Festiwale kultury żydowskiej w Czechach

Turyści odwiedzający Republikę Czeską mają możliwość zapoznania się z kulturą żydowską podczas odbywających się tam festiwali tej niezwykłej kultury.


Od 14 do 17 lipca odbędzie się w żydowskiej dzielnicy miasta Boskovice (Morawy Południowe) trzynasta edycja festiwalu Boskovice 2005 www.unijazz.cz.
Przygotowano 4 sceny, na których usłyszymy różne rodzaje muzyki: world music, blues, jazz, alternatywny rock. W ramach festiwalu odbędą się również wystawy, spotkania autorskie, imprezy w plenerze.

Na drugą edycję festiwalu Šamajim 2005 www.kviztrebic.cz zaprasza, w dniach od 1 do 6 sierpnia, Třebič, miasto związane z kulturą żydowską, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W czasie festiwalu odbędzie się m.in. wernisaż wystawy forografii Pavla Heřmana, wystąpią zespoły Mayim i Yocheved, które zaprezentują tańce żydowskie, wykład poświęcony F. Kafce, koncert muzyki żydowskiej, wyświetlony zostanie film Romana Polańskiego "Pianista“.
Festiwal zakończy koncert i opowieści w synagodze. Słuchacze, którzy przyniosą śpiwory będą mogli spędzić w synagodze noc.

W dniach od 10.10 do 30.11.2005 odbędzie się druga część festiwalu kultury czesko-niemiecko-żydowskiej - Dziewięć Bram www.9bran.cz. Rozpocznie go festiwal filmowy w Pradze, któremu towarzyszyła będzie także muzyka, wystawy, wykłady, wieczory literackie. Na przełomie października i listopada festiwal wyruszy do dziewięciu miast Republiki Czeskiej - Kolína, Heřmanova Městce, Loštic, Holešova, Mikulova, Třebiča, Rychnova nad Kněžnou, Czeskiego Krumlova i Boskovic. W programie imprez w poszczególnych miastach znajdą się wykłady, koncerty, wystawy wędrowne.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij