Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds. turystyki
- Specjalista d/s sprzedaży Denar Travel (Żory,...
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Wynajem Autokarów
- Specjalista ds. turystyki Wakacje.pl Szamotuły
- Pilot na wahadła/ stacjonarny do Włoch ( Rimini)
- Specjalista ds. Turystyki - Poznań
- Specjalista ds. turystyki - B.P ITAKA Blue City
- PRACA NA OBOZCH LETNICH KOGIS
- Specjalista d/s turystyki

Polacy chętniej szukają noclegów na uboczu
W obecnej sytuacji wiele osób zadaje sobie pytanie, w jaki sposób koronawirus wpłynie na ceny noclegów w Polsce? Czy właściciele obiektów, którzy wiele stracili na odwołanych wyjazdach wielkanocnych oraz długim weekendzie majowym, podniosą ceny w wakacje? A może wprost przeciwnie?
Serwisy Nocowanie.pl i Noclegowo.pl przyjrzały się swoim statystykom, aby przygotować odpowiedzi na te pytania.
Póki co możemy obserwować wzmożone zainteresowanie noclegami w Polsce. W tej chwili jest ono nawet wyższe niż przed ogłoszeniem pandemii. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że gdy bon turystyczny 1000+ zostanie oficjalnie zatwierdzony, popyt na usługi noclegowe wystrzeli jeszcze bardziej. - mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl.
Za ile?
Z danych serwisu Noclegowo.pl wynika, że w porównaniu do zeszłego roku, ceny ofertowe nie uległy szczególnym zmianom. Pojawił się jednak duży nacisk ze strony turystów na zniżki lub promocje ze względu na sytuację związaną z koronawirusem. Większość gospodarzy obiektów nie jest jednak skłonnych do negocjacji. Sami próbują nadgonić straty, które powstały przez tymczasowe zamknięcie obiektów noclegowych. Za wynajęcie najpopularniejszych domków letniskowych możemy zapłacić od 200 do nawet 650 zł za dobę. Cena zależy głównie od standardu obiektu oraz odległości od pobliskiego jeziora, morza czy szlaku górskiego.
Przedstawiciele serwisu Nocowanie.pl wskazują, że na razie nie można mówić o jakichś drastycznych podwyżkach. Średnia cena noclegu w nadmorskich kurortach to nieco ponad 53 złote. W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, są one nieznacznie wyższe. Nad morzem nadal można znaleźć miejsca, które oferują noclegi w atrakcyjnych cenach. Z danych Nocowanie.pl wynika, że najwyższe ceny mają popularne kurorty, jak Międzyzdroje i Rewal, gdzie za nocleg trzeba zapłacić ponad 60 złotych. Trochę taniej jest za to w zawsze obleganym Sopocie. Z przygotowanego przez serwis zestawienia wynika, że najkorzystniej będzie wybrać Kołobrzeg, Ustronie Morskie oraz Władysławowo, gdzie średnia cena noclegu nie przekracza 50 złotych.
Dane Nocowanie.pl pokazują, że umiarkowane podwyżki cen noclegów widać również w kurortach położonych na południu kraju. Średnia cena noclegu w górach, podobnie jak w roku ubiegłym. Autorzy raportu wskazują, że najkorzystniej zatrzymać się w mniejszych miejscowościach, jak Krościenko nad Dunajcem, czy Murzasichle. Średni koszt noclegu dla jednej nie przekracza tam 40 złotych. Około 45 złotych zapłacimy za miejsce noclegowe w miejscowościach położnych nad Jeziorem Solińskim - Solinie i Polańczyku. Najdroższym kurortem w zestawieniu jest Szczyrk, gdzie średnia cena noclegu wynosi ponad 57 złotych. Taniej jest w Zakopanem, tam turyści zapłacą niecałe 55 złotych.
Dokąd
Serwis Noclegowo.pl wskazuje, że od początku epidemii najpopularniejszymi miejscami na spędzenie urlopu stały się domki w ustronnych miejscowościach. Jednak na początku maja popularność zaczęły odzyskiwać znane nadmorskie i górskie kurorty. Aktualnie najpopularniejszym kierunkiem na wakacje jest Zakopane - 4,01%. W dalszej kolejności można znaleźć Mazury, Bieszczady oraz Gdańsk.
Polacy w tym roku nie skupiają się na znalezieniu noclegu w konkretnej miejscowości. Z naszej analizy wynika, że znacznie istotniejszy jest dla nich fakt, aby znaleźć po prostu komfortowy domek letniskowy. W kategorii "domki na uboczu" w ubiegłym tygodniu zanotowaliśmy wzrost zainteresowania o ponad 20 razy w porównaniu do roku poprzedniego - twierdzi Zuzanna Maciejewska, ekspert ds. marketingu w Noclegowo.pl.
