Śnieg paraliżuje południowe Niemcy!

Południowa część Niemiec została sparaliżowana przez opady śniegu i gołoledź. Już w nocy z wtorku na środę pojawiły się utrudnienia w ruchu drogowym. - Na niektórych odcinkach autostrady A8 prowadzącej z Monachium przez Stuttgart do Karlsruhe obowiązuje zakaz ruchu dla ciężarówek powyżej 3,5 ton- powiedział rzecznik niemieckiego automobilklubu ADAC Klaus Reindl.


W Badenii-Wirtembergii doszło do około 500 wypadków, w których 34 osoby odniosły obrażenia. Podobna sytuacja była w sąsiadującej Bawarii. W pobliżu Monachium na autostradach A9 i A91 w czasie kilku godzin doszło do 9 groźnych wypadków.

Trudności w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej wystąpiły także w Monachium i Stuttgarcie. Pociągi i autobusy miały opóźnienia.

W Stuttgarcie zostało zamknięte lotnisko, jednak już przed południem wyleciały z niego pierwsze samoloty. Na wznowienie lotów czekało 1000 pasażerów. Opóźnienia miały miejsca także na lotniskach w Dreźnie i Lipsku.

Zostały także zamknięte niektóre przejścia graniczne na południu Niemiec.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij