Ogłoszenia
Ogłoszenia
- poszukuję pilota trasa Września- Warszawa
- KONSLUTANT/KONSULTANTKA DO DZIAŁU CALL CENTER
- SPECJALISTA / SPECJALISTKA DO DZIAŁU KONTROLI...
- SPECJALISTY/SPECJALISTKI DO DZIAŁU MARKETINGU
- SPECJALISTA/SPECJALISTKA DS. ROZLICZEŃ I...
- Sun Way Travel w Łodzi poszukuje Specjalistki/ty
- Specjalista ds turystyki Konin - biuro podróży...
- Specjalista / Specjalistka ds. Turystyki
- Meble do salonu franczyzowego TUI
- Specjalista ds.Turystyki
Komisja Europejska uruchamia platformę mającą pomóc we wznowieniu turystyki
Komisja Europejska uruchamia platformę internetową "Re-open EU", która ma pomóc w bezpiecznym wznowieniu podróży i turystyki w całej Europie.
Zapewni ona informacje w czasie rzeczywistym na temat granic i dostępnych środków transportu oraz usług turystycznych w państwach członkowskich. Na stronie Re-open EU znajdą się praktyczne informacje dostarczane przez państwa członkowskie na temat ograniczeń w podróżowaniu, zdrowia publicznego i środków bezpieczeństwa, takich jak niezbędny odstęp między osobami czy obowiązek noszenia maseczek, oraz inne przydatne informacje dotyczące unijnych i krajowych ofert turystycznych. Dzięki temu Europejczycy będą mogli odpowiedzialnie i świadomie zarządzać nadal istniejącym ryzykiem związanym z pandemią koronawirusa przy planowaniu wakacji i podróży w miesiącach letnich i w późniejszym okresie.
Po tygodniach izolacji otwierają się granice wewnętrzne UE. Strona Re-open EU, którą dzisiaj uruchamiamy, zapewni podróżującym łatwy dostęp do informacji, które pomogą im bez obaw ułożyć plany podróży i zachować bezpieczeństwo podczas wyjazdu. Pomoże to również właścicielom małych restauracji i hoteli, a także miastom w całej Europie, czerpać inspiracje z innowacyjnych rozwiązań wymyślonych przez innych. - powiedział Thierry Breton, unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego.
Platforma Re-open EU jest częścią pakietu Komisji dotyczącego turystyki i transportu z 13 maja 2020 r., uruchomionego w celu odbudowania zaufania osób podróżujących w UE i wsparcia europejskiej branży turystycznej we wznowieniu działalności przy zachowaniu koniecznych środków ostrożności. Nowa platforma, która jest również dostępna w wersji na telefony komórkowe (w formie aplikacji internetowej), może stanowić główny punkt odniesienia dla każdego, kto podróżuje po UE, gdyż skupia w jednym miejscu aktualne informacje od Komisji i państw członkowskich. Pozwoli ona na przeglądanie informacji specyficznych dla danego kraju, aktualizacji i porad dotyczących każdego państwa członkowskiego UE za pośrednictwem interaktywnej mapy. Informacje te będą łatwo dostępne przez aplikację lub stronę internetową w 24 językach urzędowych UE.
Platforma zawiera ponadto informacje na temat systemów bonów patronackich, które pozwalają klientom udzielić wsparcia swoim ulubionym hotelom lub restauracjom poprzez zakup bonów na pobyt lub posiłek po wznowieniu działalności, aby wspomóc europejską branżę gastronomiczno-hotelarską w okresie stopniowego znoszenia restrykcji i otwierania granic. Bony patronackie pomagają firmom zachować płynność finansową przez pobieranie należności za usługi odłożone w czasie. Kwota wpłacona przez klienta trafia bezpośrednio do dostawcy usługi. Zakładając tę stronę, Komisja zamierza pomóc w lepszym kojarzeniu firm i klientów, szczególnie podczas podróży zagranicznych.
Z kolei europejska cyfrowa platforma kulturalna, Europeana, uruchamia serwis Discovering Europe - kolekcję dzieł sztuki i fotografii przedstawiających najpiękniejsze zakątki Europy. Na stronie Europeana Pro powstanie także specjalny hub turystyczny, który umożliwi osobom związanym zawodowo z dziedzictwem kulturowym zapoznanie się z inicjatywami wspomagającymi turystykę na terenie całej UE.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Zachodniopomorscy hotelarze spodziewają się wysokiego obłożenia w
Kto znalazł się w przewodniku
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce 2026 już za
Dział hotele, pensjonaty:
Marka ibis wchodzi na nowy
Dział biura turystyczne:
Kampania przeciw porzucaniu zwierząt w
ESPT: Za mało czasu na testy systemu raportowania do
Travelplanet: Polacy podnoszą standard
Starsze aktualności:
Grecja przesuwa wprowadzenie nowej
Stabilne wyniki w europejskiej
Emerytura marzeń - pływanie w niekończącej się
Rusza promocja turystyczna regionów poszkodowanych przez
Coraz więcej Polaków unika urlopu w
Zamość szykuje się na
Strategiczne spotkanie WP
Więcej gości w obiektach noclegowych niż przed
Jakie są preferencje Polaków w tym
Ile cudzoziemcy wydawali w
Koniec działalności lotniska Atatürk
Wkrótce ruszą centra testów na koronawirusa na tureckich lotniskach
Niemcy mogą wprowadzić ograniczenia dla niezaszczepionych
Coraz większy ruch na greckich granicach lądowych
Rośnie hotelowe portfolio Grupy TUI
Polski Holding Hotelowy blisko zakupu Geovity
Ponownie otwarto jedno z międzynarodowych lotnisk
Nowa marka w portfolio Grupy Orbis
Gut-Mostowy chce zwolnienia dyrektor ZOPOT w Nowym Jorku
Airbnb liczy na rosnącą sprzedaż pokoi
W wakacje polskie lotniska się zakorkują?
