Subskrypcja

Szukaj

Przeładowane busy - trudny problem dla ITD

Zakopiańska policja rozpoczyna wzmożone kontrole busów. Przeładowane pojazdy to zjawisko nagminne. W powiecie tatrzańskim z przewozów busami korzystają zarówno mieszkańcy, jak i turyści.


Służby kontrolne nie radzą sobie z tym procederem. Nieskuteczne są bowiem przewidziane prawem sankcje. Mandat w wysokości 150 zł - w dodatku nałożony na kierowcę, nie zaś na przewoźnika nie jest skuteczny - mówi małopolski inspektor.

Policjanci mówią, że zgłoszeń o przeładowanych busach jest szczególnie dużo w sezonie. Większym problemem są tzw. taxobusy (busy zabierające nawet do ośmiu osób, ale jeżdżące jak taxi bez rozkładów jazdy). Zatrudniamy wyspecjalizowanego pracownika, który regularnie kontroluje busy - podkreśla podinsp. Kazimierz Pietruch, rzecznik prasowy policji w Zakopanem.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(podaj jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij