Ogłoszenia
Ogłoszenia
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
Pasażerowie ewakuowani z pociągu
Alarm bombowy w pociągu na trasie Warszawa - Berlin. Osoby, które jechały tym pociągiem czekały w siedmiogodzinnym postoju na stacji w Mogilnie, w województwie kujawsko-pomorskim. Wszystko przez domniemaną bombę.
Około godz. 18.30 na maila infolinii PKP Intecity w Łodzi przyszła wiadomość o podłożonej bombie w pociągu z Warszawy do Berlina od niezidentyfikowanego nadawcy. Pociąg od razu został zatrzymany na stacji w Mogilnie. Została poinformowana policja i straż pożarna. Ewakuowano 300 pasażerów i kilkunastu mieszkańców domów położonych przy dworcu. Ewakuowani zostali umieszczeni w pobliskiej szkole. Na szczęście alarm był fałszywy.
Jak informują przedstawiciele Policji, pociąg został sprawdzony przez policyjnych pirotechników i antyterrorystów, którym towarzyszyły psy przeszkolone do wykrywania materiałów wybuchowych. Nie znaleziono nic, co mogłoby zagrażać bezpieczeństwu pasażerów i obsługi pociągu. W akcji uczestniczyli członkowie grupy minersko-pirotechnicznej z mogileńskiej policji i antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Na miejsce wydarzenia sprowadzono też przewodników ze specjalnie wytresowanymi psami z Poznania i Płocka.
Rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec poinformował, że w związku z akcją wstrzymano ruch pociągów przez stację Mogilno. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku z Trzemeszna (Wielkopolskie) do Kołodziejewa (Kujawsko-Pomorskie). O sytuacji informowani byli pasażerowie na stacjach i przystankach na trasie Poznań - Warszawa.
Komentarze
Tagi:
Dział transport:
LOT zapowiada nowe połączenia z
Enter Air podpisuje rekordową umowę z
Sąd UE rozpatrzył skargę
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
Która restauracja zostanie uznana za skarb kulinarny?
Nowy zakaz lotów opublikowany w Dzienniku Ustaw
Sopot rozpoczyna kampanie promocyjną
Linie Emirates wznawiają kolejne połączenia
KLM Cityhopper wprowadza nową koncepcję cateringu w klasie biznes
Booking Genius - rozlewają się toksyczne zniżki
UIA chce przywrócić większość połączeń
TU Europa wprowadza zmiany w części produktów ubezpieczeniowych
Sun & Snow: rośnie ilość apartamentów
Green Velo nominowana do tytułu rowerowej trasy roku w Holandii
Więcej partnerów przyłączyło się do Weekendu za pół ceny
Nieoficjalnie mówi się o ponownym otwarciu hoteli
Nietypowy sposób promocji sieci hoteli z myślą o małżeństwach
