Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Kleopatra Piaseczno specjalista ds....
- Specjalista ds. Szkoleń i Rozwoju
- praca wychowawca - obóz rekreacyjny (j. ukraiński)
- Fostertravel.pl salon Warszawa - Specjalista ds...
- Specjalista ds. rezerwacji rejsów
- Specjalista ds. rezerwacji hotelowych
- Pilot wycieczki Macedonia 05-16.09.2022
- Wychowawca kolonijny, PILNE, Darłówko 14-23.08
- Szukam wychowawcy na kolonie w Darłówku 14-23.08
- Specjalista ds. turystyki w Salonie Wakacje.pl...

60 proc. Polaków zamierza zwiększyć wydatki na podróże
Blisko 60 proc. Polaków planuje wydać więcej na podróże w 2022 roku, wybierając się średnio na cztery wyjazdy w najbliższym czasie - wynika z najnowszego raportu przeprowadzonego na zlecenie Accor Northern Europe. Grupa hotelowa zapytała badanych o plany, przemyślenia i refleksje dotyczące podróży w nowej, rzeczywistości.
Z badania wynika, że chcemy podróżować więcej i tęsknimy do odkrywania świata, a wyjazdy traktujemy jako część dbania o work-life balance i element samorozwoju. Zaledwie 6 proc. nie planuje wyjeżdżać nigdzie w tym roku.
Najnowszy raport Accor pokazuje optymistyczne nastawienie do podróżowania i powrotu wakacyjnych wyjazdów w bieżącym roku i najbliższych miesiącach. Wyjazdy i wakacje stanowią bardzo ważną część naszego życia. Bez względu na utrudnienia czy obostrzenia w podróżowaniu, ponad 80 proc. badanych z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Rosji planuje wyjazd w 2022 roku. Co więcej, 17 proc. rezerwuje już podróże na 2023 rok. Nic dziwnego, gdy dla 64 proc. Polaków wakacyjny wypoczynek jest istotnym elementem zachowywania równowagi między pracą a życiem prywatnym. Co więcej, 53 proc. Polaków (oraz 43 proc. Europejczyków) chce podróżować więcej niż przed 2020 rokiem - oscylując między dwoma a czterema wyjazdami w nadchodzącym czasie. Prawie 60 proc. z nas jest skłonnych wydać więcej na wakacje w tym roku, co jest wynikiem ponad europejską średnią 39 proc.
Na liście wymarzonych kierunków wskazanych w raporcie przygotowanym przez Accor znajdują się piaszczyste plaże, na które wybiera się 1/3 Europejczyków i blisko 40 proc. Polaków. Drugie w kolejności są wypady turystyczne do miejskich destynacji. City-breaks w 2022 roku planuje 37 proc. Polaków (średnia europejska - 26 proc.). Przed 2020 rokiem blisko 1/5 Europejczyków wybierała wypoczynek na łonie natury, tymczasem dzisiaj ucieczkę z miasta planuje niemal 1/3 podróżujących, jednak w Polsce ten trend utrzymuje swój poziom. Doświadczenia ostatnich miesięcy sprawiły, że coraz więcej osób, szczególnie w skali ogólnoeuropejskiej, interesuje się krajową turystyką. Pod koniec 2021 roku wakacje w kraju planowało 14 proc., a na początku tego roku ta liczba wzrosła dwukrotnie. Po ponad dwóch ciężkich latach, 14 proc. wczasowiczów planuje spędzić luksusowe wakacje, by nadrobić stracony czas w ostatnich sezonach.
Jak wskazuje raport Accor, ponad połowa europejskich badanych, zawęża swoje podróże do Starego Kontynentu, a Amerykę Południową planuje odwiedzić 13 proc., zaś Azję Południowo-Wschodnią - 11 proc. Południe Europy jest kierunkiem, który najchętniej wskazują badani jako wakacyjną destynację. Polacy najchętniej wybiorą Hiszpanię (40 proc.), Włochy (39 proc,), Grecję (33 proc.) czy Chorwację (32 proc.). Najmniej interesują nas podróże na Łotwę (4 proc.) oraz do Serbii i Mołdawii (po 5 proc.). Co ciekawe, chęć poznania lokalnych zakątków i odkrycia nowych miejsc w kraju deklaruje 22 proc. Polaków - więcej niż w 2019 roku.
Choć pasja, miłość i chęć do podróżowania pozostała bez zmian, a w wielu przypadkach nawet wzrosła, tak dla części badanych zmieniło swoje podejście do wyjazdów. Wpływ ostatnich miesięcy na dotychczasowe zwyczaje wskazuje 22 proc. osób. Europejskim "must have" w podróżach nowej rzeczywistości jest elastyczna oferta i wysoki standard obsługi w zapewnieniu norm bezpieczeństwa i higieny.
Pandemia nie osłabiła naszego zamiłowania do podróży, jednak nieco skomplikowała dotychczasowe plany i zmieniła sposób podejścia do wakacyjnych wyjazdów. Pomimo tego, że co piąty badany musiał odwołać lub przełożyć podróż w związku z pojawieniem się Omikrona, ludzie wciąż są zaangażowani w wyjazdy. Znaczna część z nich chętnie wyda na wakacje więcej niż przed pandemią - 39% podróżnych zadeklarowało taką chęć.
