny jest w 39 krajach. Touroperator w swojej ofercie posiada popularne kierunki wśród turystów na czele z Turcją, Egiptem, Bułgarią czy Grecją. Specjalizuje się również w destynacjach egzotycznych takich jak m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandia, Sri Lanka, Malediwy.

Oprócz tego Anex Tour posiada własną linię lotniczą Mavi Gök Airlines. Z Polski planuje wyloty z największych miast w Polsce: Warszawy, Katowic, Wrocławia, Poznania, Gdańska i Rzeszowa. Jako pierwszy Touroperator w historii oferuje swoim klientom przeloty w podwyższonej klasie Comfort oraz Biznes - Boeingami 777.

Starsze informacje 2023-06-07


Enter Air zawarł umowę czarteru dotyczącą współpracy w sezonie Lato 2023 i Zima 2023/2024 z Coral Travel Poland. Szacunkowa wartość umowy wynosi 97,5 mln USD (ok. 408,5 mln zł).

Podpisanie umowy z Coral Travel zamyka nasze przygotowania do sezonu letniego, w czasie którego zamierzamy wykorzystywać rekordową liczbę 32 samolotów, a wartość czterech kluczowych umów to niemal 1,6 mld zł. Dotychczasowa współpraca z Coral Travel przebiega bardzo dobrze, a niewątpliwym atutem tego touroperatora jest bogaty program wycieczek do miejsc w których polscy turyści chcą spędzać czas zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Latamy wspólnie do takich krajów jak Turcja, Egipt, Grecja, Tunezja oraz innych destynacji, gdzie jest gwarantowana piękna, słoneczna pogoda oraz luksusowe hotele w przystępnych cenach, bez względu na termin wyjazdu. Dla wygody pasażerów, oferta nasza obejmuje praktycznie wszystkie, duże i małe porty lotnicze w Polsce, od Szczecina przez Zieloną Górę po Lublin - mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air.

Umowa została zawarta na czas określony do 22 kwietnia 2024 r. i reguluje zasady świadczenia przez Enter Air usług lotniczego przewozu osób i bagażu. Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych wyżej szacunków. Rozliczenia z tytułu podpisanej umowy będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych.
Szacunkowa wartość poprzedniej umowy pomiędzy Enter Air i Coral Travel Poland o współpracy na sezon Lato 2022 - Zima 2022/2023 wynosiła 72,9 mln USD (ok. 312,6 mln zł). Łączna wartość umów zawartych przez Enter Air z największymi touroperatorami działającymi na polskim rynku (TUI Fly, Itaka Holdings, Rainbow Tours i Coral Travel Poland), obejmująca współpracę w sezonie Lato 2023 - Zima 2023/2024 to prawie 1,6 mld zł.

Starsze informacje 2023-04-26


Rezerwacja miejsc w samolotach - nowa, oczekiwana przez wielu turystów usługa dostępna dla klientów Itaki. Komfort przelotu jest jednym z istotnych elementów wpływających na zadowolenie z wakacji. Wielu Klientów ma swoje preferencje wyboru miejsca w samolocie, które nie zawsze mogą być spełnione podczas odprawy check-in na lotnisku.

Dzięki nowej usłudze klienci Itaki mają teraz możliwość rezerwacji ulubionych miejsc z wyprzedzeniem, bez oczekiwania na losowe przydzielenie w dniu wylotu. Rezerwacja możliwa jest w obie strony, aktualnie można jej dokonać za pośrednictwem sprzedawcy na rejsach do: Turcji, Bułgarii, Grecji, Egiptu, Portugalii, Hiszpanii, Czarnogóry, Włoch i Tunezji realizowanych w terminie do 31.05.23 r., za opłatą wynoszącą od 25 PLN zależnie od przewoźnika i trasy przelotu.

Lista tras na jakich usługa będzie dostępna jest sukcesywnie powiększana. W połowie maja usługa zostanie rozszerzona na wyloty czerwcowe, a następnie na kolejne miesiące. Także w maju usługa zostanie wprowadzona dla wylotów na Madagaskar z oferty LATO 23. W sezonie zimowym usługa będzie dostępna także na wylotach na Malediwy, Sri Lankę do Tajlandii, Dominikany i Brazylii.

Starsze informacje 2023-04-04


Rainbow Tours zawarło kolejną umowę na przewozy charterowe na okres aż do 2025 roku.

