Jak sprawdzić OC kierowcy po jego numerze rejestracyjnym?

Od 1 września bieżącego roku ma zacząć działać system identyfikacji ubezpieczyciela samochodu na podstawie jego rejestracji.


W drugiej połowie lipca Ośrodek Informacji UGG (OI) przeprowadził testy systemu, które polegały na tym, że klienci wytypowanych towarzystw ubezpieczeniowych - PZU i Warty - mogli się do niego zgłaszać w celu ustalenia ubezpieczyciela samochodu na podstawie jego tablic. W przypadku, gdy sprawca kolizji odmawiał okazania polisy odpowiedzialności cywilnej (OC), poszkodowany mógł sprawdzić te dane wysyłając e-maila do Ośrodka Informacji.

Chociaż nie zawsze odpowiedź nadchodziła w ciągu założonych dwóch minut, klienci byli zadowoleni ponieważ czas oczekiwania został skrócony z kilkunastu dni.

Przez dwa tygodnie testów z tego sposobu ustalania danych skorzystało prawie tysiąc kierowców. Obecnie przygotowuje się rozszerzenie możliwości korzystania z usługi również przez klientów innych towarzystw ubezpieczeniowych. Dyrektor OI zapewnia, że już od września z takiej możliwości będą mogli korzystać ubezpieczeni we wszystkich firmach, należący do UFG.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij