Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajŚwięci w kopalni a biura podróży

Wśród atrakcji przygotowanych dla turystów przez Kopalnię Soli w Wieliczce znalazła się trasa turystyczno-pielgrzymkowa "Śladami świętych wielickiej kopalni". W czasie zwiedzania turyści będą mogli zapoznać się historią kilkunastu świętych. Gdy w grupie pielgrzymkowej jest osoba duchowna, możliwe jest odprawienie podziemnej mszy św. Przygotowano także trasę "Podziemna eskapada". Turyści mogą tu wziąć udział w czynnościach, jakie przed wiekami wykonywali górnicy.


16 kwietnia dyrektorzy współpracujących z wielickim zabytkiem biur podróży zwiedzali kopalnię i odebrali nagrody za pokazanie podziemi Wieliczki największej liczbie osób. Wśród tych, którzy przywożą do Wieliczki najwięcej turystów znalazło się krakowskie biuro Jan-Pol, które przywiozło do kopalni ponad 20 tys. osób. Ponad 8 tys. osób przywiózł do Wieliczki krakowski oddział PBP ORBIS. Na trzecim miejscu znalazło się PBP ORBIS BTZ Warszawa.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij