TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Nowi przewoźnicy w Kraków Airport

Kraków Airport wita nowych przewoźników.


We wtorek, 11 czerwca lotnisko przywitało salutem wodnym samolot linii lotniczych Jazeera Airways, który po raz pierwszy przyleciał z Kuwejtu. Loty do Kuwejtu są realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki.

W sobotę 15 czerwca w krakowskim porcie lotniczym zostanie zainaugurowane nowe połączenie Air Arabia do Szardży. W sezonie letnim Air Arabia zwiększy ilość zapowiadanych wcześniej lotów, do 12 tygodniowo.

»»»» Starsze informacje 2024-06-02 ««««


Nowy rekord na krakowskim lotnisku.

W maju, port lotniczy w Krakowie - Balicach, po raz pierwszy w swojej historii obsłużył milion pasażerów w miesiącu.

Większość z nas pamięta pusty terminal podczas pandemii, a potem zmniejszony ruch pasażerski spowodowany obostrzeniami dla podróżujących na całym świecie. Działamy cały czas w wyjątkowo skomplikowanym czasie stosunków międzynarodowych. Tym bardziej jesteśmy dumni z dzisiejszego rekordu. To pasja do latania pasażerów odrodziła ruch lotniczy w Polsce i na całym świecie, dziękujemy za wybór oferty z siatki połączeń przewoźników na naszym lotnisku. Pełen szacunek i podziw za codzienny wysiłek dla całej drużyny Kraków Airport. Dzięki wspólnej pracy zespołu krakowskiego lotniska, jeszcze niedawno nierealne do osiągnięcia cele, stały się rzeczywistością. Dziękujemy całej branży turystycznej Krakowa i Małopolski, za współpracę na każdym szczeblu i w każdym segmencie. To sukces Nas wszystkich. Według prognoz jeszcze w tym roku obsłużymy 10 milionowego pasażera. Jest to kolejny argument na dalszą konsekwentną potrzebę realizacji niezbędnych inwestycji. Lotnisko w Krakowie-Balicach służy nie tylko cywilnej części wpływając na rozwój gospodarczy naszego regionu, ale także jako lotnisko wojskowe przyczynia się do obronności Rzeczpospolitej.- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport

Starsze informacje 2024-05-13


Do Krakowa zawita nowy przewoźnik lotniczy.

Od 11 czerwca linie lotnicze Jazeera Airways uruchomią połączenie z Krakowa do Kuwejtu. Loty będą wykonywane dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki.

Kuwejt jest krajem, który oferuje ciekawe połączenie wieżowców, luksusowych hoteli, zadbanych ogrodów, restauracji i centrów handlowych. To miejsce powinien odwiedzić każdy, kto ceni wspaniałą lokalną i międzynarodową kuchnię i orientalną kulturę. Wraz z uruchomieniem bezpośrednich lotów z Kuwejtu do Krakowa z niecierpliwością czekamy na turystów z tego kraju, którzy mogą teraz odwiedzić nie tylko nasze zabytkowe miasto, ale także cały region Małopolski, która jest pięknym kierunkiem wakacyjnym, z bogatą ofertą urlopową. - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport

Starsze informacje 2024-04-05


Ryanair zainaugurował połączenie z Krakowa do Triestu.

W sezonie letnim irlandzki przewoźnik zaoferuje 83 trasy, w tym cztery nowe - do Triestu, Dubrownika, Olbii oraz do Faro.

Wakacyjna siatka połączeń jest naprawdę imponująca. Jesteśmy przekonani, że każdy pasażer wybierający letni odpoczynek będzie miał szansę znalezienia atrakcyjnego kierunku. Z nowości innych przewoźników powróciła linia lotnicza Brussels Airlines z połączeniem do Brukseli, pojawił się również Amsterdam obsługiwany przez easyJet. A już niebawem przywitamy nowych przewoźników: Air Baltic z połączeniem do Wilna i Air Arabia z lotami do Szardży. W sezonie 2024 oferowanych będzie w sumie 7,5 mln foteli, co potwierdza szansę na przekroczenie poziomu 10 mln obsłużonych pasażerów w tym roku. - skomentował Radosław Włoszek, prezes zarządu lotniska.

Latem wzrośnie również liczba połączeń do Turcji. Samoloty Polskich Linii Lotniczych LOT polecą do Stambułu 5 razy w ciągu tygodnia, natomiast Turkish Airlines, na tym samym kierunku zaoferuje 7 połączeń tygodniowo.

W marcu z usług Kraków Airport skorzystało 790 427 pasażerów, czyli o 31% więcej w stosunku do marca 2019 r. i o 15% więcej w stosunku do marca 2023 r.

Łącznie od początku roku 2024 obsłużyliśmy już w Kraków Airport 2 167 330 pasażerów, co oznacza, że sezon Zima2023/2024 możemy zaliczyć do bardzo udanych. Przed nami wiosenno-letnia siatka połączeń zainaugurowana w Święta Wielkanocne. Kwiecień i maj w branży lotniczej nazywane są przedsionkiem wakacji, a pasażerowie wybierają się często na city-break do wyjątkowych miast na całym świecie. To znakomita forma odpoczynku dla tych osób, które nie przepadają za dużą ilością turystów w lipcu i sierpniu i cenią sobie odpoczynek bez upałów oraz wysokich cen. - powiedział Radosław Włoszek.

Starsze informacje 2024-03-01


Kraków Airport opublikował swoje statystyki za luty. Krakowskie lotnisko znów notuje wzrosty.

W lutym z usług lotniska w Balicach skorzystało 685 139 pasażerów, czyli o 32% więcej w stosunku do lutego 2019 r. i o 16% więcej w porównaniu do lutego 2023 r.

Cieszymy się, że obchodzony rok jubileuszowy 60-lecia lotniska w Krakowie upływa przy ciągłym wzroście ruchu pasażerskiego. Łącznie od początku roku z usług Kraków Airport skorzystało już 1 376 903 pasażerów. Świętujemy jubileusz, ale nie ustajemy w myśleniu o przyszłości czyli rozwoju lotniska i konsekwentnie realizujemy Plan Generalny. Przed nami ostatnie tygodnie zimowej siatki połączeń. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, dzięki wspólnej pracy z naszymi przewoźnikami i całą branżą turystyczną zaprezentujemy Państwu atrakcyjną mapę połączeń na sezon Lato2024. - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Starsze informacje 2024-02-29


Ryanair ogłosił swój największy w historii rozkład na sezon lato 2024 dla Krakowa z 4 nowymi trasami. Łącznie 83 trasy, nowe połączenia do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu.

W ramach rozkładu S24, który obsłuży ponad 3,8 mln pasażerów (wzrost o 24%) z/do Krakowa, Ryanair ma przyjemność ogłosić, że zbazuje na lato 2 nowe samoloty B737 w Krakowie (inwestycja 200 mln USD), tworząc 30 nowych miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów w regionie. Z 11 samolotami Ryanair w Krakowie tego lata, jest to największa baza Ryanair nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair, powiedziała: Jako linia lotnicza nr 1 w Krakowie, mamy przyjemność ogłosić nasz największy w historii rozkład lotów na S24 dla Krakowa z 4 nowymi trasami do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu. Ryanair stale zapewnia zwiększenie ruchu lotniczego, więcej miejsc pracy i więcej niskich cen niż jakakolwiek inna linia lotnicza. Ryanair ulokował 2 nowe samoloty B737 (dodatkowe 200 mln USD inwestycji) w Krakowie i oczekuje, że ruch w S24 w Krakowie wzrośnie o 20% do ponad 3,8 mln pasażerów, czyniąc Ryanair linią lotniczą nr 1 w Krakowie. Aby uczcić uruchomienie naszego rekordowego letniego rozkładu lotów do Krakowa, Ryanair rozpoczyna 3-dniową promocję z cenami już od 119 PLN, dostępną od dziś tylko na www.ryanair.com/pl. Z niecierpliwością czekamy na powitanie milionów Polaków na pokładzie naszych atrakcyjnych cenowo lotów z i do Krakowa w 2024 roku.

Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport, dodał: Już od końca marca na krakowskim lotnisku obowiązywać będzie wiosenno-letnia mapa połączeń, która pozwoli pasażerom na odkrycie niezapomnianych miejsc nie tylko w Europie, ale także na całym świecie. Cieszymy się, że nasz bazowy przewoźnik Ryanair otwiera nowe trasy takie jak włoskie Olbia i Triest, długo wyczekiwane przez pasażerów Faro w Portugalii czy perłę Adriatyku- Dubrownik.
Wakacje #PROSTOzKRAKOWA zapowiadają się bardzo atrakcyjnie ! Mam nadzieję, że do Krakowa i Małopolski przez bramę jaką jest krakowskie lotnisko przybędzie jeszcze więcej turystów niż w 2023!


Starsze informacje 2024-02-02


Kraków Airport poprawia swoje statystyki.

W pierwszym miesiącu 2024 roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało 691 881 pasażerów. To o 35 % więcej w stosunku do stycznia 2019 r. i o 13 % więcej w stosunku do stycznia 2023 r.

W zimowych miesiącach zapakowane do podróży narty i deski snowboardowe to częsty widok na naszym terminalu. Jednak bogata oferta krakowskiego lotniska to także połączenia ze słonecznymi miastami na całym świecie, gdzie można rozkoszować się ciepłym klimatem. Cała Drużyna Kraków Airport nieustannie czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem pasażerów. Wspólnie z przewoźnikami i całą branżą turystyczną cały czas pracujemy nad poszerzeniem atrakcyjnej siatki połączeń do wielu miejsc na całym świecie w sezonie Lato 2024. Szacujemy, że w jubileuszowym dla lotniska roku 2024 przekroczymy barierę 10 milionów obsłużonych pasażerów. - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport

Starsze informacje 2024-01-29


Do siatki połączeń z Kraków Airport dołączy nowy kierunek.

Od 29 czerwca z krakowskiego portu lotniczego będzie można polecieć do Szardży. Połączenie będzie obsługiwane przez linie lotnicze Air Arabia i będzie wykonywane codziennie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczynającej się współpracy z Air Arabia, przewoźnikiem, który posiada bardzo bogatą siatkę połączeń na Bliskim Wschodzie, w Północnej Afryce i w Azji. To nie tylko kolejne potwierdzenie ogromnego potencjału rynku arabskiego, ale również istotne wzmocnienie siatki połączeń krakowskiego lotniska. Do bogatej już teraz oferty bezpośrednich połączeń do Dubaju i AbuZabi dołącza Szardża oferowana przez linie lotnicze Air Arabia. Cieszy nas wzmocnienie ruchu pomiędzy Małopolską, Krakowem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, tym bardziej, iż okres letni pokazał wysoki popyt na te trasy, co w konsekwencji przekłada się na wzmocnienie branży turystycznej naszego regionu. Szardża to jeden z 7 Emiratów tworzących Zjednoczone Emiraty Arabskie. Żaden turysta nie zapomni wrażeń z zachodu słońca na pustyni, kąpieli w ciepłym morzu o każdej porze roku czy kontaktu z arabską kulturą i kuchnią. To także wzmocnienie relacji gospodarczych pomiędzy regionami. Zapraszamy również kolejnych gości z Półwyspu Arabskiego do odwiedzenia i odkrywania uroków Krakowa i Małopolski. - powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
7 linie lotnicze port lotniczy kraków airport lotnisko kraków
Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję