Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

SzukajAktualności: wszystkie » gastronomia


:: CZWARTEK, 2017-07-20 ::
 Krajowa Administracja Skarbowa zapowiada walkę z szarą strefą m.in. w gastronomii
W Ministerstwie Finansów odbyło się spotkanie z cyklu "Przeciwdziałanie Szarej Strefie w ujęciu branżowym", poświęcone specyfice przeciwdziałania szarej strefie w branżach elektronicznej oraz... więcej »


:: ŚRODA, 2017-07-19 ::
 Ministerstwo Finansów ostrzega przed wydawaniem paragonów kelnerskich
Ministerstwo Finansów bierze pod lupę usługi gastronomiczne. Ostrzega pracowników lokali przed konsekwencjami wydawania tzw. rachunków kelnerskich zamiast paragonów fiskalnych. Z racji okresu wakacyjnego i... więcej »
 Włoski sąd o użyciu mrożonek w restauracjach
Czy restaurator może używać mrożonek do przygotowania potraw nie informując o tym klientów? Włoski sąd wypowiedział się w tej kwestii. Wyrok jest mocno kontrowersyjny. Media włoskie huczą. Przepisy w tym kraju... więcej »
:: WTOREK, 2017-07-18 ::
 Restauracje dostaną pieniądze za rezygnację z przyjmowania gotówki
Restauracja, w której można zapłacić tylko kartą? To możliwe. Visa wprowadza program, w którym będzie dofinansowywać właścicieli restauracji, którzy zrezygnują z przyjmowania gotówki. Budżet akcji... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-07-13 ::
 AmRest wykupuje restauracje KFC France
W marcu br. pojawiły się plany, co do zawarcia Umowy Ramowej AmRest z KFC France. 12 lipca doszło do sfinalizowania i podpisania porozumienia. Jakie korzyści finansowe przyniesie kontrakt? AmRest największa... więcej »
:: ŚRODA, 2017-07-12 ::
 Pierwsze food trucki przyjechały pod Tatry
Oscypki z żurawiną czy kiełbasa z podhalańskiej jagnięciny zaraz przy wejściu do Tatrzańskiego Parku Narodowego? Władze TPN postanowiły zadbać o żołądki turystów. Znane wszystkim food trucki czyli mobilne... więcej »
:: WTOREK, 2017-07-11 ::
 Sieć restauracji wprowadza nowy gadżet
Jedna z największych sieci barów szybkiej obsługi serwujących dania fast food wprowadza na chiński rynek dość nieszablonowe urządzenie. Co to jest? Z okazji 30-lecia istnienia KFC w Chinach, sieć restauracji w... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-07-07 ::
 Oryginalna sieciowa kawiarnia w Japonii
Prostota, czystość i porządek - tak można w kilku słowach opisać wystrój nowej kawiarni sieci Starbukcs w japońskim Kioto. Co znaczy, iż lokal jest urządzony w stylu tatami? Co ją wyróżnia i czym... więcej »
:: ŚRODA, 2017-07-05 ::
 Bezdomni problemem dla restauratorów
Helsińska Fundacja Praw Człowieka przesłała do Prezesa UOKiK pismo z wnioskiem o zwrócenie uwagi na problem wykluczającego traktowania osób zagrożonych ubóstwem lub znajdujących się w kryzysie bezdomności... więcej »
 Konkurs dla młodych kucharzy
Promowanie młodych, zdolnych kucharzy oraz poszerzanie znajomości zastosowania technologii konwekcyjno-parowej w pracy kuchni profesjonalnej to główne cele pierwszej edycji konkursu kulinarnego Spotkanie z... więcej »
 Kulinarny zawrót głowy czyli festiwale i wydarzenia kulinarne z całego świata
Bitwa na pomarańcze, strzelanie groszkiem,Festiwal Mielonki a nawet toczenie sera na czas - między innymi te wydarzenia kulinarne odbywają się na całym świecie. W różnych zakątkach świata co roku organizowane... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-07-03 ::
 Mc Donalds wprowadza nową opcję dla klientów
W Warszawie, jedna z najbardziej popularnych sieci gastronomicznych wprowadziła nową możliwość dla klientów. Od 1 lipca, mieszkańcy Śródmieścia, Mokotowa, Żoliborza, Ochoty, Ursynowa, Woli i Pragi-Południe... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-06-30 ::
 Nowy pomysł na promocję szlaku kulinarnego
Opolskie Centrum Informacji Turystycznej z nowym pomysłem na promocję jednego sztandarowych produktów turystycznych województwa. Czy program lojalnościowy przyciągnie więcej turystów na szlak kulinarny? Od 1... więcej »
:: CZWARTEK, 2017-06-29 ::
 Sfinks blisko kupna udziałów w jednej z sieci gastronomicznych
Będzie kolejna duża transakcja w branży gastronomicznej? Spółka Sfinks Polska planuje zakupienie akcji jednej z sieci gastronomicznych. Sfinks Polska po kilkumiesięcznych negocjacjach uzgodniła warunki zakupu... więcej »
 Spotkania dla młodych adeptów sztuki kulinarnej
Program "Szef dla Młodych Talentów" to dziewięć spotkań edukacyjnych, blisko 1100 uczestników z całej Polski, setki doświadczeń, tysiące inspiracji i niezliczona ilość wiedzy. Tak można podsumować... więcej »
:: ŚRODA, 2017-06-28 ::
 Pożar karczmy w Małopolsce
Zapaliła się karczma Bida w Bolesławiu, znajdująca się przy drodze krajowej nr 94. Strażacy przez sześć godzin walczyli z ogniem. W akcji gaśniczej brały udział 23 zastępy strażaków. Pożar był trudny do... więcej »
:: WTOREK, 2017-06-27 ::
 Piotr Bikont nie żyje
Piotr Bikont reżyser filmów dokumentalnych, dziennikarz oraz recenzent kulinarny dziś zginął w wypadku samochodowym. Miał 62 lata. Będziemy Go pamiętać z duetu publicystów kulinarnych, który stworzył z... więcej »
 Kolejna restauracja Sphinx w Warszawie
W Warszawie została uruchomiona nowa restauracja Sphinx. Tym sposobem to już szesnasta restauracja w stolicy. Sala w najnowszej restauracji Sphinx ma powierzchnię około 250 m kw. Przygotowano w niej miejsca... więcej »
 Co lubią zjeść polscy kierowcy w podróży?
Niemal połowa kierowców (49%) przyznaje, że lubi się zatrzymywać podczas podróży, aby zrobić sobie przerwę i posilić się. Co wybierają najczęściej? Kierowcy najczęściej wybierają wówczas kawę oraz hot dogi.... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-06-26 ::
 Za mało rąk do pracy w turystyce?
Jak pokazują wstępne dane dotyczące obłożenia hoteli, ten rok w turystyce będzie udany. Choć pierwsze informacje z rynku nie zapowiadają przekroczenia rekordowych wyników, które padły w poprzednim sezonie. Na... więcej »
 Trwają przygotowania do Targów WorldHotel i EuroGastro
Trwają przygotowania do 22. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro oraz 11. Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel to najważniejsze spotkania dla branży HoReCa. Oba... więcej »
:: PIĄTEK, 2017-06-23 ::
 Ile płacą w Polsce piwowarzy tytułem akcyzy?
O jakich kwotach mówimy? Ile rocznie wpływa do budżetu państwa z tytułu akcyzy od piwa? Ponad 3,6 mld zł (840 mln Euro) rocznie wpływa do budżetu państwa z tytułu podatku akcyzowego od piwa płaconego przez... więcej »
 Sfinks podejmuje decyzję w sprawie wykupu sieci gastronomicznej
Niedawno pisaliśmy o przejęciu przez Sfinksa kilku sieci gastronomicznych. Teraz zarząd podjął decyzję o podpisaniu kolejnych umów, tym razem z siecią Piwiarnia Warki. Jakie korzyści płyną z podpisanych umów?... więcej »
:: ŚRODA, 2017-06-21 ::
 Gorąca kawa na wynos
Już co trzecia osoba pijąca kawę na mieście korzysta z oferty kawowej sklepów spożywczych i punktów sprzedaży. Gdzie Polacy najczęściej kupują kawę na wynos? Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną siecią... więcej »
:: PONIEDZIAŁEK, 2017-06-19 ::
 McDonalds przestanie być sponsorem Igrzysk Olimpijskich
McDonald's rezygnuje ze sponsorowania igrzysk olimpijskich. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL) zakończył współpracę z siecią fast food McDonald's. Koncern gastronomiczny był wśród 13 głównych sponsorów... więcej »
Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij