Subskrypcja





Szukaj







Aktualności dnia

Włoskie biura podróży odradzają swoim klientom zakup biletów Alitalii?

Aktualności: wszystkie » nagrody i wyróżnienia

Jak poinformowała w niedzielę "La Repubblica", włoskie biura podróży nie polecają swoim klientom rezerwacji miejsc w samolotach należących do linii lotniczych Alitalia, a to dlatego, że istnieje ryzyko ich upadku. Klienci, którzy już kupili bilety zachęcani są do szybkiej zmiany rezerwacji na innego przewoźnika.


Za powód całej sytuacji uznaje się wycofanie przez włoskich przedsiębiorców oferty ratowania chylącego się ku upadkowi narodowego przewoźnika. Jeśli nie zostaną wznowione rozmowy z potencjalnymi inwestorami, nie wykluczone, że Alitalia może przestać istnieć już przy końcu września.

Jak podkreśla rzymska gazeta, niebezpieczeństwo upadłości linii postawiło w stan alarmu wszystkie biura turystyczne. Pracownicy tejże branży powiedzieli dziennikowi, że w chwili obecnej nie przewiduje się problemów z odlotem samolotami Alitalii, jednak powrót za kilka, czy też kilkanaście dni może być niepewny.

Z tego powodu klientom biur prezentowane są alternatywne oferty z lotem innymi liniami.

Przedstawicielka jednego z biur w Wiecznym Mieście powiedziała, że klienci nie chcą ponosić ryzyka. Natomiast inny pracownik przyznał, że firmy turystyczne dzwonią do swoich klientów oraz sugerują im zmianę przewoźnika.

Ponadto, wiele spośród agencji turystycznych podejmuje się organizacji alternatywnych rozwiązań dla podróżnych, gdyby Alitalia realnie zakończyła swoją działalność.

Włoskie linie na krótszych trasach wypiera kolej, dodaje gazeta. W trakcie ostatnich dni o 10 procent wzrosła podaż biletów kolejowych. Coraz więcej osób pokonują trasę Rzym-Mediolan szybką koleją, rezygnując tym samym z samolotu.




Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(podaj jeśli chcesz być powiadamiany o nowych wypowiedziach w tym wątku, Twój e-mail nie jest ujawniany publicznie, ani nikomu udostępniany)


Tagi:


Komentarze:

Lepiej nie kupować biletów Alitalii [2008-09-22 12:28 83.5.186.*]
przestańcie pisać bzdury ! Jeśli ktoś kupił już bilet w Al Italii to z pewnościa przewoźnik nie zwróci pieniędzy, a inny przewoźnik nie wystawi w tej samej ( niskiej ) cenie nowych biletów. Jesli Al Italia padnie to takie przebukowania moga mieć miejsce, ale nie przed ogłoszeniem upadłości lub zawieszeniem lotów ! odpowiedz »