Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds. sprzedaży - część etatu/ cały etat
- Rezydent turystyczny / Rezydentka turystyczna
- Specjalista ds. turystyki - praca hybrydowa
- obsługa punktu gastronomicznego
- Domki capsułowe całoroczne i inne
- Specjalista ds. turystyki / Ole Travel Wrocław
- Specjalista ds.sprzedaży turystyki Aktywnej-...
- Pilot - Włochy
- Doradca Klienta
- Specjalista ds. turystyki - Salon firmowy Coral...


Co wybierali klienci Exim Tours w 2022?
Biuro Podróży Exim Tours podsumowało rok 2022 odnośnie preferencji wyjazdowych swoich Klientów. Gdzie najchętniej spędzały czas osoby, które skorzystały z oferty tego biura?
Zbliża się koniec roku więc to dobry moment nie tylko na raporty roczne odnośnie przychodów ale także na podsumowanie trendów najbardziej atrakcyjnych kierunków wybieranych przez naszych klientów. Podzieliliśmy sobie to podsumowanie na kierunki i terminy wyjazdów - mówi Damian Protosiewicz, kierownik Sprzedaży w Exim Tours.
Gdzie Klienci spędzają Święta i Sylwestra?
Na podium kierunków wybieranych przez Klientów Exim Tours na wyjazdy świąteczno-noworoczne stanęły: Malta (prawie 27%), Egipt (ok.21%) i Cypr Północny (prawie 15%). Dwa pierwsze kierunki co roku wiodą prym w tym okresie ale widzimy też, że Cypr Północny zyskał na popularności dzięki świetnej bazie hotelowej, którą mamy w ofercie - dodaje.
Dokąd w tropiki?
Egzotyka także z roku na rok zyskuje popularność. Klienci nie boją się wyjeżdżać dalej i na dłużej. Mimo kryzysu z początku roku jakim była wojna w Ukrainie i inflacja, nasz Klient nie bał się wyjeżdżać w dalekie podróże. Dane pokazują, że aż 69 % naszych Klientów na swoje egzotyczne wakacje wybrało Zjednoczone Emiraty Arabskie. Kolejne miejsca zajęły Malediwy i Dominikana. Nie wyobrażamy sobie, żebyśmy nie mieli w ofercie tych kierunków. Sukcesywnie rozszerzamy więc ofertę egzotyki o kolejne destynacje, takie jak np. Jamajka lub Barbados - mówi Protosiewicz.
Top wybory Klientów z Lata 2022
Choć rok 2022 był pełen wyzwań i przeciwności losu, to sprzedaż oferty letniej ruszyła dynamicznie. Klienci Exim Tours wybierali najchętniej Hiszpanię - mówimy tu o całej destynacji (wybrzeże kraju plus wyspy). Na drugim miejscu znalazł się Egipt a na kolejnym Tunezja (Djerba i kontynentalna).
Jeśli chodzi o konkretne regiony, gdzie Klienci najchętniej spędzali lato 2022, były to: Słoneczny Brzeg w Bułgarii, Riwiera Turecka a także Hurghada.
A dokąd Klienci wybierali się na wakacje własnym transportem?
Cieszymy się, że rozwinęliśmy ofertę z dojazdem własnym, z którego nasi Klienci także korzystali. Najchętniej jeździli do Polski (35%), Chorwacji (29%) i Bułgarii (15%) - dodaje Protosiewicz.
Zima w Exim Tours
W tym roku odnotowaliśmy też bardzo dobrą sprzedaż kierunków zimowych. Nasi Klienci najchętniej zjeżdżają na nartach w polskich górach (49%), w kurortach we Włoszech (36%) a także w Austrii (11%).
Jakie trendy Exim Tours przewiduje na rok 2023?
Myślę, że coraz większą popularność zdobędzie nasz produkt "dynamiczne pakietowanie", gdzie Klient może skonstruować swoje wymarzone wakacje i wybrać z naszej oferty tylko te elementy, które faktycznie chce. Jeśli marzy mu się wyjazd na 4 dni albo na 11 może to zrobić bez problemu. Tak samo może dobrać sobie odpowiednie wyżywienie czy wielkość bagażu. W mojej ocenie w przypadku czarterów w pierwszej kolejności będą wyprzedawać się kierunki korzystniejsze cenowo takie jak np. Tunezja - przewiduje Damian Protosiewicz.
Z kolei Dawid Potoczny - Dyrektor Produktu Lotów Regularnych w Exim Tours twierdzi, że na największą uwagę zasługuje Costa Brava, która ma ogromne możliwości jeśli chodzi o liczbę połączeń i bardzo dobrą oraz stosunkowo tanią bazę hotelową. Kolejno wymienia Cypr Południowy i Północny, bo Exim Tours zwiększyło na tych kierunkach liczbę połączeń lotniczych w stosunku do zeszłego roku.
Na pewno produktem, który zapewni dużą liczbę Klientów będzie też Bułgaria, która mimo że w przedsprzedaży nie triumfuje na podium, to na pewno nadrobi wszystko przed sezonem. Dodatkowo w Bułgarii uruchomione zostały 4 połączenia tygodniowo do Warny i jeżeli zainteresowanie tą częścią Bułgarii się utrzyma, to liczymy na dobre wyniki sprzedażowe - mówi Dawid Potoczny.
Jesteśmy przekonani też, że wysokim zainteresowaniem będą cieszyć się Majorka i Grecja, szczególnie myślę tu o Krecie, na którą z roku na rok wysyłamy coraz większą liczbę Klientów - dodaje Potoczny.
Exim Tours jest częścią Grupy Der Touristik Group, która od ponad 20 lat tworzy jedną z najnowocześniejszych firm turystycznych w Europie. To drugi organizator wakacji w Niemczech pod względem wielkości a sieć sprzedaży jest obecna w ponad 14 krajach.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Ceny wyjazdów delikatnie w
Enter Air prowadzi czarną
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Turystyka wykazała się
WTTC: Turyści mówią o zrównoważonej turystyce, ale co
Starsze aktualności:
NIK wątpi w jakość wsparcia
Wybrano najlepsze linie lotnicze w
Polska destynacją dla
Decyzja o pomocy dla Condora
ITAKA kończy współpracę z największym
Odczuwalny wzrost cen na
Igrzyska stworzą dodatkowy rynek najmu
KE wydaje zgodę na dofinansowanie narodowego
Jak można wykorzystać sztuczną inteligencję w
ECTAA wybrała preferowany kierunek podróży na 2025
eSky reklamuje się, że taniej niż u
Jak Polacy finansują swoje wyjazdy turystyczne?
Organizatorka strajku w LOT żegna się z załogą
Grecja bije rekordy popularności wśród turystów
Emirates rozszerzają siatkę połączeń
W Muzeum Auschwitz powstanie nowe Centrum Obsługi Odwiedzających
Cisza nocna na Lotnisku Chopina
W pierwszej połowie roku Polskę odwiedziło więcej turystów
Emirates wypożyczy sprzęt elektroniczny
E-podróżnik.pl z zagranicznym inwestorem
Polska turystyka promowana w Chinach
Pomorscy przedsiębiorcy turystyczni mogą składać wnioski o granty
Kraków ubije zorganizowaną turystykę?
Rośnie sprzedaż Tunezji i Egiptu
Enter Air podpisuje nową umowę z TUI Poland
Północna Izba Gospodarcza: Przedsiębiorcy nie przetrzymają drugiego lockdownu
Ryanair zwolni z opłat za dodatkowy bagaż podręczny
Komunikat MSZ w sprawie pożarów w Grecji