Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Wychowawca/ 24-30.08
- Poszukiwany pilot - Warszawa 05.09.2026
- ITAKA - Specjalista d/s Turystyki Stalowa Wola
- Rainbow Tours - Doradca Klienta
- Przewodnik po Szwecji i Danii - Malmö, Lund,...
- Praca na Wyspach Kanaryjskich
- PRZEWODNIK PO KARLSKRONIE I BLEKINGE - WSPÓŁPRACA...
- Poszukujrdz inwestora ?
- Przedstawiciel Handlowy ds. Wyjazdów Grupowych
- Prezenter Oferty - Salon Firmowy ITAKA
Wyspy Kanaryjskie: uwaga na szkodliwe mikroalgi
Uwaga na toksyczne mikroagli wokół Wysp Kanaryjskich. Z powodu wysokiej temperatury wody i powietrza, rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie.
Portal News Sky ostrzega turystów przebywających na Wyspach Kanaryjskich przed kąpielą w wodzie, która zakwitła i wytworzyły się w niej toksyczne mikroglony. Tak zwane trociny morskie pojawiają się podczas gorącej upalnej pogody.
Już końcem czerwca zaobserwowaliśmy zjawisko zakwitania wody- powiedział Juan Aleman, dyrektor zdrowia publicznego Wysp Kanaryjskich. Zapewnił, że zjawisko jest "naturalnym procesem przejściowym" i w końcu zniknie. Ostrzegł, że kąpiel w takiej wodzie może doprowadzić do podrażnienia a nawet do zapalenia skóry. Aleman radzi by unikać kontaktu w zakwitniętą wodą, mimo tego, iż nie wszystkie plaże zostały zamknięte z tego powodu.
AFP podało informację, iż kilka plaż zostało zamkniętych, w tym popularna plaża Teresitas w Santa Cruz de Tenerife. Marta Sanson, profesor biologii roślinnej na Uniwersytecie La Laguna na Teneryfie wyjaśniła, iż aktualnie panują idealne warunki, zwłaszcza wysoka temperatura wody by mikroalgi się rozmnażały. Ponadto poinformowała, że pył przemieszczających się z nad Sahary jest bogaty w żelazo co jest podstawowym składnikiem odżywczym tych mikroorganizmów.
Ostrzeżenia nie są wydawane bezpodstawnie. Należy się do nich dostosować mimo, że czasami trudno odmówić sobie kąpieli w upalny dzień. Niedawno młody Australijczyk został pogryziony przez krwiożercze morskie robaki podczas nocnej kąpieli w morzu. Wyszedł z wody z mocno krwawiącymi stopami, według jego doniesień, został zaatakowany przez wszy morskie.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Polacy jadą odpocząć, ale zabierają ze sobą pracę i
Rainbow wprowadza ofertę objazdową na 2027
Turcja szykuje nowe regulacje dla serwisów
Starsze aktualności:
Zmarnowane pieniądze z KPO? Trwają kontrole i śledztwo
Stanowisko Polskiej Izby Turystyki w sprawie
Decyzja UOKiK w sprawie
ESPT: Turystyka traci na połączeniu z resortem
Komisja Europejska chce uprościć rozliczenia VAT dla biur
Nowy termin otwarcia Wielkiego Muzeum
Turcja planuje ograniczenia dla turystyki w
Linie Emirates zakażą używania powerbanków na
Rośnie ruch na tureckich
Polskie lotniska wśród liderów
Rekordowe ceny lastów poprawią wyniki
Polski Holding Hotelowy zakłada fundację
Województwo Mazowieckie zostało partnerem projektu Slow Road
Mouzenidis reorganizuje dział agencyjny
Niedosyt po wczorajszej decyzji rządu
ESky.pl: Polscy turyści planują majówkę za granicą
Rekordowa sprzedaż biletów lotniczych w styczniu
OLX: większość Polaków wybierze wypoczynek w kraju
Zakaz kąpieli w okolicach Attyki
Zakwaterowani w innym hotelu turyści domagali się zwrotu całości kosztów imprezy - wyrok sądu
Kraków Airport z nowym logotypem
Międzyzdroje, Kołobrzeg czy Ustka - co wybrać?
Warszawa i Kraków w rankingu Top 100 światowych destynacji kongresowych GainingEdge
Emirates i Tap Air Portugal rozszerzają porozumienie code-share
hotel hilton waterfalls w sharm el sheikh
