Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
SzukajDokładnie 72 lata temu otwarto lotnisko Okęcie

Dnia 6 kwietnia 1934 roku uroczyście otwarto lotnisko na warszawskim Okęciu. Dziś obchodzimy 72 lecie tej imprezy.


Nowopowstałe lotnisko miało bogata jak na tamte czasy infrastrukturę - nowoczesny dworzec i zaplecze techniczne - hangary, warsztaty i magazyny.

Dziś port zajmuje ok. 835 hektarów, nosi imię Fryderyka Chopina. Operacje lotnicze wykonywane są z dwóch dróg startowych o wymiarach: 3690m x 60m i 2800m x 50m. Samoloty poruszają się po 18 drogach kołowania. W ciągu godziny na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie mogą być wykonane 34 operacje lotnicze. Stołeczne lotnisko obsługuje ok. 70% całości ruchu pasażerskiego w Polsce. Odlatują stąd samoloty do krajów Ameryki, Afryki, Azji i Europy. Obecnie warszawskie lotnisko posiada wiele regularnych połączeń z portami w kraju i na świecie oraz stale rosnącą liczbę połączeń czarterowych. Największą popularnością wśród pasażerów cieszą się takie kierunki jak: Londyn, Paryż, Frankfurt, Amsterdam. W połączeniach krajowych pasażerowie najczęściej podróżują do Wrocławia, Gdańska i Krakowa.

Tylko w 2005 roku port obsłużył ponad 7 mln pasażerów.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij