Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Centralwings uruchamia nowe połączenia z Łodzi. Łodzianie zdecydują dokąd!

Centralwings wiąże w lotniskiem w Łodzi duże nadzieje. Miejsce to odwiedzili przedstawiciele rady nadzorczej taniego przewodnika i wysoko ocenili odprawę samolotu odlatującego do Londynu. Duże wrażenie zrobiła również liczba pasażerów, samolot był bowiem pełny.


- To dowód, że łódzkie lotnisko ma potencjał - mówi Iza Bogus, rzecznik Centralwings. - Jesteśmy tanią linią, dlatego chcemy latać z niedrogich portów regionalnych. Łódź jest dużo tańsza od Warszawy, a leży całkiem blisko - mówi Bogus. - Liczymy na pasażerów Łódzkiego, ale i tych ze stolicy. Podobnego zdania jest Maciej Kwiatkowski, nowy prezes Centralwings, który chce, aby samoloty prowadzonej przez niego linii startowały z portu w Łodzi.

- Ponadto Łódź ma dobre perspektywy dzięki powstającym autostradom. Wrażenie robi Manufaktura, do której cudzoziemcy będą chętnie przyjeżdżać - dodaje pani rzecznik. Lotnisko nie jest zatłoczone jak warszawskie Okęcie, więc można wybierać dogodne godziny startów i lądowań.

Obecnie Centralwings prowadzi badania wśród podróżujących, które mają na celu wyłonić miasta, do których będą latać ich samoloty. Na lotnisku w łodzi zostały rozstawione urny, do których wrzucać należy wypełnione ankiety. Przewoźnik zaproponował dziewięć miast: Paryż, Rzym, Kolonia, Shannon, Dortmund, Edynburg, Sztokholm, Kopenhaga i Mediolan oraz dał możliwość wpisania pasażerom własnego pomysłu wraz z uzasadnieniem. Najciekawsze propozycje zostaną nagrodzone biletami lotniczymi.

Centralwings ma ogłosić nowe połączenia jesienią, a loty rozpoczęłyby się w lutym. Na szybsze ich uruchomienie nie można liczyć, ponieważ zimą podróżujących jest mniej i trzeba zminimalizować ryzyku - mówi Andrzej Kobielski, dyrektor odpowiedzialny za siatkę połączeń przewoźnika. Poza tym jeśli chcieć uruchomić połączenia już na jesieni, musiałaby się rozpocząć sprzedaż biletów, aby zapełnić rejs.

Podobnie myśli irlandzki przewoźnik Ryanair, który również prowadzi rozmowy z Łodzią. Ryanair ponadto wzywa polski rząd do zakończenia budowy lotniska w Modlinie pod Warszawą, które miałoby odciążyć zapchane Okęcie. Kiedy w Modlinie uruchomiony zostanie port Łodzi wyrośnie konkurencja, której nie można lekceważyć.

Na wybrany kierunek z Centralwings głosować można do końca sierpnia. Plebiscyt prowadzony jest także w internecie na stronach "Gazety Wyborczej" www.gazeta.pl/lodz oraz portalu lotniczym www.latajznami.pl
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Będą nowe połączenia z Łodzi! A Łodzianie zdecydują... [2008-05-03 12:35 79.68.2.*]
jestem bardzo za bo zawsze muszę jeźdzuć do Warszawy NIESTETY 9 samolotów to za mało żeby konkurować na rynku i nie wróżę niestety naszym taniej linii lotniczej długiej przyszłości odpowiedz »

połączenia z wrocławia [2008-03-08 22:49 81.132.172.*]
witam..
chciałabym się dowiedzieć czy przewidujecie w najbliższych miesiącach połączenia z wrocławia do edinburgha..??mieszkam w edinburghu od 3 lat i czesto latam do polski pozatym chce kupic bilet dla 3 osob na lipiec i cały czas czekam na jakies informacje o nowych połączeniach..czy bierzecie pod uwage takie polączenie??z gory dziekuje AGNIESZKA
odpowiedz »

Będą nowe połączenia z Łodzi! A Łodzianie zdecydują... [2008-02-26 18:42 83.10.160.*]
a polaczenie do durham tess valley jest tylko z warszawy przydalo by sie z lodzi jest napewno duzo chetnych odpowiedz »

Będą nowe połączenia z Łodzi! A Łodzianie zdecydują... [2008-01-29 07:29 85.89.183.*]
No,wreszcie! nielubie Warszawy,a teraz wylatuje do Edinburgha .Lot mam o6.40 rano z Warszawy liniami Centralwings, na lotnisku musze byc wczesniej min.2 godz. przed wylotem a mieszkam w Łodzi -sama przyjemnosc...:{ odpowiedz »

Będą nowe połączenia z Łodzi! A Łodzianie zdecydują... [2007-09-13 18:50 .*]
oczywiscie jak central robi sprawdzanie rynku to nie uwzglednilo Aberdeen. ja bym zaglosowal!!!!! i cala fura moich znajomych odpowiedz »

Będą nowe połączenia z Łodzi! A Łodzianie zdecydują... [2008-03-26 11:17 83.10.230.*]
moja córka od lat mieszka w sztockholmie musze jezdzic czesto do warszawy i tam odlatywac z okecia jest to uciazliwe i czasochłonne dobrze by było aby uruchomiono loty z Łodzi do sztocholmu iwona biniek odpowiedz »

Będą nowe połączenia z Łodzi! A Łodzianie zdecydują... [2007-09-13 18:48 .*]
potwierdzam. chcemy aberdeen odpowiedz »

Będą nowe połączenia z Łodzi! A Łodzianie zdecydują... [2007-09-13 18:47 .*]
chcemy Aberdeen!!!!! odpowiedz »

Będą nowe połączenia z Łodzi! A Łodzianie zdecydują... [2008-01-23 16:33 193.111.166.*]
tak koniecznie do aberdeen odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij