Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Manager. ds. turystyki pielgrzymkowej
- Specjalista ds. turystyki
- PRODUCT MANAGER/ FRONT OFFICE REPRESENTATIVE
- Itaka Toruń- G. Copernicus - doradca ds....
- Zainwestuje w biznes braza turystyczna
- pilotaż Kraków 10.12-12.12.2025
- Touroperator PRIMA HOLIDAY poszukuje pracownika
- Praktykant - obozy sportowe Hiszpania
- Specjalista ds. turystyki WAKACJE.PL Zduńska Wola
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Unijne fundusze dla turystyki
Firmy z branży turystycznej mogą liczyć na pieniądze z unijnych funduszy strukturalnych - rusza działanie "Rozwój turystyki i kultury" w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Marek Szczepański, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i Pracy, odpowiedzialny za turystykę tłumaczy, że turystyka i kultura zostały połączone w jednym działaniu w celu lepszego wykorzystania unijnych środków.
Na wsparcie mogą liczyć "projekty turystyczne infrastrukturalne o minimalnej wartości całkowitej 1 mln euro". Chodzi tu o rozwój infrastruktury noclegowej, gastronomicznej, recepcyjnej i informacyjnej a także o rozwój aktywnych form wypoczynku. Projekty o minimalnej wartości całkowitej 500 tys. euro związane z organizacją wydarzeń turystycznych, udziałem w targach czy promocją lokalnych oraz regionalnych produktów turystycznych i kulturowych - również mogą liczyć na wsparcie.
Dotowane będą także projekty turystyczne w ramach działań: "Obszary wiejskie", "Obszary podlegające restrukturyzacji" i "Zdegradowane obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe". W tym przypadku jednak na pomoc mogą liczyć jedynie regionalne organizacje turystyczne non profit oraz stowarzyszenia i samorządy. Przedsiębiorcy mogą otrzymać dotacje szkoleniowe, inwestycyjne oraz doradcze w ramach działania "Mikroprzedsiębiorstwa".
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
adam
[2009-03-20 23:23 83.8.125.*]
Tak - dotacja na turystykę wylacznie dla Regionalnych Organizacji Turystycznych a dla firm turystycznych to już nie.
Firmy turystyczne same sie musza utrzymać a organizacja turystyczna ma dotację. To bardzo niesprawiedliwe. odpowiedz »[2009-09-23 11:21 83.21.40.*]
Obecnie dzierzawie duzy osrodek wypoczynkowy. Jest to uzdrowiskowy teren wiejski...chcialabym skorzystac z dotacji na jego kupno i rozwoj...czy jest taka mozliwosc... Leviathan_ Dąbki odpowiedz »
Dział prawo i podatki:
Zakaz reklamy piwa uderzy nie tylko w branżę piwowarów. Ucierpi też
Przedłużony ruch bezwizowy do
Turysta może otrzymać zwrot całości ceny, nawet jeśli skorzystał z części
Starsze aktualności:
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
LOT wprowadza odroczone
Śmierć trójki Polaków na
Accor pokazuje trendy w rezerwacjach na
Ecco Travel rozpoczyna WIELKĄ
Na ferie wyjedzie więcej
ECTAA ogłosiła Preferowany Kierunek Podroży na rok
POT: Ponad połowa Polaków wyjedzie gdzieś w
Kraków wśród wybranych przez
Które paszporty są
TSUE: Tożsamość płciowa klienta nie należy do danych niezbędnych do zakupu
Voucher turystyczny popularny pod choinkę
Droga Królewska w Krakowie będzie atrakcyjna także dla niewidomych turystów
Na przejściach granicznych dyskryminują pieszych i rowerzystów?
Drugie Stone Hedge - tym razem w Brazylii?
Bydgoszcz najhojniejszym polskim sponsorem Ryanair
Trener Polskiej Kulinarnej Kadry Juniorów
Bary mleczne szykują wielkie podwyżki
Boeing będzie produkować... plastikowe samoloty!
Lotnisko w Pyrzowicach musi walczyć o fundusze UE!
Słowacja, Czechy, Węgry: jesienne święta win
Turyści odmówili zakwaterowania w hotelu
