Ogłoszenia
Ogłoszenia
- poszukuję pilota trasa Września- Warszawa
- KONSLUTANT/KONSULTANTKA DO DZIAŁU CALL CENTER
- SPECJALISTA / SPECJALISTKA DO DZIAŁU KONTROLI...
- SPECJALISTY/SPECJALISTKI DO DZIAŁU MARKETINGU
- SPECJALISTA/SPECJALISTKA DS. ROZLICZEŃ I...
- Sun Way Travel w Łodzi poszukuje Specjalistki/ty
- Specjalista ds turystyki Konin - biuro podróży...
- Specjalista / Specjalistka ds. Turystyki
- Meble do salonu franczyzowego TUI
- Specjalista ds.Turystyki
Kurt Scheller ocenił młodych kucharzy
Młodzi adepci sztuki kucharskiej zmierzyli się w kolejnej edycji konkursu Zgotuj Sobie Sukces. Finał zorganizowany został przez Makro Cash&Carry oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierników.
W konkursowe szranki stanęło dwanaście zespołów złożonych z młodych kucharzy. Przed każdą drużyną postawiono zadanie przygotowania dań z różnorodnych składników. Zawodnicy musieli poradzić sobie z przyrządzeniem suma, polędwicy wieprzowej i kaszy perłowej. Każdy zespół musiał w finale wydać 6 dań i przystawkę. Na wykonanie zadania musiało wystarczyć 1,5 godziny.
Wszystkie dania podlegały ocenie konkursowego jury. W jego skład weszli profesjonalni kucharze, a składowi sędziowskiemu przewodniczył Kurt Scheller. Liczył się nie tylko smak przygotowanych potraw, ale również innowacyjność. Nagroda za najbardziej kreatywne danie przyznana została przez dziennikarzy i krytyków kulinarnych.
Z poziomu konkursu zadowolenie byli członkowie jury. "Uczniowie byli w tym roku lepiej przygotowani, a poziom proponowanych dań był lepszy niż w latach ubiegłych" - twierdził kucharz Robert Sowa, jeden z jurorów.
W tegorocznej edycji konkursu zwycięzcami okazali się Karolina Węgrzyn i Karol Karpiak, uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku. Podali oni węgla oliwnego z piklowanymi warzywami i rybą przygotowaną techniką sous-vide, doprawioną odrobiną szafranu. Jako danie główne przygotowano polędwiczkę z dodatkiem orzechów laskowych, pestek dyni, parmezanu i bazylii, podaną z kaszotto (kasza z szalotką) i podlaną białym winem.
Zwycięska drużyna otrzymała nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Z ich sukcesu powinna cieszyć się cała szkoła, bowiem organizatorzy przekazali dla placówki nagrody rzeczowe o wartości 7 tysięcy złotych i dodatkowe 1,5 tysiąca zł dla opiekuna. Dzięki zwycięstwu, młodzi ludzie dołączyli do reprezentacji Polski, która wystąpi podczas międzynarodowej olimpiady kulinarnej w Erfurcie w 2016 roku.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Zachodniopomorscy hotelarze spodziewają się wysokiego obłożenia w
Dział dla turystów:
Rodziny częściej podróżują
Kampania przeciw porzucaniu zwierząt w
Historyczne wyniki finansowe
Marka ibis wchodzi na nowy
Ryanair zmienia zasady przydziału miejsc dla rodzin z
Starsze aktualności:
Grecja przesuwa wprowadzenie nowej
Stabilne wyniki w europejskiej
Emerytura marzeń - pływanie w niekończącej się
Rusza promocja turystyczna regionów poszkodowanych przez
Coraz więcej Polaków unika urlopu w
Zamość szykuje się na
Strategiczne spotkanie WP
Więcej gości w obiektach noclegowych niż przed
Jakie są preferencje Polaków w tym
Ile cudzoziemcy wydawali w
Port Lotniczy Lublin szuka pracowników
Czwarta edycja targów Expo Sweet
OLT Expres otwiera wypożyczalnię samochodów
LOT zaprezentował zimowy rozkład lotów
Goście ze Wschodu wolą spędzać Święta u nas
8 nowych klauzul niedozwolonych
Nowość dla branży hotelarskiej
LOT - zmiany w rozkładzie lotów do Nowego Jorku
Singapur powalczy o obcokrajowców
Jarosław przyciągnie turystów?