W dniu 31 marca 2023 organizator podpisał umowę ze Smartwings Poland dotyczącą świadczenia lotniczych usług czarterowych w sezonach turystycznych "Lato 2023", "Zima 2023/2024", "Lato 2024" oraz "Zima 2024/2025". Rozpoczęcie obowiązywania umowy będzie 28.04.2023 roku, a koniec jej obowiązywania to kwiecień 2025. Szczegółowy rozkład lotów ustalony dla sezonów "Lato 2023" i "Zima 2023/2024" będzie domyślnym rozkładem lotów dla sezonów "Lato 2024" i "Zima 2024-2025". Szczegółowy kalendarz lotów będzie aktualizowany i dostosowany do odpowiednich dni w roku kalendarzowym, natomiast liczba rotacji, destynacji itp. pozostaną bez zmian. Wartość umowy w dniu jej podpisania jest szacowana w kwocie w wysokości około 39,8 mln USD. Zamawiający ma możliwość zmiany ilości realizowanych rejsów w ślad za rosnącym lub malejącym popytem rynkowym.

Rozdzielenie ruchu lotniczego na większą liczbę przewoźników (poniżej pisaliśmy o umowie z Enter Air) świadczy o odpowiedzialnym podejściu do ryzyka oraz chęci dywersyfikacji dostawców, co zwiększa zabezpieczenie Rainbow Tours na kolejne sezony.

Starsze informacje 2023-03-15


Enter Air i TUI Poland podpisały umowę czarteru dotyczącą współpracy w sezonie Lato 2023 i Zima 2023/2024. Szacunkowa wartość umowy wynosi 164,0 mln USD (ok. 718,3 mln zł).

Podpisana z TUI Poland umowa to efekt naszej bardzo dobrej współpracy od wielu lat, która obu firmom daje szanse skutecznie się rozwijać i umacniać pozycje liderów na swoich rynkach. Duży popyt na nasze usługi potwierdza, że odbudowa rodzimego rynku po sezonach załamanych pandemią nastąpiła szybciej niż branży w Europie. Zamierzamy latać więcej niż do tej pory, a jednym z fundamentów otwarcia naszej bazy w Gdańsku był m.in. skonstruowany wspólnie z TUI Poland rozbudowany program lotów realizowanych na lotnisku im. Lecha Wałęsy. Zaplanowaliśmy również operacje z lotniska w Radomiu, które ma być niedługo uruchomione. Przy zawieraniu umów ze wszystkimi touroperatorami bardzo dużą uwagę przykładamy do siatki połączeń w sezonie zimowym, co daje nam optymalne możliwości utylizacji floty przez całe 12 miesięcy. Warto też zaznaczyć, że z TUI powrócimy z lotami do Colombo na Sri Lance - mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air.

Umowa została zawarta na czas określony do 30 kwietnia 2024 r. i reguluje zasady świadczenia przez Enter Air usług lotniczego przewozu osób i bagażu. Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych wyżej szacunków. Rozliczenia z tytułu podpisanej umowy będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych.
Szacunkowa wartość poprzedniej umowy pomiędzy Enter Air i TUI Poland o współpracy na sezon Lato 2022 - Zima 2022/2023 wynosiła 125,8 mln USD.

Starsze informacje 2023-02-24


Enter Air i Rainbow Tours podpisały umowę czarteru dotyczącą współpracy w sezonie Lato 2023 i Zima 2023/2024. Szacunkowa wartość umowy wynosi 44,1 mln USD (ok. 196,8 mln zł).

Umowa z Rainbow Tours na sezon Lato 2023 i Zima 2023/24 to kolejny etap przygotowań naszego optymalnego programu handlowego na najbliższe kilkanaście miesięcy. Dla Rainbow Tours, podobnie jak w poprzednich sezonach, będziemy wykonywali rejsy z polskich portów do najpopularniejszych kurortów, a w programie znalazły się też m.in. loty do Kenii czy operacje do południowych Włoch stanowiące ciekawą alternatywę dla najbardziej obleganych kierunków takich jak Turcja i Grecja. Pracujemy nad kolejnymi umowami z największymi polskimi biurami podróży, a już teraz popyt który nam zgłosiły przewyższa liczbę samolotów w naszej flocie - mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Air.

Umowa została zawarta na czas określony do 30 kwietnia 2024 r. i reguluje zasady świadczenia przez Enter Air usług lotniczego przewozu osób i bagażu. Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych wyżej szacunków. Rozliczenia z tytułu podpisanej umowy będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych. Szacunkowa wartość poprzedniej umowy pomiędzy Enter Air i Rainbow Tours o współpracy na sezon Lato 2022 - Zima 2022/2023 wynosiła 35,6 mln USD.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
9 Enter Air umowa przeloty charterowe samoloty linia lotnicza Rainbow Tours TUI
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję