Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

Wenecja walczy z jedzeniem na wynos

Street food nie w Wenecji. Władze miasta zabraniają otwierania nowych lokali gastronomicznych sprzedających jedzenie na wynos.


Rozporządzenie miejskich władz dotyczy, w głównej mierze pizzerii i barów z kebabami. Władze argumentują swoją decyzję troską o godny wygląd miasta. Według weneckich włodarzy, turyści jedzący na ulicach czy w okolicach zabytków, nie licują z powagą i bogactwem kulturowym miasta. Zakaz obowiązuje zarówno w centrum, jak i na wyspach. Nie obejmuje jedynie lodziarni.

Z takiego obrotu rzeczy, z pewnością zadowoleni są właściciele już istniejących lokali. W ten sposób ograniczona została konkurencja, a przynajmniej część turystów, którzy zadowoliliby się jakimś kebabem, może skorzystać z restauracji. Wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby okazało się, że wydanie takiej decyzji zostało poprzedzone niemałym lobbingiem ze strony lokalnych restauratorów. Także dla właścicieli dotychczas istniejących barów/restauracji serwujących także dania na wynos nowa regulacja jest korzystna ponieważ praktycznie likwiduje napływ konkurencji. Pytanie, czy nowym prawem nie zainteresują się włoskie organy ds. ochrony konkurencji.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij