SubskrypcjaSzukaj

Aktualności: wszystkie » gastronomia


:: PONIEDZIAŁEK, 2017-02-20 ::
Szef Roku Żółtego Przewodnika Gault&Millau szkolił laureatów Mistrzostw Młodych Kucharzy 2016
Laureaci drugiego miejsca w konkursie Mistrzostwa Młodych Kucharzy 2016 w dniach 13 - 19 lutego br. odbyli staż w stołecznej restauracji La Rotisserie pod okiem szefa kuchni Pawła Oszczyka. Organizatorem... więcej »

:: ŚRODA, 2017-02-08 ::
Dwie stawki podatku VAT przy organizacji wesela?
Organizując imprezę weselną należy stosować dwie stawki podatku VAT? Tak wynika z interpretacji interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie. Wnioskodawczyni prowadzi... więcej »

Jak zgłosić się do udziału w weekendzie za pół ceny?
Do 28 lutego, hotelarze, gestorzy atrakcji turystycznych, restauratorzy, organizacje i instytucje związane z obsługą ruchu turystycznego, mogą składać oferty udziału w drugiej edycji akcji "Polska zobacz... więcej »

:: WTOREK, 2017-02-07 ::
Rada ds. Kompetencji Sektora Turystyki rozpoczyna działalność. Jakie stawia sobie cele?
7 lutego 2017 r. w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się I posiedzenie Rady ds. Kompetencji Sektora Turystyki. Podczas tego inauguracyjnego posiedzenia Dawid Lasek, Podsekretarz Stanu wręczył nominacje... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-02-03 ::
Polskie browary wśród najlepszych na świecie
Polskie browary znalazły się wśród tych, uznanych za najlepsze na świecie według użytkowników portalu ratebeer.com. Wśród 100 najlepszych browarów na świecie, według użytkowników portalu, znalazły się Browar... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-31 ::
Zamieszanie w USA po dekrecie prezydenta
Wydany przez nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa dekret zabraniający wjazdu na teren USA obywatelom siedmiu islamskich krajów wprowadził niemałe zamieszanie na całym świecie. Dekret ten jest... więcej »

Strzelanina w restauracji
Do strzelaniny doszło w jednej z restauracji w Stambule. Jedna osoba nie żyje. Tureckie media ogłosiły, że strzelanina nie ma żadnego związku z terroryzmem. Według lokalnych mediów do strzelaniny doszło po tym... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-01-27 ::
Ktoś szantażuje właścicieli warszawskich klubów
Właściciele warszawskich klubów otrzymują wiadomości e-mail z pogróżkami. Szantażyści żądają zapłaty w przeciwnym wypadku grożą fałszywymi zawiadomieniami policji o podłożeniu bomby, co ma dotkliwie utrudniać... więcej »

Sfinks zawiera kolejną umowę przejęcia sieci
Należąca w stu procentach do Sfinks Polska spółka zależna podpisała umowę o współpracy z Cafe Contact, Inwento i Inwento 2, do których należą marki: Meta Seta Galareta, Meta Disco oraz Funky Jim. Porozumienie... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-26 ::
Polska Rada Winiarstwa ustaliła priorytety na rok 2017
Przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom niektórych sieci handlowych, modyfikacja banderol na wino, uregulowanie prawnych aspektów internetowego handlu winem, to część z zadań, jakie postawił przez sobą Związek... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-25 ::
Grupa AmRest wykupi udziały sieci pizzerii
Zarząd AmRest Holdings SE poinformował o podpisaniu 24 stycznia 2017 roku umowy zakupu 100% udziałów w Pizza Topco France SAS. Łączna kwota sprzedaży to 14 milionów euro (około 61 milionów złotych). Pizza... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-24 ::
O ponad 30% wzrosła sprzedaż w grupie AmRest
W IV kwartale 2016 roku grupa AmRest zanotowała wzrost sprzedaż o 32,2% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Wstępny wynik przychodów to 1,213 miliarda złotych. Na dynamikę sprzedaży grupy w... więcej »

:: NIEDZIELA, 2017-01-22 ::
Gotuj w domu, sprzedawaj posiłki - Uber dla kucharzy!
Ekonomia współdzielenia to jeden z trendów, który zwłaszcza w branży hotelarskiej i transportowej wzbudza dużo emocji. Kolejną branżą, która będzie musiała się zmagać z tym problemem jest gastronomia. O wielu... więcej »

:: PIĄTEK, 2017-01-20 ::
Zmieniają się preferencje Polaków w spożyciu alkoholu
Polacy coraz chętniej sięgają po bardziej wyszukane alkohole. Po trzech kwartałach ubiegłego roku o jedną trzecią wzrósł import whisky single malt. W ujęciu wartościowym dynamika była jeszcze wyraźniejsza i... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-19 ::
Co goście hotelowi lubią zjeść na śniadanie?
Czy obsługa hotelowa w Polsce odpowiada na żywieniowe potrzeby gości? Jakie produkty cieszą się największą popularnością na śniadaniowym stole? Co doradziliby goście pracownikom hotelowych restauracji?... więcej »

:: ŚRODA, 2017-01-18 ::
Targi EuroGastro i WorldHotel w jednym terminie
Na początku kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie równolegle odbędą się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro oraz Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. Już za... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-16 ::
Ministerstwo Rozwoju wprowadza ułatwienie dla przyszłych przedsiębiorców
Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć,... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-12 ::
W Polsce rośnie liczba lokali gastronomicznych
W porównaniu do roku ubiegłego rynek gastronomiczny w Polsce wzrósł o ponad 9 pp. i był wart niemal 32,7 mld zł. Z badań instytutu GfK Polonia, wynika, że liczba aktywnych placówek całorocznych wzrosła o 4 pp.... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-10 ::
Jacy pracownicy są poszukiwani w turystyce?
Jacy pracownicy byl poszukiwani w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelarskich czy gastronomicznych w 2016 roku? Odpowiedź na to pytanie stara się znaleźć raport pt. Preferencje pracodawców branży... więcej »

Brexit zmusza znanego kucharza do zamknięcia restauracji
Popularny angielski kucharz Jamie Olivier chce zamknąć sześć restauracji należących do swojej sieci. Jamie Oliver Restaurant Group posiada 42 restauracje w Wielkiej Brytanii oraz 36 lokali w innych krajach.... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-09 ::
McDonalds sprzedaje udziały na rynku chińskim
McDonald's zamierza sprzedać pakiet swoich punktów gastronomicznych w Chinach grupie inwestorów kierowanych przez konglomerat CITIC. Wartość transakcji to około 2,1 mld dolarów. Zgodnie z umową McDonald's... więcej »

:: CZWARTEK, 2017-01-05 ::
Polska Rada Winiarstwa podsumowuje 2016 rok
Nawiązanie relacji z Europejskim Stowarzyszeniem Cydrów i Win Owocowych międzynarodową organizacją, przeprowadzenie ogólnopolskich badań opinii społecznej dotyczących promocji i sprzedaży alkoholu, a także... więcej »

:: WTOREK, 2017-01-03 ::
Watykan udostępnił swoją kamienicę pod restaurację szybkiej obsługi. Protesty nie przyniosły skutku
W jednej z kamienic należących do Watykanu, przy placu Świętego Piotra powstała restauracja McDonald. Przeciwko realizacji takich planów odbywały protesty przez kilka miesięcy. Osoby związane z kościołem, a... więcej »

:: PONIEDZIAŁEK, 2017-01-02 ::
Rynek usług cateringowych dynamicznie rośnie
Usługi cateringowe są jednym z najbardziej perspektywicznych sektorów wycenianego na 18,5 mld zł rynku gastronomicznego. Wartość tego segmentu to ok. 4,5 mld zł i rośnie o ok. 3 proc. rocznie. Konkurencja na... więcej »

Grzane wino nie tylko na święta
Kiedyś, ze względu na koszt składników, był dostępny jedynie dla najbogatszych warstw społeczeństwa. Dzisiaj niemal każdy może delektować się jego smakiem. Mowa o grzańcu - napoju z bogatą tradycją, którego... więcej »

Starsze


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij