Targi turystyczne Na Styku Kultur już dziś!

Dziś w Łodzi rozpoczęły się, już po raz osiemnasty, targi turystyczne - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, podczas których spotkają się miłośnicy podróży - tych dalekich i tych bliskich.


Targi potrwają do 26 lutego 2012 roku. Odbędą się w nowym Centrum Konferencyjno - Wystawienniczym MTŁ przy ul. Politechniki 2 i będą imprezą inaugurującą działalność Centrum.

Zaproszenie do udziału w imprezie przyjęło 180 przedstawicieli branży turystycznej. Są wśród nich instytucje samorządowe i lokalne z niemal wszystkich regionów Polski, gestorzy obiektów turystycznych i noclegowych, atrakcje turystyczne, uzdrowiska i sanatoria, organizatorzy turystki wiejskiej i agroturystyki oraz touroperatorzy i biura podróży. Uzupełnieniem ich oferty będzie prezentacja możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu.

Targi NA STYKU KULTUR to idealne miejsce dla osób poszukujących pomysłów na spędzenie wyjazdów urlopowych, rodzinnych wakacji, długich weekendów, krótkich wypadów poza miasto czy inspiracji na podróż marzeń. Na targach ciekawe i promocyjne oferty znajdą również rodzice szukający wyjazdów kolonijnych i obozów dla swoich pociech a także nauczyciele poszukujący propozycji na zielone szkoły i wycieczki. Specjalne oferty będą czekały także na miłośników zagranicznych podróży, fanów turystyki krajowej czy amatorów wczasów pod gruszą.

Nowością tegorocznej imprezy jest strefa aktywnego wypoczynku X-ACTIVE w której zaprezentują się stadniny proponujące wakacje w siodle, szkoły nurkowania i żeglarstwa, dystrybutorzy sprzętu rowerowego i jeździeckiego. Podczas Targów będzie można także wziąć udział w warsztatach z Nornic Walking i nauczyć się techniki chodzenia na kijkach.

Regionem partnerskim tegorocznej edycji jest Województwo Kujawsko - Pomorskie które promować się będzie pod hasłem "ZasmaKUJ_POMysłów na weekend!". W ramach prezentacji obędzie się szereg eventów i wydarzeń, dzięki którym będzie można lepiej poznać ten region. Na interaktywnym stoisku nie zabraknie szczątków dinozaura, nauki konstrukcji budowy chaty biskupińskiej, sztuki malowania fajansu, wypieków toruńskiego piernika, eksperymentów prostu z bydgoskiego Exploseum, a nawet postaci z Gwiezdnych Wojen.

Podczas uroczystości otwarcia Targów NA STYKU KULTUR Województwo Łódzkie podpisze umowę o współpracy z regionem partnerskim - Departamentem Nord - we Francji. Umowa ta ma na celu intensyfikację dotychczasowych działań w dziedzinach takich jak: sport i turystyka; kultura i sztuka; polityka społeczna; współpraca gospodarcza; edukacja; wymiana młodzieży oraz transport i infrastruktura.

Targi NA STYKU KULTUR to ważne spotkanie branży turystycznej. Wspólnie z naszymi partnerami, specjalnie dla tej grupy odbiorców przygotowaliśmy szereg spotkań i wydarzeń m.in.

PREZENTACJA WYNIKÓW BADAŃ RUCHU TURYSTYCZNEGO W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM W ROKU 2011
Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego oraz Łódzkie Towarzystwo Naukowe i Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego mają zaszczyt zaprosić na konferencję podsumowującą badania ankietowe ruchu turystycznego w Łodzi i województwie łódzkim w 2011 roku. Głównym celem badań było oszacowanie wielkości ruchu turystycznego w naszym regionie, określenie jego struktury, dynamiki, efektów finansowych oraz zmian jakie zaszły w stosunku do roku ubiegłego. Projekt realizowany jest jako zadanie zlecone Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Urzędu Miasta Łodzi.

Konferencja TURYSTYKA SZKOLNA W ŚWIETLE PRZEPISÓW OŚWIATOWYCH I USTAWY O USŁUGACH TURYSTYCZNYCH
Konferencja kierowana jest do dyrektorów placówek oświatowych oraz właścicieli biur podróży specjalizujących się w organizacji imprez turystycznych dla dzieci i młodzieży z Łodzi i województwa. Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Izba Turystyki Ziemi Łódzkiej, Wydział Oświaty UMŁ , Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz przedstawiciele Rady Miejskiej podjęły się stworzenia zbioru norm, swego rodzaju kodeksu dobrych praktyk dla organizatorów turystyki szkolnej. Celem nadrzędnym przyświecającym wszystkim autorom tego materiału jest stworzenie warunków bezpiecznej turystyki dla dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego w czasie roku szkolnego. Materiał będzie zawierał informacje jak powinny być organizowane różne formy turystyki szkolnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa tzn. z ustawą o usługach turystycznych oraz przepisami oświatowymi. Niezwykle ważnym blokiem tematycznym będzie określenie sposobu - procedur przygotowywania pod względem formalnym jak i rozliczania imprez młodzieżowych, kiedy organizatorem będzie szkoła. Ten wątek od lat budzi wiele wątpliwości i emocji. Zawierać będzie ponadto wskazówki dla dyrektorów, jak postępować, na co zwracać uwagę w sytuacji kiedy szkoła zleca organizację imprez biuru podróży.

Szkolenie SOCIAL MEDIA W TURYSTYCE - czyli jak tam być, by coś z tego mieć?
Szkolenie poprowadzi Kamil Newczyński, wydawca serwisu internetowego TravelAdvisor.pl. Aż 8 na 10 internautów przed zakupem weryfikuje informacje o produkcie w internecie. Najcenniejsze wypowiedzi i dyskusje gromadzone są dziś w mediach społecznościowych. Zrozumienie ich idei, wykorzystanie odpowiednich narzędzi i opracowanie strategii działań jest dziś kluczem do sukcesu w tym środowisku. Jak więc zaznaczyć tam też i swoją obecność, by coś z tego mieć? Czy media społecznościowe mogą sprzedawać? Na te i wiele innych pytań konkretne odpowiedzi znajdą Państwo na tym szkoleniu.

Seminarium CO WIDZĄ KLIENCI? - prezentacja nowoczesnej technologii badań form reklamy wizualnej i stron internetowych za pomocą eyetrackera. Eyetracking to nic innego jak śledzenie ruchów gałek ocznych. Badanie pomaga zweryfikować to, w jaki sposób ludzie postrzegają obiekt znajdujący się przed nimi np. stronę internetową, opakowanie czy reklamę. Dzięki temu dowiadujemy się gdzie potencjalny klient patrzy, na których elementach się skupia, a które całkowicie pomija. Ma to na celu sprawdzenie czy odbiorca patrząc na określony projekt graficzny widzi te elementy, na których nam zależy

Targi NA STYKU KULTUR to coroczny łódzki festiwal turystyczny podczas którego odbywają się liczne imprezy towarzyszące związane z podróżowaniem, podróżami czy zwiedzaniem ciekawych miejsc. Podczas tegorocznej edycji NA STYKU KULTUR odbędą się m.in.:

LATAJ Z ŁODZI NA WAKACJE
Pod tym hasłem na Targach promować się będzie Port Lotniczy Łódź wraz z touroperatorami organizującymi wyloty na wakacje z Łodzi. Promocyjne oferty wypoczynku przedstawią: Ecco Holiday, Konsorcjum Polskich Biur Podróży, Nowa Itaka, Oazis Tours, TUI Poland.

JAK LATAĆ, ŻEBY NIE PRZEPŁACAĆ? - WARSZTATY TANIEGO LATANIA
O najnowszych trendach i sposobach, jak i kiedy kupować bilety, by nie odchudziły naszego portfela, opowiedzą byli pracownicy linii lotniczych. Zdradzą oni tajniki kupowania tanich biletów, podzielą się unikalną wiedzą opartą na własnych doświadczeniach i nauczą sztuki taniego latania. Na zakończenie planujemy część nieoficjalną, pozwalającą na dyskusję i zadawanie pytań. Organizatorem warsztatów jest TravelAdvisor.pl .

PODRÓŻUJ BEZPIECZNIE - profilaktyka zdrowotna dla osób podróżujących. Jeżeli planujesz wyjazd dłuższy i w nieco bardziej egzotyczny region, czyli o większym stopniu trudności niż weekendowy wypad na Słowację,  zapraszamy na spotkanie przygotowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, na którym dowiesz się jak odpowiednio przygotować się do podróży a w przypadku problemów zdrowotnych po powrocie, znaleźć specjalistyczną pomoc. Partnerem spotkania jest portal polskich globtroterów travelbit.pl .

SZLAKIEM CIEKAWYCH LUDZI… - spotkania z podróżnikami pod patronatem wydawnictwa BEZDROŻA Polacy podróżują coraz częściej, dalej i w coraz bardziej egzotyczne zakątki świata. Coraz częściej robią to też w niekonwencjonalny sposób. Zaprosiliśmy kilku z nich o to aby podzielili się wrażeniami i zdjęciami ze swoich wypraw i podróży. Spotkania te będą fascynującą przygodą dla miłośników reportaży, a dla niektórych inspiracją do własnych wypraw. Wśród uczestników spotkać losować będziemy nagrody książkowe. Podczas Targów będzie można także nabyć książki podróżnicze i zdobyć podpis autora na stoisku wydawnictwa Bezdroża.

Zapraszamy na spotkania :
ROWEREM PRZEZ ŚWIAT - spotkanie z Piotrem Strzeżyszem, który od lat realizuje marze­nia zwiedze­nia świata na rowe­rze, łącząc pasję podró­żo­wa­nia z foto­gra­fią i pisa­niem. Piotr opowie o swojej pasji zwiedzania świata rowerem. Będzie o zimowej przeprawie przez Himalaje, o andyjskich płaskowyżach, afrykańskiej gościnności i przygodach podczas ostatniej, niedawno zakończonej podróży przez Kordyliery.

PUSTYNNE SZLAKI - z psem przez Saharę, autostopem przez Namib, żaglowozem przez Gobi - spotkanie z Anną Grebieniow - która podzieli się wspomnieniami z pustynnych wędrówek w ostatnich latach, opowie o wyprawie przez pustynię Gobi pod żaglami, na trójkołowych wehikułach na pamiątkę pionierskiego polskiego rajdu z 1978 roku. Spotkanie z Tomaszem Gorazdowskim - dziennikarzem Programu III Polskiego Radia, który odbył podróż dookoła świata motocyklem.

KANION COLCA ZDOBYTY - czyli historia 30 lat odkrycia, exploracji, promocji a także ochrony najgłębszego kanionu na Ziemi - spotkanie z Jerzym Majcherczykiem jednym z odkrywców kanionu Colca w Peru, którego ściany wznoszą się z lewej strony na ponad 3200 m, zaś z prawej - na 4200 m.

NAMIBIA - 9000 km AFRYKAŃSKIEJ PRZYGODY - spotkanie z Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus, podróżnikami, fotografami i dziennikarzami, którzy łączą pasję poznawania i opisywania świata. Przez sześć tygodni wraz Synami z Michasiem (3 l.) i Stasiem (2 l.) przejechali 9000 km. odkrywając różnorodne oblicza Namibii. Spotkali pustynne słonie i węże, dotarli do porzuconego miasta duchów oraz największego kanionu Afryki. Podczas pokazu dowiemy się co łączy damy Herero w wiktoriańskich sukniach z ich półnagimi siostrami Himba, w Etoszy przeżyjemy polowanie lwów na zebry, zaś Buszmeni zdradzą nam tajniki przetrwania na pustyni Kalahari.

MAGICZNA POLSKA WIELU KULTUR - Pokaz jest plonem 9 lat pracy Anny Olej-Kobus i Krzysztofa Kobusa. Wyruszymy z romskim Taborem Pamięci, chasydów spotkamy u grobu cadyka w Leżajsku i weźmiemy udział w święcie Spasa na Górze Grabarce. Odwiedzimy też Tatarów podczas święta Ofiarowania i zobaczymy prawosławną mszę na zamarzniętym Bugu, zaś na Pomorzu wyruszymy z Kaszubami na morską pielgrzymkę. Zapraszamy do wspólnego odkrywania fascynującej różnorodności Polski!

ROLA FOTOGRAFII W ŻYCIU PODRÓŻNIKA... - od pomysłu na wyjazd po doświadczenie i praktyczną wiedzę z każdego zakątka świata - warsztaty fotograficzne z Jackiem Boneckim, znanym podróżnikiem, fotografem i popularyzatorem fotografii. Jacek opowie o podróżach z aparatem, o bezpiecznym poruszaniu się w nieznanych miejscach, w odmiennej kulturze, wśród nie zawsze życzliwych ludzi, o właściwym doborze akcesoriów, o roli barwy w fotografii i o składowych języka obrazu. Podzieli się wspomnieniami z licznych podróży. Pokaże ogromną ilość zdjęć z różnych zakątków świata, a jako popularyzator fotografii i wykładowca, opowie o teorii fotografii, jako własnej filozofii egzystencjonalnej i sposobie na życie.

AZJATYCKIE IMPRESJE - slajdowisko i prezentacja z wyprawy która odbyli fotografowie GOOD PHOTO.PL.
Pełne kolorytu Indie, gdzie zapach świątynnych kadzideł miesza się z ulicznym brudem. Nepal z najpiękniejszą stolicą świata, pełną uroku i magii. Bangladesz, z przesympatycznymi mieszkańcami, dla których byliśmy większą atrakcją niż oni dla nas. Myanmar, to złota ziemia usłana buddyjskimi świątyniami. Tajlandia z rajskimi plażami, bogatymi miastami i kontrastującymi z nimi ubogimi wioskami. Niezwykle różnorodny etnicznie Laos. Kambodża z kompleksem świątyń Angor, gdzie natura toczy nieustanną walkę z dziełem człowieka. Wietnam i bajeczna zatoka Ha Long, na której rozsianych jest 1900 skalnych wysepek. Olbrzymie Chiny z urzekającymi krajobrazami i dużą mieszanką kulturową. Kirgistan i krystalicznie czyste jezioro Issyk-kul otoczone ośnieżonymi szczytami gór. Opowieści o pasji podróżowania, o przygodach, pięknych krajobrazach, ale przed wszystkim o ludziach, ich zwyczajach i ich problemach.

AUTOSTOPEM KU WOLNOŚCI
Wyprawa Autostopem ku Wolności to opowieść o podróży z Wrocławia do Indii autostopem z ideą wolności w tle i perypetiach po drodze. Będzie o gościnności i odwadze ludzi, o kulturze ich krajów. O tym, co myślą o wolności walczący o nią Kurdowie, Irańczycy czy Gruzini po niedawnej wojnie. O żartach i męskiej rywalizacji, o aresztowaniu w Iranie, o próbie przepłynięcia Oceanu jachtostopem. Słowem: o przygodzie.

WYSTAWY
NEPAL - MIĘDZY GÓRAMI - wystawa autorstwa Marka Arcimowicza, składająca się z 30 dużych fotografii - obrazów skłaniających do refleksji i odkrywania kraju wciśniętego między najwyższe góry na świecie. To historie o ludziach i pięknie miejsca, gdzie przyszło im żyć. Wystawa odwiedziła już Poznań, Wrocław i Teplice n/Metuji. A przygotowana została na potrzeby spektakularnej akcji charytatywnej w poznańskim Starym Browarze.

RÓŻNE OBLICZA PAPIERU W OKRESIE PRL-u - wystawa grafiki użytkowej opakowań produktów powszechnie występujących w latach 1945 - 1989

ŁÓDŹ i REGION ZAPRASZAJĄ - pod tym hasłem Urząd Marszałkowski oraz Urząd zaprasza do udziału w prezentacjach atrakcji turystycznych z naszego województwa. Będzie można poznać atracje podziemnej Łodzi, szlak samochodowy frontu wschodniego . dziedzictwo przemysłowe regionu czy podórka ulicy Piotrkowskiej. Po każdej prezentacji organizatorzy zapowiadają losowanie nagród wśród publiczności.

MUZEALNIK ŁÓDZKI - tradycyjnie podczas targów zapraszamy na bezpłatnie zwiedzanie łódzkich muzeów z biletem wstępu na NA STYKU KULTUR. Do akcji przystąpiły: Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Bajki Se-Ma-For, Muzeum Fabryki, Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego, Muzeum Kinematografii, Muzeum Książki Artystycznej, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Papieru i Druku, Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Prezentacje muzeów będzie można zobaczyć także podczas Tragów w CKW MTŁ.

ZWIEDZANIE ŁODZI ZABYTKOWYM TRAMWAJEM - w sobotę i niedzielę zapraszamy wspólnie z Towarzystwem Opieki nad Zabytkami na zwiedzanie Łodzi zabytkowym tramwajem. Wycieczki odbywać się będą w sobotę i niedziele o godz. 11.00 i 12.30 a warunkiem udziału w nich jest posiadanie biletu wstępu na targi NA STYKU KULTUR.

Godziny zwiedzania:
24 lutego 2012  10:00 - 17:00
25 lutego 2012  10:00 - 18:00
26 lutego 2012  10:00 - 16:00

Ceny biletów:
bilet jednorazowy normalny - 10 PLN
bilet jednorazowy normalny po rejestracji*- 2 PLN
bilet jednorazowy rodzinny (2+1, 2+2) - 15 PLN
bilet jednorazowy rodzinny (2+1, 2+2 po rejestracji* - 6 PLN
dzieci do lat 10 - bezpłatnie
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij