Ogłoszenia
Ogłoszenia
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
Zobacz także
OSAT nawiązuje współpracę z największym DMC na Malediwach
Stanowisko Polskiej Izby Turystyki w sprawie KPO
ESPT: Turystyka traci na połączeniu z resortem sportu
10 mln PLN na renowację i wytyczanie szlaków turystycznych
MSiT rozpoczęło prace nad uporządkowaniem systemu szlaków turystycznych
Organizacje przeciw działalności KRD
Przed sezonem coraz więcej emocji wzbudzają zagadnienia dotyczące działalności Krajowego Rejestru Długów. Niedawno z krytyką KRD wystąpił Polski Związek Organizatorów Turystyki. Teraz zarząd OSAT udzielił pełnomocnictwa Izbie Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej do negocjacji z Rejestrem.
Prezes zarządu OSAT, Artur Grocholski w pełni poparł tezy ITRP, jak również wcześniejsze zawarte w pismach PZOT i PIT. Grocholski w oświadczeniu zamieszczonym na stronie OSAT-u informuje, że jeśli KRD nie potwierdzi nie potwierdzi swoich informacji o zadłużonych biurach podróży, to organizacja wystąpi z pozwem w imieniu branży. Prezes OSAT pyta także, dlaczego Ministerstwo Gospodarki udziela prywatnej firmie, jaką jest KRD, flagi i godła Polski w celach promocyjnych?
Wczoraj, tj. 1 lipca odbyło się spotkanie wiceprezesa ITRP z przedstawicielami KRD. Oto najważniejsze postulaty Izby Turystyki RP przedstawione w liście jej wiceprezesa Marka Ciechanowskiego.
- pisemne oświadczenia ,że wszystkie podmioty znajdujące się w ich rejestrach są biurami podróży i są w Centralnym Wykazie Organizatorów i Pośredników prowadzonym przez MSiT
- zaprzestanie używania nieprawdziwych danych jak w ostatnim mailingu , gdyż w Polsce w 2012 roku było 15 bankructw a nie kilkadziesiąt
- podanie do publicznej wiadomości ,że program Rzetelna Firma jest odpłatny i ile wynoszą opłaty w skali roku
- zaprzestanie używania nieprawdziwych danych jak w ostatnim mailingu , gdyż w Polsce w 2012 roku było 15 bankructw a nie kilkadziesiąt
Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki negocjacji. O szkalowaniu branży przez Krajowy Rejestr Długów pisaliśmy w artykule Kto podważa wiarygodność biur podróży?
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
OSAT udziela pełnomocnictwa
[2013-07-02 16:48 31.61.140.*]
Brawo, wreszcie ktoś się za to zabrał. Najwyższy czas spojrzeć prawdzie w oczy....KRD odpowiedz »
OSAT udziela pełnomocnictwa
[2013-07-02 21:24 89.25.242.*]
Funkcjonowanie w tym kształcie KRD i innych biur informacji gospodarczej jest obrazą prawa, a tym samym obrazą nas "ciemnego luda". Po co są sądy, kiedy prywatna firma de facto feruje wyroki, czy ktoś jest coś komuś winien. Może mściwie nam panujący pójdą dalej i dadzą takim bublowatym bytom prawnym prawo sądzenia i egzekucji. Za tzw. komuny mówiło się: gdybym nie wiedział, że to głupota, to pomyślałbym, że sabotaż. Myślę, że w naszej tzw. demokracji mściwie nam panujący nie są głupi i nie uprawiają sabotażu. ONI myślą o.... No właśnie o czym? ONI działają dla... No właśnie dla kogo i dla czego? odpowiedz »
OSAT udziela pełnomocnictwa
[2013-07-03 12:13 83.15.137.*]
KRD to jest rozboj w bialy dzien , to jest bezprawie !!! odpowiedz »
OSAT udziela pełnomocnictwa
[2013-07-03 12:31 83.19.70.*]
Do KRD moze wpisac kazdy kazdego za nic . Ja się z tym spotkałam , Dramat , zeby wszystko odkręcić taka instytycja nie powinna istnieć
Bożena odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Enter Air podpisuje rekordową umowę z
Darmowe szkolenia dla branży
Drogie Święta i Sylwester w
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Dział prawo i podatki:
Zakaz reklamy piwa uderzy nie tylko w branżę piwowarów. Ucierpi też
Przedłużony ruch bezwizowy do
Turysta może otrzymać zwrot całości ceny, nawet jeśli skorzystał z części
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
Top 10 kierunków turystyki językowej na świecie
Polskim kolejom brakuje planu?
Erupcja wulkanu Grimsvotn za nami
Jak nie dać się nabrać w podróży?
Koleje Śląskie po raz pierwszy od dawna z zyskiem
PIT - szkolenie E-Voucher dla Certyfikowanych Przedsiębiorców Turystycznych
Konkurs dla przedstawicieli branży
Rząd monitoruje elastyczny czas pracy
W Serbii powstanie nowa linia lotnicza?
Travelplanet wprowadza nowe narzędzie
Hotel Polonia: do 3 razy sztuka