Także Nocowanie.pl zauważa trend poszukiwania noclegów w ustronnych miejscach. To przede wszystkim domki letniskowe i apartamenty, gdzie można przebywać tylko w gronie bliskich. Zyskują również niewielkie pensjonaty, kwatery i pokoje oraz gospodarstwa agroturystyczne, które położone są na uboczu z dala od ludzi. To właśnie takie mogą być najbardziej oblegane przez beneficjentów programu 1000+.
Na liście kierunków rezerwowanych w Nocowanie.pl, tradycyjnie wysoko plasują się morze oraz góry. Ale na obecnej sytuacji zyskują miejscowości położone na uboczu, choć nadal widać też zainteresowanie popularnymi kurortami. Oprócz tego turyści coraz przychylniejszym okiem patrzą na bardziej spokojne, zielone regiony, jak Kaszuby, Warmia i Podlasie.
Kiedy?
Jak wskazuje Noclegowo.pl, wiele osób po zniesieniu zakazu zarezerwowało najbliższy możliwy termin do wyjazdu. Długa kwarantanna domowa spowodowała, że znaczna część Polaków potrzebowała chociaż weekendowego wytchnienia z dala od miejsca zamieszkania. Inni natomiast planują swój wypoczynek na lipiec bądź sierpień, mając nadzieję na poprawę sytuacji w późniejszym okresie. Aktualnie zainteresowanie wakacjami w kraju jest naprawdę duże. Odnotowujemy ruch o 30% większy niż w zeszłym roku. Jednak tegoroczne wakacje Polacy rezerwują nieco bardziej rozważnie, dlatego ciągle jest szansa na znalezienie noclegu nawet w najbardziej obleganych domkach na uboczu - dodaje Zuzanna Maciejewska.
Komentarze
Tagi:
Dział hotele, pensjonaty:
Komisja Europejska proponuje dodatkowe ograniczenia podróży spoza
Rozporządzenie rozszerzające Tarczę 6.0 opublikowane w Dzienniku
PIH: liczymy na otwarcie jeszcze w lutym. Jesteśmy gotowi, mamy procedury
Także wycieczki jednodniowe będą mogły być opłacane Polskim Bonem
Rzecznik MŚP występuje o ulgi dla przedsiębiorców w spłatach zaległych danin
Dział badania rynku i analizy:
Stabilne ceny w biurach
Letnie wyjazdy wciąż tańsze niż przed
Ceny wyjazdów do większości popularnych kierunków turystycznych nieco
Starsze aktualności:
Fly.pl: działania rządu potęgują
Ukraina zamknie granice dla
Małopolska podejmuje działania mające wesprzeć
Tunezja będzie mieć nowego Ministra
Kursy dla kontrolerów ruchu lotniczego
Rząd robi z turystyki zagranicznej kozła
Niespodzianki w rozporządzeniu w sprawie zakazów w ruchu
ONZ: odbudowa turystyki to
Restrukturyzacja szansą dla zadłużonych
Więcej greckich regionów objętych dodatkowymi środkami
Pyszne.pl sprawdza jak przez dekadę zmieniły się trendy w
ZUS ponownie rozpatrzy wnioski o umorzenie składek za marzec, kwiecień i
Bali nie wpuści zagranicznych turystów do końca
Ile grecka turystyka straciła w pierwszym
Ceny paliw lotniczych i kurs dolara sprzyjają
Bliżej wyższych odszkodowań dla pasażerów kolei
Gdańsk Airport podpisał umowę na rozbudowę terminalu
SETE z nową strategią dla greckiej turystyki
Katastrofa lotnicza pod Moskwą
ZEA: poważne konsekwencje poprawiania natury
Lepsze połączenie z Katowice Airport
Kreta Atali Village - uważajcie !!!
PZOT podsumowuje rok sprzedażowy
W restauracjach Sfinksa złocisty napój tylko jednego producenta
Ryanair w sierpniu przywrócił 60 proc. siatki połączeń
Wizz Air zostawia na lotnisku ponad kilkudziesięciu pasażerów
HRS zorganizuje noclegi dla Siemensa
Czego obawiają pasażerowie samolotów?
Skontrolowano jakość wody w gminach turystycznych
Podejście rządu wykończy turystykę młodzieżową?
Nowe narzędzie reklamy dla branży turystycznej?
Ciekawostki o hotelach z całego świata
Śmiertelne ofiary wypadku kolejowego w Danii
Kraków wśród kierunków objętych porozumieniem code-share dubajskich przewoźników