Gdy w ubiegłym roku turyści podchodzili do wyjazdów spontanicznie, tak dzisiaj widać powrót do planowania i rezerwacji z wyprzedzeniem. W naszym badaniu widać też, że w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniły się priorytety. Coraz więcej ludzi stara się podróżować w odpowiedzialny i bezpieczny dla środowiska sposób. Dzisiaj podróże są jednym z elementów zachowania work-life balance, który jest istotny dla większej grupy osób ceniących pozytywny wpływ wyjazdów na samopoczucie. Balans między życiem zawodowym a prywatnym dzięki podróżom jest motywacją dla 2/3 badanych. Dlatego spodziewamy się, że ten trend będzie rósł w najbliższych latach, a 2022 rok Europa może rozpocząć z optymizmem. - zauważa Karelle Lamouche, Chief Commercial Officer, Accor Northern Europe.
W badaniu przygotowanym przez Accor Northern Europe wzięło udział 6 tys. osób z Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Rosji, którzy podzielili się swoimi planami i opiniami na temat wyjazdów w nowej rzeczywistości
GŁÓWNE WNIOSKI Z RAPORTU:
- 59 proc. Polaków planuje wydać więcej na podróże w 2022 roku;
- Najwięcej badanych deklaruje 4 wyjazdy w ciągu najbliższych miesięcy;
- Wśród priorytetów w podróży znalazły się: standardy bezpieczeństwa i higieny sanitarnej, elastyczna oferta, odpowiedzialne podejście i ochrona środowiska;
- 2/3 badanych wybiera podróże, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne;
- Wskutek pandemii 21 proc. osób odłożyło w czasie, 18 proc. anulowało 1 lub więcej wyjazdów;
- 25 proc. osób planuje wyjazdy w kraju.
Poniżej raport.
Możesz także pobrać plik: turinfo_20220201_accor_northern_europe_travel_trends_report-pdf.pdf
Komentarze
W związku z sytuacją epidemiczną, turyści zrezygnowali z wyjazdu. Początkowo zaakceptowali potrącenie w wysokości 80 proc. kosztów wyjazdu, następnie, uchylili się od tego powołując się na działanie pod wpływem błędu. Sprawa trafiła do Sądu...
Kierownictwo Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i przedstawiciele Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego w ramach rokowań sporu zbiorowego z dnia 22 grudnia 2021 r. doszli do porozumienia w zakresie wypracowania zmian do Regulaminu Pracy...
Tagi:
Dział hotele, pensjonaty:
Nowy hotel w Szczecinie rozpoczął
XIX Ogólnopolskie Regaty Hotelarzy odbędą się w
Ruszyła kolejna edycja konkursu Turystyczne Skarby
Niemiecka turystyka wyjazdowa przekroczy przedpandemiczne poziomy w ciągu 2
Dział badania rynku i analizy:
Mniej turystów przyjeżdża do Grecji drogą
Niemiecka turystyka wyjazdowa przekroczy przedpandemiczne poziomy w ciągu 2
Podwyżki średnich cen w europejskich hotelach i tak poniżej
Wyjazdy na Kretę tańsze niż przed
Hotele z 29% wzrostem liczby gości, ale wciąż poniżej poziomu sprzed
Starsze aktualności:
OTI Holding otwiera nowy hotel w
Użytkownicy Pyszne.pl wybrali najlepsze
Coffeedesk nawiązuje współpracę ze
Litwa znosi obostrzenia i otwiera się na
Dziś wypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika
Czechy wprowadziły nowe zasady
Jakie wybrać ubezpieczenie na
Ruszyły zapisy na 12. edycję New Trends in
Minister zdrowia o znoszeniu
IATA: sprzedaż biletów rośnie w miarę znoszenia
Rejsy wycieczkowe coraz
Gastronomia Moxy Poznań Airport najlepsza w sieci
Linie Emirates będą promować saudyjską
Kolejne kraje łagodzą ograniczenia
Słowacja: nowe zasady dla hoteli, gastronomii, czy ośrodków
ESky.pl: Polacy coraz więcej latają po kraju
Osoby zaszczepione zwolnione z kwarantanny po przyjeździe
WizzAir chce stworzyć linię lotniczą na Bliskim Wschodzie
Miękkie lądowanie byłego prezesa POT
Polska poprawia infrastrukturę eventową
Rada UE: konkluzje w sprawie turystyki
Hotel Regent trafi do Polskiego Holdingu Hotelowego?
B.P. POLONIA TRAVEL ZATRUDNI RATOWNIKÓW I INSTRUKTORÓW SPORT
Koleje Śląskie mają nowego prezesa
Oprócz rządowej pomocy lotniska potrzebują odpowiedniej polityki
Na dziś przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego
HOTREC zadowolony z zaproponowanych przez Komisję Europejską przepisów
Turysta nie jest wrogiem mieszkańca
przemyslenia zwiazane z branza i studiami z nia zwiazanymi
Zmiana na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu na Polskę w RIU Hotels
NSA wydał wyrok w sprawie ograniczania liczby meleksów w parku kulturowym
Tygodniowa sprzedaż powróciła do wzrostów
Światowy Komitet Etyki Turystycznej ogłosił zalecenie w sprawie szczepionek
Turyści skosztują kwiatów jadalnych
W jakich hotelach ceny noclegów spadają?
