Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds. Turystyki TUI Nysa
- ITAKA RUMIA - Specjalista ds. Turystyki
- SPECJALISTA DS. OBSŁUGI REZERWACJI AGENCYJNYCH
- Specjalista ds. turystyki - TUI FR M1 Poznań
- PRODUCT MANAGER
- pilotaż - Kaszuby Łeba
- PILNE! Pilot Włochy 09-14.09.2024
- Pilotaż Grecja Delfy Ateny Meteory...
- Pilotaż 20 września/ z Łodzi do Parku Suntago
- Pilotaż - Budapeszt
Smartfony zatruwają wakacje
71 proc. badanych podczas wakacji wyciąga smartfona od 2 do 5 razy na godzinę. Zakładając, że jesteśmy aktywni około 16 godzin dziennie, odświeżamy ekran nawet 80 razy. Bez zerknięcia w telefon możemy wytrzymać zwykle do dwóch godzin. Te dane obrazują, że od elektroniki nie jesteśmy w stanie odpocząć nawet w trakcie urlopu. Co gorsza, często podczas wypoczynku sprawdzamy także służbowe smartfony.
Jak się przed tym bronić?
Lato to wzmożony okres urlopów i wakacyjnych wyjazdów. To także czas wyhamowania aktywności w wielu branżach i momentu na zebranie oddechu przed powrotem do pracy na pełnych obrotach. Wydaje się więc, że to idealny czas na uwolnienie się od elektroniki, a przede wszystkim smartfonów i życia online. Badanie przeprowadzone wśród amerykańskich użytkowników smartfonów jasno pokazuje, że w wakacje nie robimy sobie technologicznego detoksu, a na plażę czy w góry zabieramy ze sobą także telefony służbowe.
Wakacje od smartfona - czy to w ogóle możliwe?
Według badania 71 proc. respondentów w trakcie wakacji zerka w ekran swojego telefonu od 2 do 5 razy dziennie. Co gorsza jeden na dziesięciu ankietowanych robi to ponad 10 razy na godzinę. Bez komórki badani są w stanie wytrzymać zwykle od jednej do dwóch godzin (27 proc.). Co piąta osoba może się powstrzymać od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. 19 proc. od dwóch do trzech godzin. Ostatecznie jednak respondenci zdają sobie sprawę z problemu, jakim jest częstotliwość korzystania ze smartfona. 58% żałuje, że podczas ostatnich wakacji nadużywało telefonu komórkowego.
Nie tylko dorośli nie potrafią oderwać się od technologii w trakcie wakacji. Dzieci także bardzo dużo czasu spędzają przed ekranem smartfona. Według danych Digital Care ponad najmłodszych używa go od 3 do 5 godzin dziennie. Więcej niż 5 godzin deklaruje z kolei 15 proc. Najwięcej, bo 44 proc. badanych wskazuje, że korzysta z telefonu od 1 do 3 godzina na dobę. To informacje, które uzyskaliśmy od rodziców dzieci w wieku od 5 lat mówi Anna Kozłowska-Pietraszko, Corporate Communication Director, Digital Care.
Telefon służbowy na wakacjach
Okazuje się, że w trakcie urlopu nie jesteśmy w stanie zrezygnować ze smartfonów nie tylko w prywatnych, ale także w służbowych celach. Z przywoływanego badania wynika, że 68 proc. badanych używa smartfonów do pracy podczas wakacji, chociaż sami przyznają, że nie jest to dla nich komfortowe. Ponad połowa respondentów deklaruje, że odczuwa presję, aby odpowiadać na służbowe e-maile lub wiadomości, nawet jeśli pracodawca tego nie wymaga. Z kolei 62% ankietowanych odpowiada, że korzystanie ze smartfonów w celach związanych z pracą uniemożliwiało im relaks i naładowanie baterii - wyjątkowo nie tych w telefonie.
Sposoby na detoks
Omawiane dane są bez wątpienia alarmujące. Istnieją jednak sposoby, na ograniczenie czasu spędzonego przed ekranem smartfona.
Jeśli nie mamy wystarczająco silnej woli do samodzielnej walki z przyzwyczajeniem, z pomocą mogą nam przyjść dedykowane do monitorowania aktywności aplikacje, które wystarczy włączyć w ustawieniach telefonu. Użytkownicy smartfonów Apple powinni zainteresować się funkcją "Czas przed ekranem". Z kolei posiadacze urządzeń z Androidem mogą skorzystać z aplikacji "Cyfrowa równowaga" tłumaczy Anna Kozłowska Pietraszko z Digital Care.
Komentarze
Tagi:
Dział aktualności dnia:
Thomas Cook kupiony przez
EXIM tours rozpoczyna sprzedaż lata
Dział dla turystów:
Starsze aktualności:
W Krakowie powstaje nowy szlak
Emirates chwali się dobrymi
Gdzie Polacy jadą z biurami na Boże
Grecja z nowym planem dla
Kolejne kraje bliżej członkostwa w
Airbnb zazdrości hotelom i zmierza do profesjonalizacji
Mistrzostwa wirtualnych biur
Ecco Holiday zakończyło kolejną edycję spotkań z kluczowymi agentami
Jak koronawirus wpłynął na ceny w biurach i u niskokosztowych przewoźników?
Przywracanie obostrzeń zniechęca do podróżowania
Lew symbolem nowej kampanii Rainbow
Trwają prace nad ułatwieniami wizowymi dla obywateli kolejnych krajów
Parlament Europejski przyjął trzy wnioski pomocowe
Kolejna edycja Fine Dining Week
Polska nagrodzona na targach w Moskwie
Kontrola graniczna w Balicach będzie sprawniejsza?
Zderzenie samolotu z ptakiem okolicznością wyłączającą odpowiedzialność odszkodowawczą
MR zaproponowało konkretne rozwiązania pomocowe - niektóre kontrowersyjne
Przewoźnicy: przepisy dotyczące slotów na lotniskach muszą być spójne
Sezon wchodzi na najwyższe obroty. A jaka jest sprzedaż w biurach?
przemyslenia zwiazane z branza i studiami z nia zwiazanymi
Odkryj zimę na Mazurach, czyli nowości w ofercie hotelu Amax